Autobusy Dopravci Lidé Železnice

Bývalá šéfka osobní dopravy Českých drah přešla do Arrivy, je provozní ředitelkou

Luďka Hnulíková (vlevo) při prezentaci nových jednotek Českých drah. Foto: České dráhy
Luďka Hnulíková (vlevo) při prezentaci nových jednotek Českých drah. Foto: České dráhy

Společnost Arriva získala v Česku výraznou personální posilu. Provozní ředitelkou je od dnešního dne Luďka Hnulíková, která většiny kariéry strávila u Českých drah, ale ty jí daly letos výpověď.

Jmenování Hnulíkové na post provozní ředitelky potvrdil generální ředitel Arrivy v Česku Daniel Adamka. „Přichází k nám jako respektovaná odbornice. Bude mít na starosti zejména provoz autobusů, ale samozřejmě bude pomáhat z přípravou nových vlakových kontraktů,“ řekl Adamka. V Arrivě dosud takový post, který by zastřešoval provoz všech dopravních prostředků a dceřiných firem, neexistoval.

Hnulíkovou na konci února odvolalo z pozice ředitelky kanceláře náměstka pro osobní dopravu představenstvo Českých drah, dlouho působila jako ředitelka osobní dopravy.

Hnulíková patří k uznávaným odbornicím na železniční dopravu, v minulosti se spekulovalo o jejím přechodu na Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře. „Nikdo jiný v Česku nezná tak detailně Prohlášení o dráze jako ona,“ řekl jeden z vysoce postavených železničářů, který si nepřál být jmenován. České dráhy pravidelně k prohlášení, které je základním dokumentem pro provoz na české železnici, podávají připomínky, které dosud vycházely většinou z její hlavy. I proto se v oboru mluvilo i o tom, že by mohla přejít na SŽDC.

Hnulíková několik let vedla osobní dopravu Českých drah, později se věnovala právě spíše provozu.

Jde o dalšího manažera Českých drah, který přestoupil do Arrivy. Obchodním ředitelem a jednatelem Arriva vlaky je Jiří Nálevka, který dříve působil na postu ředitele odboru koncepce a obchodu osobní dopravy ČD.

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Krig

Také si myslím, že paní Hnulíková má svůj díl viny na tom, jak osobka dlouho vypadala, ale třeba se v Arrivě bude snažit…

Joseph

Osobně Ing. Hnulíkovou znám a musím říct, že je skutečnou železniční odbornicí.

Třicátáprvní béé

Perfektní fotka, ta se povedla. Obzvlášť sedící paní s vražedným pohledem😄

Oldřich Sládek

Když tady čtu tu diskusi, tak se nemůžu ubránit pocitu, že je patrně asi standardem pomlouvat lidi, které třeba ani neznám. Přátelé, blbec zůstane blbcem, že…, a Luďka Hnulíková to rozhodně není.

DPDP

No uvidíme jak s ní Arriva bude spokojená, bude muset fakt makat aby si na sebe vydělala 🙂

železničář v důchodu

To „makání“ zvládne „levou zadní“: to spíš budou muset mnohem víc „makat“ ti, jimž bude velet …

Tronda

To už je taková vlastnost ČD šotoušků, že každého kdo si dovolí v životě změnit zaměstnání (což je naprosto normální věc) ihned ostrakizují…

Jan Macháček

To už je taková vlastnost žlutého Trondy, že každého, kdo si dovolí v životě něco vyzdvihnout na ČD (což je naprosto normální věc), ihned ostrakizuje…

železničář v důchodu

Čím se provinila žlutá barva, že jste ji použil jako symbol tupé hlouposti a zlomyslné prudivosti? To si snad nezaslouží – za jednání primitivů přece nemůže …

Tronda

Je vidět, že myšlenky modrých důchodců jsou nesmrtelné, protože kde nic není, ani smrt nebere.

Tronda

A vlastnost modrých šotoušků je, že se nemohou utopit, protože by je ve vodě nadnášeli duté hlavy.

kosmik

Nic neměnila, vyhodili ji na minutu. Jenže se neví proč.

ACD

Ví.Vynasela informace.

Jiří Podolský

Vtipné na přesunu paní Hnulíkové je,že Dana Adamku vyhodila ze svého odboru osobní dopravy a on ji teď zaměstná.Jak dlouho to vydrží?

rota pomsty

Osoba, která tvrdí, že vlak a tramvaj je to samé, tak to není vůbec žádný odborník, ale totální jelito.
Konečně jí vyrazily. Měli to udělat dřív. A Arriva DB ať si s její blbostí užije. Možná taky brzy vyletí.

F. K.

Respektovaná odbornice to klidně být může, nicméně každý, kdo se tu orientuje pár desítek let si jistě vzpomene, jak vypadala osobní doprava za doby její vrcholné éry. A více to nestojí za komentář.

Georg

podle mne je pro jakykoliv soukromy podnik velmi riskantni brat na vyznamne ridici pozice lidi ze statniho podniku. ale je to jejich volba…

Oldřich Sládek

Řekl bych, že nestojíte za komentář vy, internetový hrdino. Dráhou se zabývám od roku 1982, až mi zase někdo něco bude předhazovat…

železničář v důchodu

Vždyť ti na všechno plivající ubožáci přece pořád jenom potvrzují staré arabské přísloví, že „psi štěkají, ale karavana jde dál“ …
Myslím, že stále ubožejší vrcholový management ČD šlápl hóóódně vedle, když se „medvědice“ (ať je, jaká je) hloupě zbavil: připravil si tím do budoucna asi mnohé těžké chvíle.

Hodně štěstí

Česky umí. Zkoušky na strojvedoucí asi dá na první pokus, tak aspoň bude mít Arriva strojvedoukyni. 🙂

Vapch

Na takovou hlášku moje máma vždycky říkala: „BLBÉ ALE NAŠE…“

Samuel Novák

Hm, tak jedna vykopnutá ředitelka nastoupila ke konkurenci. Jaký je stav náboru strojvedoucích z Bulharska?

Georg

„vedouci kancelare clena predstavenstva“ je v cd manazerska pozice, nebo co presne takovy clovek dela? mne to zni trochu jako trafika, byt s odbornym obsahem.

Souprava

A já myslel, že konkurence nemá kde sehnat lidi a od modrých nikdo nepřejde. 😀

Hans

Ja myslim ze je to tim že doposud v ČR provozujeme lokalky. No nemám pravdu Soupravo?

Gogo

Asi tak, pokud by takovýchto kancelářských škodičů od ČD odešlo víc tak jenom dobře.

Gogo

Nepleťte si lidi z kanceláří a z provozu, těch prvních bude hafo, ale těch druhých asi moc ne. Navíc pokud od ČD odejde takovýchto kancelářských škodičů víc tak jenom dobře.

Jan

Čím to je, že mnoho tých Vašich „kancelárskych škodičov“ od ČD v okamihu, keď nastúpia k súkromníkovi, bez škrupulí vyrazí do prevádzky a veselo rušňovodičujú, dielmajstrujú a tak ďalej. Že by to boli škodiči len vo Vašej hlave?

BLackList

Bez bývalých vedoucích zaměstnaců ČD by byznys nerozjel ano Radim, ani Leoš. A když zůstaneme u Arrivy, tak u ČD působil nejen L. Hnulíková, aJ. Nálevka, ale i generální ředitel D,Adamka, před nimi i p. Richter. A třeba také p. Augusta z KŽC působil nějakou dobu na ČD. Ttakže Vaše hodnocení nějak nekorespondují s realitou.