ČD Cargo chystá miliardovou modernizaci dieselových lokomotiv

Lokomotiva 742, Kinematovlak, foto: České dráhyLokomotiva 742, Kinematovlak, foto: České dráhy

Státem vlastněný nákladní dopravce ČD Cargo chystá velkou obnovu svých nejstarších lokomotiv, které mají za sebou často i přes čtyřicet

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K.S.

Hlavně ty nové diesely by si měli pořídit a možná ve větším než velmi omezeném počtu (čuchám nejvíc deset kusů), přece jenom rychlost a hmotnost vlaků rostou a s tím i nároky na výkon lokomotiv. Samozřejmě bude dobře pokud budou schopny vozit vlaky i v zahraničí, jen by se z toho nemělo stát hlavní těžiště jejich výkonů. Podle mne by zásadní modernizací či přestavbou měly projít pokud možno všechny stroje jak u ČDC, tak ČD, jak v dieselové, tak elektrické trakci, kdy by se snad hodily přestavby stejnosměrných lokomotiv na lokomotivy vícesystémové a podobně. Samozřejmě tedy s vyřazením těch v… Číst vice »

Václav Novotný

Určitě dobrá zpráva pro životní prostředí. Vždyť ty staré lokomotivy musí mít strašný emise.

Roman

Je to skvělá zpráva.Nicméně je to již opravdu potřeba a neměla by to být žádná novinka u takto starých vozidel.Vozidla s motorem jsou a budou zejména na vedlejších neelektrizovaných tratích potřeba pořád a cd cargo jako dceřinná spol.cd v budoucnu jistě bude poskytovat provozní zálohu této i jiným společnostem na szdc např.při nejrůznějších mimořádnostech, nebo napěť.výlukách.Jinak souhlasím s tím že redukce starých postávajících loko v depech či nádražích bez využití a žádného potenciálního využití je třeba omezit ve prospěch modernizací vybraných strojů či novým nákupem.Dobrý způsob obnovy lokomotiv.parku jsou např.moderniz.firmy Cz Loko- jejich modely jsou na vysoké úrovni mají to… Číst vice »

Míra

Proboha, hlavně to ne. CZ Loko, Škoda-Werke, nic z toho a hlavně žádný modernizace. Nevím kde jste to sebral, že lokomotivy z CZ Loko jsou na vysoké úrovni…

Daniel

Lokomotívy CZ Loko nie sú najhoršie, minimálne zákazník, ktorý odoberie od CZ Loko môže byť spokojnejší než ako keby odobral hovno od ŽOS Zvolen alebo ŽOS Vrútky!!! Videli ste, že by od zasratej ŽOS Zvolen odoberal ešte niekto iný 736 alebo 746?! Okrem teda politicky vedeného Carga, kde to vedenie dostane príkazom aby dalo nažrať neschopnému podnikateľskému babrákovi Poórovi?! Ja teda som nevidel nejaký zázračný odbyt týchto lokomotív. Ostatne ak sú v Arcelor Mittal tak sprostí, že ignorovali rady rušňovodičov čím má a nemá byť lokomotíva vybavená, tak také to majú. Sľubovaná klimatizácia tam nie je, za to v motorovej… Číst vice »