Brno omezí provoz v Heršpické ulici na mostě přes Svratku

Heršpická ulice v Brně. Foto: Google Street ViewHeršpická ulice v Brně. Foto: Google Street View

Pracovat se bude vždy dva dny, pak bude následovat technologická přestávka.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kryštof

2 dny práce, 5 dní přestávka. To vychází nádherná a víkend, kdy je slabší provoz a ne pondělí a úterý. To se jim asi nechtěj zaplatit ty víkendové příplatky, tak to raději udělaj v týdnu.

Kernteriér

A jaky je výsledný efekt, pokud potřebují mít ten pruh zavřený 7 dní?

Mara

Projekt „Protipovodňové opatření“ Vaňkové vypadá jako krycí jméno pro diverzní akci GRU alá Vrbětice 🙂

Dachs

I včera (v sobotu) v podvečer zde zaznamenán silný provoz. Bude to „zajímavé“. A vlastně děkuju řidičům přede mnou, kteří mě pak při zpáteční cestě před půlnocí dupnutím na brzdu upozornili, že směrem z centra je schod. Agresivně jedoucí Bolťák vedle nevnímal ani třicítku a zhoupnul se opravdu pěkně. A když Heršpická…ty kanálové vpusti, nebo koordinace semaforů na dokonalou červenou vlnu (dřív v takové míře nebejvalo).

Jiří Kocurek

Určitě ten most poničili schválně na podporu řidičů 😀 😀

Tomáš Gottschalk

Vybrali si ideální klimatické podmínky.

M H

V podstatě to podhrabali úplně stejně jako ten železniční vedle 😀

liposh

jedna náplavka, jejíž využití je sporné a kterou by každý v dnešní recesní době bez problémů oželel a oni touhle stavbou dokážou poničit všechny mosty v okolí. taková 100% úspěšnost poškození, to je téměř statistická anomálie.

M H

Myslím, že u Ronda je ten most možná OK (šalina tam narozdíl od Vídeňské nehoupne a jede hladce). Anebo je už po opravě 😀

autobusik2

Tak to môže byť aj tým, že most u Rodna má z pomedzi tých štyroch (Rondo, Vídeňská, Heršpická, železničný) suverénne najmenenšie dopravné zaťaženie. Takže jeho poškodenie sa teoreticky môže prejaviť až po nejakom čase. 🙂

W14

Chodce tam omezili vloni, a ještě to nějakou dobu potrva6. Řidiče omezí teď taky, ale „jen“ na pár týdnů. Kdyby se opravdu Brno zajímalo i o chodce, tak nerozdrbou celou náplavkou, ale budou ji dělat po částech. Tohle není namířeno proti řidičům, protože i takto krátké omezení bude fakt zajímavé sledovat, ale ukazuje to na to, jak Brno kašle na cokoliv jiného než auta.

Jiří Kocurek

Jasně, proto protáhli šalinu ke Kampusu, protože nic než auta neznají. Kdyby přišla povodeň, tak se bude řvát, jaktože to nepostavili.

Pavel

Kdyby přišla povodeň, tak tento krátký kousek protipovodňových opatření by s ní nic neudělal. Funkční budou jen po kompletním dokončení a to je v nedohlednu. Na jihu Brna brání lidem ve výstavbě na jejich pozemcích už od roku 2006. Přestože ji územní plán umožňuje, do dokončení protipovodňových opatření ji povolit nechtějí. Ale za šestnáct let zahájili jen tento jediný úsek. Jak u nás říkají křížovkáři: zoufalství na čtyři – Brno.

Kernteriér

S touto logikou to neuděláš nikdy.

Pavel

Špatně čtete. S touto logikou se mělo začít v tom roce 2006. Dokonce pokud začalo město lidi omezovat „do doby dokončení protipovodňových opatření“, tak mělo povinnost na nich začít pracovat. Víte kolikrát budou mít lidé dražší stavbu domu od roku 2006, než jim ji v roce 203x povolí? Nehledě na to, že dům, který měl být pro děti bude pro vnoučata.

Kernteriér

Takže nebudeme dělat nic a jen nadávat.