Brno objednalo u Škody dalších deset parciálních trolejbusů

Trolejbus Škoda 32Tr. Foto: Škoda ElectricTrolejbus Škoda 32Tr. Foto: Škoda Electric

Nové trolejbusy nahradí postupně vozy 21Tr a 14Tr.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) využil další opci na dodávku nových trolejbusů 32Tr z rámcové smlouvy se Škodou Electric. Objednal dalších deset parciálních trolejbusů v celkové hodnotě 118 milionů korun.

Vyplývá to z podepsané objednávky v registru smluv. Prvních pět trolejbusů má být dodáno do konce letošního roku, dalších pět do konce ledna příštího roku. Jde o plnění loni v únoru uzavřené rámcové smlouvy v hodnotě 472 milionů korun. Dopravce dosud objednal dvacet trolejbusů. První vozy z loňské objednávky se mají v Brně objevit na jaře.

Podle smlouvy jsou trolejbusy vybaveny bateriemi, které umožní dojezd 10 kilometrů mimo troleje. Celková kapacita jednoho vozu je 95 cestujících, 35 z nich se ve voze i posadí.

Nové trolejbusy zaujmou místo dosluhujících vozů 21Tr a vysokopodlažních 14Tr. Cestující po Brně vozí v případě „čtrnáctek“ od roku 1989, v případě „jednadvacítek“ od roku 1999 a na tachometrech mají více než milion kilometrů. „Nové parciální trolejbusy nasadíme na linky 30, 32, 34, 35, 36, 38 a 39,“ uvedl loni při podpisu smlouvy dopravní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB Škoda 32Tr Škoda Electric
23 komentářů