Brno rozšíří pisáreckou vozovnu, tramvaje získají další halu za 387 milionů korun

Vozovna Pisárky v Brně. Foto Harold/Wikimedia CommonsVozovna Pisárky v Brně. Foto Harold/Wikimedia Commons

Dopravní podnik města Brna (DPMB) začal hledat firmu, která postaví novou halu pro tramvaje v pisárecké vozovně. Nové zázemí má

Dopravní podnik města Brna (DPMB) začal hledat firmu, která postaví novou halu pro tramvaje v pisárecké vozovně. Nové zázemí má sloužit hlavně pro denní očistu a ošetření tramvají.

DPMP si zakázku zveřejněnou ve věstníku veřejných zakázek nacenil na 387 milionů korun. Kromě nové haly vozovny v soutěži poptává rozšíření o další plochu pro kryté státní souprav. To má vzniknout mezi novou a stávající halou. „Ve stávající hale bude zrušen desátý kanál a na jeho místě vyroste nová myčka pro tramvaje,“ upřesnila mluvčí DPMB Barbora Doležalová.

Vozovna Pisárky, Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Vozovna Pisárky, Brno.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V nové hale vozovny bude umístěno zařízení na měření kol (detektor kol), podzemní kanál pro kontrolu podvozku vozů, nadzemní lávka pro kontrolu pantografů a nezbytné zázemí pro zaměstnance.

DPMB předpokládá, že kompletně bude mít novou halu k dispozici do léta 2020. „Tyto práce souvisí s předloňským rozšířením kolejiště pro dopravu v klidu, kterým DPMB zahájil postupnou modernizaci a rozšíření vozovny,“ dodala Doležalová. Pisáreckou vozovnu využívá DPMB pro zhruba 170 tramvají.

Vozovna Pisárky, Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Vozovna Pisárky, Brno.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Už dříve DPMB ve svém časopise Šalina uvedl, že novou halou dojde ke zrychlení odbavení vozů při večerním příjezdu do vozovny a také k vylepšení pracovních podmínek pro dělníky a techniky této vozovny. Už v roce 2015 DPMB rozšířil v Pisárkách kolejiště o 560 metrů. DPMB počítá ještě se třetí etapou, která bude zahrnovat nové kolejové zhlaví směrem k areálu Výstaviště s novou smyčkou.

Tagy DPMB Vozovna Pisárky
3 komentáře