Autobusy Doprava ve městě

Brno nakoupí dalších 15 autobusů Iveco. Budou mít klimatizaci i USB

Dvanáctimetrový autobus Iveco Urbanway v barvách brněnského dopravního podniku. Foto: DPMB
Dvanáctimetrový autobus Iveco Urbanway v barvách brněnského dopravního podniku. Foto: DPMB

Dopravní podnik města Brna (DPMP) nakoupí 15 nových dvounápravových autobusů Iveco Urbanway za 89,9 milionů korun. Vítězem soutěže, kterou DPMB musel jednou zrušit, se stala společnost Zliner, dealer Iveca v Česku.

Vyplývá to ze zveřejněného kontraktu v registru smluv.. Všech patnáct autobusů má DPMB převzít do půlky května příštího roku.

Nové autobusy budou přiděleny do garáže Medlánky, která obsluhuje severo-západní část města Brna. Až na výjimky by se měly autobusy primárně objevit na linkách 41, 52, 54, 71, a E56,“ řekl provozní ředitel DPMB Jan Seitl. Podle něj jde o obnovu vozového parku, nahradí staré vysokopodlažní autobusy Karosa řady 900, které DPMB zcela vyřadí.

Podle Seitla se postupně mění standard nových autobusů v reakci na nové trendy. „Mimo celovozové klimatizace, která je již zařazena do standardu městské dopravy v Brně, budou v těchto vozech také například USB zásuvky,“ dodal Seitl.

DPMB patnáctku nových autobusů vysoutěžil na druhý pokus. První soutěž zrušil antimonopolní úřad na základě stížnosti SOR Libchavy. DPMB soutěž vypsal znovu s upravenými podmínkami. 

DPMB už stejné dvanáctimetrové autobusy má ve flotile od loňska, jediným rozdíl je pohon. Loni je pořizoval na plyn, letos na naftu. Loni firma uzavřela i smlouvu na dodávku osmnáctimetrových autobusů Iveco Urbanway

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miropiro

Já bych článek doplnil o informaci, že spolu s 15 Urbany bude pořízeno i 5 modelů Iveco Crossway LE LINE 12M Viz http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1519

Rudolf

Hlavne at nenakupuji ty smejdy SOR NBG 12. Neda se v nich normalne sedet (sklon sedacek v zadni casti je vytvareny nekym, kdo v nich nikdy nesedel, jsou extremne proskluzove) a dale zde neni zadne misto na zavazadla. Tem by ani 5 klimatizaci nepomohlo. Iveco je nastesti o neco lepsi. Ale na zlaty stary Karosy taky nema

Asdf

Taky patřím mezi dlouhodobé a výrazné kritiky sedaček v SORech, které opravdu navrhoval někdo, kdo si na ně asi nikdy nesedl. Nejen, že jsou velice neergonomické, ale hlavně nepohodlné protože tvrdé. A co mě opravdu zaráží, že si Praha opět objednala stejné busy se stejně mizernými sedačkami.

Rudolf

tam musi hrat roli neco jako svestky ze zahradky, jinak to neni mozny

slawe

Drobné nepřesnosti: DPMB má 56 vozů Urbanway 12M CNG z let 2014 a 2015, před Vánocemi 2017 a v první polovině letoška dorazilo 44 kloubů 18M CNG.