BusLine skončil v Plzeňském kraji, jeho byznys přebírá Zemek

Autobus Iveco Crossway (145 ks). Pramen: ArrivaAutobus Iveco Crossway (145 ks). Pramen: Arriva

Dopravce jezdí jako subdodavatel pro Arrivu se zhruba třiceti autobusy.

Společnost BusLine Holding ukončila své podnikání v Plzeňském kraji prostřednictvím společnosti BusLine Plzeňsko. Ta pro Arrivu zajišťovala část výkonů v Plzeňském kraji se zhruba třiceti autobusy. Nově se společnost přejmenovala na ČSAD Plzeň a jejím koncovým majitelem bude rodina Zdeňka Zemka, který má nyní autobusovou divizi Z-Group Bus.

Změny vyplývají z údajů v obchodním rejstříku, podle kterého došlo k 3. lednu k přejmenování firmy a změně vedení i jediného akcionáře. Tím je nyní společnost Irla Sales z Nivnice, která patří Ladislavovi Librovi. Ten je současně v představenstvu Z-Group Zdeňka Zemka.

„Nejde o soukromou aktivitu pana Ladislava Libry, jde o v budoucnu chystané ‚rodinné‘ (holdingové) propojení. Bližší podrobnosti nemohu v tuto chvíli rozvádět,“ řekl mluvčí skupiny Z Group Miroslav Slaný.

BusLine jezdí pro Arrivu od počátku plnění smlouvy pro Plzeňský kraj, tedy od června 2020. Ještě před tím napadal soutěž v Plzeňském kraji u antimonopolního úřadu, sám se ale nepřihlásil. Arriva vyhrála desetiletou smlouvu, v celém kraji vystřídala tehdejší ČSAD autobusy Plzeň, které patřily do skupiny Z Group Zdeňka Zemka. Společnost v kraji uhájila jedinou linku v závazku: z Vejprnic a Tlučné do Plzně. Na konci roku 2020 byla vymazána z obchodního rejstříku, stala se jednou ze součástí firem Z-Group Bus.

 

Tagy BusLine ČSAD Plzeň Z Group bus Z-Group
11 komentářů