Budapešť nakoupí dalších 31 tramvají od španělského výrobce CAF, včetně šesti nejdelších na světě

Tramvaj CAF Urbos v Bupadešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)Tramvaj CAF Urbos v Bupadešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)

Dodávka tramvají má být zakončena v roce 2025.

Španělský výrobce kolejových vozidel CAF dodá dalších 31 nových tramvají Urbos pro dopravní podnik v Budapešti BKK (Budapesti Közlekedési Központ). Využije tak opci z předchozího kontraktu pro maďarskou metropoli. CAF to oznámil v tiskové zprávě.

Hodnota zakázky je zhruba 100 milionů eur. Půjde o 26 pětičlánkových a šest devítičlánkových tramvají. Kontrakt je už z roku 2014, nyní je celá smlouva kompletně vyčerpána. Postupně tak bude v Budapešti jezdit 124 nových tramvají o CAF.

Kratší verze je 34 metrů dlouhá pro 326 cestujících, delší měří 56 metrů a pojme až 562 cestujících. Jde o nejdelší tramvaje na světě.

Pro CAF je Budapešť důležitým odbytištěm, kromě tramvají sem dodává své trolejbusy také dceřiná firma Solaris. Poslední tramvaje by měly být dodány v roce 2025.

Tramvaj CAF Urbos v Budapešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)Tramvaj CAF Urbos v Budapešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)Tramvaj CAF Urbos v Budapešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)Tramvaj CAF Urbos v Budapešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)TrTramvaj CAF Urbos v Budapešti. Foto: BKK (Budapesti Közlekedési Központ)
Tagy BKK (Budapesti Közlekedési Központ) CAF CAF Urbos
48 komentářů