Doprava ve městě

Bundy po brněnských tramvajácích dostanou bezdomovci a chudé rodiny

Šéf DPMB Miloš Havránek a služební bunda určená charitě. Pramen: DPMB
Šéf DPMB Miloš Havránek a služební bunda určená charitě. Pramen: DPMB
Před balením a převozem bylo nutné z bund odpárat logo dopravce, aby nemohlo dojít ke zneužití

Velké převlékání zaměstnanců Dopravního podniku města Brna (DPMB) do nových uniforem dostalo i sociální rozměr. Dopravce věnoval na charitu bundy, které už zaměstnanci v rámci výměny vrátili. Celkem 168 bund převzal Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje, který oděvy pošle lidem bez domova a rodinám v tíživé situaci v Brně, Hodoníně a Znojmě.

„Děkuji dopravnímu podniku za skvělý nápad darovat bundy, které už jeho zaměstnanci nevyužijí. Nejen, že se dostanou k potřebným, ale společně také zvýšíme povědomí o Sociálním nadačním fondu, na nějž se mohou s důvěrou obracet občané, kteří pomoc potřebují nebo ji naopak mohou poskytnout,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková, která je předsedkyní správní rady fondu.

DPMB započal velkou výměnu stejnokrojů na konci loňského roku, během letošního roku se postupně dotkne téměř dvou tisíc zaměstnanců. Uniformy nosí především řidiči, ale také dispečeři nebo prodavači jízdenek. Výměnou za nové služební oblečení zaměstnanci vraceli bundy, které ještě nejsou zcela obnošené. Nové uniformy mají 18 oděvních součástí, staré podle DPMB už vzhledově ani materiálově nevyhovovaly. Barvy však zůstávají stejné, dominují různé odstíny modré, kterou doplňují bílá nebo červená.

Sbírku bund rozdělily pracovnice brněnského dopravního podniku do 21 pytlů podle jednotlivých typů. Ještě předtím ale strávily několik hodin s nůžkami v rukách. „Před balením a převozem bund bylo nutné z nich odpárat naše logo, aby nemohlo dojít k jejich zneužití,“ doplnil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

A co takhle nechat bundy zaměstnancům k soukromému použití jako zaměstnanecký benefit? To by zaměstnanci neuvítali?

ros

Oblečení,které vzhledově a hlavně materiálově nevyhovuje tak to bude opravdu hit vánoc.Hlavně aby d.p.nežalovali,že se to nedá nosit a že mají vyrážku.To by se d,p,taky mohlo prodražit a hlavně to musí být zaštítěno onbucmanem jinak si mohou pěkně zadělat.

Robil

Líbivé a podobné s uniformou Lidových milic před rokem 1989 :)))))

Mirek

Chudáci řidiči, kteří v těch bundách stále musí chodit, protože obnova je postupná a trvá přes rok. Jít na nádraží a být stejně oblečenej jako bezdomovec… jak těm řidičům tu práci v Brně ještě víc zpříjemnit, že?

Meno

Aspoň ulehčí bezdomovci dopravákům – cestující se jich budou ptát na kde co.

To bude pak vizitka DP, když se budou bezdomovci válet po ulicích, občůrávat perony a podobné fujtajble dělat v dopraváckých bundách …

Jiří Kocurek

Jestli se v tom bude válet po ulici, tak do týdne nebude poznat, co to je za bundu.

Moudry Cynik

No nevim, za me je to uniforma, ktera evokuje v okoli nejake pracovni zarazeni a prava. Ted kdyz si bezdek sedne za riditka tramvaje v tyhle bunde, cestujici nebudou mit zadny podezreni. Onoseny policejni uniformy se taky nerozdavaj plebsu.

BND 30

A rozdíl mezi bundou a uniformou už jste měli ?

Moudry Cynik

Bunda je jedna z casti, uniforma celek.

BND 30

Tak v takovém případě už to názvosloví chápu.
Ale stejně mi to přijde jako dobrý počin.

Gale

Jaký bude rozdíl když bezdomovec usedne do kokpitu v civilu a cestující podezření mít budou? Bude se jim snad se strachem a v panice cestovat lépe?
Bundy DPMB mají ostatně v charitě docela tradici, jen je před lety nikde v Brně nechtěli (a to tehdy byly nové nenošené) a tak skončily v matičce stověžaté, kde se ihned staly hitem zimní sezony v Sherwoodu…
Jo a policejní uniformy se rozdávaly taky 😉

Kubrt

Brněnští bezdomovci mají tendenci odcizovat tramvaje?

Kernteriér

Momentálně ne, nemají uniformy. Ale čekají už v podstatě jen na ně.

Jiří Kocurek

Jsou velice šikovní, FABka ve dveřích kabiny je nezastaví.