Budějovická MHD zavede placení kartou ve vozech. Papír nebude třeba

Elektrobus, MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářElektrobus, MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Českobudějovická MHD se po loňské rekordní obnově vozového parku letos soustředí na technologickou nadstavbu. Dopravní podnik města České Budějovice (DPMČB)

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pitrys

Pokud je v Budějovicích jenom jeden druh jízdenky tak není při výstupu nutné pípat, to je logické. V Ostravě je to nutné aby se vědělo, zda jste se časově „vlezl“ do levnější jízdenky nebo ne.

Hans

Opravdová revoluce bude, až nebude papír potřeba na záchodě!

AAA

Levá ruka?

AAA

Popř. tři mušličky

Ondřej

V Ostravě též není potřeba pípat výstup. Pouze v případě, že cesta trvá méně než deset minut, tak pípnutí při výstupu zlevní jízdu.

PetrD

Ale je nutné vždy pipat vstup. To ma tu výhodu, ze na jízdenku za 20Kc můžete pul hodiny jezdit a prestupovat a pri posledním nástupu kdyz je to do te pul hodiny, tak můžete jet az na konečnou daneho spoje. Cili kdyz je zpoždění, tak mate tu výhodu, ze můžete byt v tom vozidle dele nez kdyby jste byli omezeni nějakou časovou jizdenkou.

Pitrys

I nad půlhodinu? Přece existuje ještě hodinová za 30 a potom i celodenní. Někde jsem tuším četl, že při neodpípnutí se to načítá až do té celodenní…

PetrD

Žádná hodinová elektronická jízdenka neexistuje. Doporučuji prostudovat https://www.dpo.cz/pro-cestujici/jizdne-dp/ceny-jizdenek/jednotlive-elektronicke-jizdenky.html Ten čas na poslední přestup je 45 minut (myslím že to zvýšili z původní půlhodiny). Takže za 20Kč můžete 45 jezdit a přestupovat jak chcete a pokud od 45. minuty sedíte v nějakém vozidle, tak můžete dojet na konečnou (ikdyby to trvalo hodinu a víc). Při výstupu se pípá jen v případě, že jedete jednu jízdu do 10 minut bez dalšího přestupu. Aby to nebylo tak jednoduché tak je ještě rozdíl jestli platíte platební kartou a nebo ODISkou(IDS karta v MSK). U platební karty jste zastropováni cenou celodenní jízdenky u odisky ne.… Číst vice »

Pitrys

Aha, mi šlo o platební kartu.