Brno k vlakům na vídeňské letiště nabídne nově zvýhodněné parkoviště s odvozem od Zetoru

Bombardier Traxx MS2 v barvách RegioJetu ve Vídni. Foto: RegioJetBombardier Traxx MS2 v barvách RegioJetu ve Vídni. Foto: RegioJet

Podmínkou je předchozí registrace na městském parkovacím webu.

Brno vymýšlí nové způsoby, jak zatraktivnit z veřejných zdrojů financovanou železniční linku na letiště ve Vídni. Od 1. února nabídne k jízdence i zvýhodněné parkování za 500 korun na týden se zajištěním kyvadlové dopravy.

Parkovištěm pro cestující na letiště bude P+R plocha u Zetoru v Líšni. Od něj pojede navazující bezplatný autobus na hlavní nádraží. „Od zavedení zvýhodněného parkovacího tarifu spojeného s bezplatným odvozem na nádraží si slibujeme zvýšení atraktivity této linky a zlepšení komfortu pro cestující zejména z okolí Brna,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Podmínkou pro využití parkoviště je registrace na stránkách parkovanivbrně.cz. Autobus pojede jen v případě, že někdo vyplní formulář a oznámí, že pojede. Jedna jízda vyjde město na 1 334 Kč bez DPH. Ceník počítá s tím, že prvních sedm dní parkování vyjde při využití nově zavedeného zvýhodněného tarifu na 500 Kč, každý další pak na 50 Kč. Novinka poběží zatím v pilotním režimu, který má ověřit zájem cestujících.

„Rezervace parkování bude možná už při nákupu vlakové jízdenky. Zároveň se zde bude zadávat počet cestujících. Tyto informace budou zasílány i na Brněnské komunikace a Dopravní podnik města Brna. Ten dle zájmu zvolí kapacitně vhodný dopravní prostředek, aby cestující odvezl na brněnské hlavní nádraží. Provozně se nastavení upřesní v průběhu následujících dní. Dá se však počítat s tím, že bude muset být rezervace provedena do večerních hodin den před odjezdem vlaku,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Vlaky na vídeňské letiště od 11. prosince zajišťuje společnost Regiojet. Autobus bude jezdit k rannímu spoji, který odjíždí z Brna ve 3:48. Z Vídně odjíždí vlak ve 21:15. Tento pár spojů platí město, další dva páry vlaků na letiště provozuje RegioJet na komerční riziko. Město za provoz vlaků do poloviny roku zaplatí 9,5 milionu korun.

Tagy brno přímé spojení z Brna na vídeňské letiště RegioJet železniční spojení na vídeňské letiště
79 komentářů