Převlékání v brněnské MHD. Zaměstnanci fasují uniformy s novým designem

Nové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMB

U uniforem dominuje nadále modrá barva. Výběru předcházelo testování u části zaměstnanců.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) začíná s velkou výměnou stejnokrojů pro téměř dva tisíce zaměstnanců. Přestrojování se týká řidičů, dispečerů a prodejců jízdenek. Nové uniformy mají nejen nový design, ale také pohodlnější materiál. Za přestrojení v prvním roce DPMB zaplatí 13 milionů korun, první řidiči v novém vyjedou ještě letos.

Stejnokroje zaměstnanců Dopravního podniku města Brna představují symbol příslušnosti nejen k podniku, ale k celému městu Brnu, které řidiči a ostatní pracovníci DPMB reprezentují,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Přestrojení zaměstnanců bude probíhat postupně během celého příštího roku. Nákupu nových uniforem předcházelo testování u dvaceti řidičů a řidiček a výběr různých variant. Prioritou dopravního podniku byl nejen reprezentativní vzhled, ale aby byly nové uniformy pohodlné.

„Sami si proto mohou vybrat ze široké škály oděvů ty, které jim nejvíce vyhovují. Všechny části stejnokroje jsou navíc ve verzích pro různá roční období. K dispozici mají kalhoty o různých délkách, sukně, košile, polokošile, svetry, vesty, bundy, ale i kravaty, šátky, čepice, zkrátka kompletní sortiment,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Nové uniformy, které mají 18 oděvních součástí, nahradí stávající, které už jsou vzhledově i materiálově nevyhovující. Barvy však zůstávají stejné – dominují různé odstíny modré, kterou doplňují bílá nebo červená. První dopraváci by v nových oděvech mohli vyjet ještě tento týden.

Nové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMB
Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB seznam stejnokroje uniformy
20 komentářů