LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Bývalou hranici Čech a Moravy v Pardubickém kraji označí tabule

Návrh nové značky, která informuje o průjezdu historickou hranicí Čech a Moravy. Foto: FB Martina NetolickéhoNávrh nové značky, která informuje o průjezdu historickou hranicí Čech a Moravy. Foto: FB Martina Netolického

Na šesti místech u silnic první třídy a dvou místech u silnic druhé třídy v Pardubickém kraji budou stát hnědé

Na šesti místech u silnic první třídy a dvou místech u silnic druhé třídy v Pardubickém kraji budou stát hnědé tabule upozorňující na historickou hranici Čech a Moravy. Po jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) to na svém facebookovém profilu uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD). Dva historici předěl vyznačili v květnu přímo na silnicích I/34 a I/35, případem se zabývala policie.

„Náš kraj leží na českomoravském pomezí, proto se i v naší symbolice hlásíme k oběma částem, tedy české i moravské,“ uvedl Netolický.

Tabule by se měly objevit na silnicích 1/43 z Červené Vody do Horní Orlice, 1/11 na Červenovodském sedle, 1/43 z Horních Heřmanic do Štítů, 1/43 mezi Svitavami a Opatovcem, 1/35 ze Svitav do Gajeru a 1/11 z Vendolí do Květné. Podle hejtmana mají již čtyři lokality povolení pro umístění dopravního značení včetně vyjádření policie.

Bílé čáry oddělující Moravu a Čechy namalovali na hlavní silnice v katastru obce Vendolí a katastru obce Opatovec dva historici. Policie se případem zabývala kvůli možnému přečinu poškozování cizí věci. Případ trestní kvalifikaci nesplňoval, a věc proto nakonec předala jako možný přestupek městskému úřadu ve Svitavách, aby rozhodl o dalším postupu, napomenutí či pokutě.

ČTK

Tagy Pardubický kraj
129 komentářů