ČD Cargo nasadilo v tuzemsku zelený peršing, jeho budoucí barva je nejistá

Zelený peršing 163.035-9. Pramen: ČD CargoZelený peršing 163.035-9. Pramen: ČD Cargo

V úvahu nyní připadají tři možnosti: korporátní lak ČD Cargo, zelená se žlutým pruhem, zelená s krémovým pruhem.

Na českých tratích byl v posledních dnech k vidění zajímavý úkaz. V čele vlaků ČD Cargo bylo možno spatřit lokomotivu 163.035-9, což je podle všeho poslední peršing českého dopravce nesoucí stále zelenou barvu. Jde o polonizovanou lokomotivu, která normálně jezdí pro CD Cargo Poland, především na relacích Bohumín – Gdaňsk a Bohumín – Svinoústí.

„ČD Cargo vyšlo vstříc železničním fandům a nasadilo lokomotivu před opravou ještě na vnitrostátní výkony. Váš zájem nás opravdu těší,“ uvedl na twitteru šéf ČD Cargo Tomáš Tóth. Lokomotiva dnes jela například z Berouna přes Prahu do Ostravy, v týdnu vozila nákladní vlaky mezi Kutnou Horou, Ústím nad Labem a Děčínem.

Podle ředitel odboru podpory prodeje ČD Cargo Michala Roha lokomotiva nyní zamíří na opravu do dílen Českých drah v České Třebové. ČD Cargo tak využilo této příležitosti a týdenním nasazením lokomotivy na vnitrostátní tratě vyslyšelo prosby železničních fotografů.

Zelený peršing přitom nenese úplně původní barvy. Po nehodě se totiž jeho původně žlutý pruh změnil na krémový. Jeho budoucí barva je přitom nejistá, ČD Cargo o ní zatím nerozhodlo. V úvahu podle Roha připadají tři možnosti: korporátní lak ČD Cargo, zelená se žlutým pruhem, zelená s krémovým pruhem. Firma má na rozhodování ještě zhruba měsíc, po který oprava potrvá.

Lokomotiva 163.074 (peršing) projíždí v roce 2001 přes železniční most v Praze. Autor: Honza Groh (Jagro) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8352880

Lokomotiva 163.074 (peršing) projíždí v roce 2001 přes železniční most v Praze. Autor: Honza Groh (Jagro) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8352880

Tagy ČD Cargo Lokomotiva 163.035
101 komentářů