LOT 3a leaderboard

Brno nakoupilo dva historické autobusy, rozšíří sbírku retro vozidel

Autobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMB

Brněnský dopravní podnik koupil dva historické autobusy, používá je hlavně pro marketing.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozšíří za 9,28 milionu korun svoji flotilu retrovozidel o dva historické autobusy.

Kupuje je od společnosti Zliner. Konkréně jde o vozidla Škoda 706 RTO (4,19 milionu korun) a jeden historický autobus Karosa ŠM 11 za 5,09 milionu Kč bez DPH. Jde o typy vozidel, které v Brně už jezdily, nikoliv však přímo stejné autobusy jako tyto, které DPMB kupuje. Smlouvu se Zlinerem oznámil DPMB v registru smluv.

Podle mluvčí DPMB Hany Tomaštíkové chtěl tyto autobusy dopravce koupit, protože se nedochovaly z provozu. „Vozy kupujeme se záměrem rozšíření sbírky retro vozidel a jako doplnění vývojové řady našich retro autobusů. Tyto vozy plánujeme využívat při reprezentačních a marketingových akcích, dopravní nostalgii, na pronájmy a podobně. Máme ověřeno, že jsou retro vozy a jejich odkaz na historii mezi veřejností velmi oblíbené a také jsou efektivním nástrojem k propagaci městské hromadné dopravy,“ dodala Tomaštíková.

Brněnský dopravní podnik řeší flotilu retrovozidel od roku 2014, řadu vozidel rekonstruoval sám do původního stavu, například tramvaje T3 nebo K2.

Autobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMBAutobus Škoda 706 RTO pro DPMB
Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB Karosa ŠM11 seznam Škoda 706 RTO Top
53 komentářů