Brno získalo spojení s Paříží. Nákladním Boeingem

Boeing 737-800 společnosti ASL Airlines Belgium. Foto: Anna Zvereva / Wikimedia CommonsBoeing 737-800 společnosti ASL Airlines Belgium. Foto: Anna Zvereva / Wikimedia Commons

Změna spojení souvisí s akvizicí společnosti TNT.

Brno má poprvé v historii přímé letecké spojení s Paříží. Nová nákladní linka nahradila dřívější spojení do belgického Lutychu.

Důvodem nového spojení je akvizice logistického operátora TNT společností FedEx. Zatímco TNT mělo svoji hlavní evropskou základnu v Lutychu, FedEx používá jako svůj hlavní hub pro Evropu letiště Charles de Gaulle (CDG) v Paříži.

Změnu linky potvrdil mediální zástupce Letiště Brno Jakub Splavec. Linka je v provozu ve všední dny, z Paříže přilétá letadlo ráno po mezipřistání v Norimberku. Zpět do Paříže letí večer již přímo. FedEx na linku nasazuje Boeing 737-800 společnost ASL Airlines Belgium v nákladní verzi, dříve létal z Lutychu menší 737-400. Letiště tak inkasuje větší poplatky.

Kromě ASL do Brna létá ještě DHL s Boingem 757 z Lipska. V osobní dopravě zůstává v Brně spojení s Londýnem od Ryanairu, naplno se rozjela také sezóna charterových letů.

Tagy ASL Airlines Belgium BRQ-CDG FedEx Letiště Brno
71 komentářů