Brněnští radní schválili dvě nové lávky pro pěší, v Líšni a Králově Poli

Vizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architectsVizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architects

Lávka přes říčku Ponávku naváže na prodloužený podchod pod nádražím Brno-Královo Pole.

Rada města Brna dnes pro dvě lokality schválila vylepšení infrastruktury pro chodce. Odsouhlaseny byly záměry na vybudování dvou lávek: přes Jedovnickou ulici v Líšni a přes Ponávku v Králově Poli.

Lávka přes Jedovnickou má bezpečně spojit rozrůstající se čtvrť Nové Vinohrady s Líšní. Lávka bude sloužit chodcům a cyklistům. Bude 50 metrů dlouhá a nejméně čtyři metry široká. „V rámci tohoto záměru vznikne také adekvátní veřejné osvětlení,“ doplnil brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Konkrétní technické řešení bude podle něj navrženo v dalších stupních projektové přípravy. Lávka by měla být hotova do roku 2025. Hodnota projektu byla předběžně vyčíslena na 35 milionů korun.

Druhou lávku město zainvestuje v Králově Poli, její osazení bude součástí rekonstrukce tamního nádraží, kterou chce příští rok spustit Správa železnic. Lávka přes říčku Ponávku naváže na prodloužený podchod pod nádražím a propojí tak Myslínovu ulici s dopravním terminálem před nádražím.

Prodloužení podchodu a lávku bude financovat Brno. Plánovaný rozpočet je 28,6 milionu korun.

Tagy brno lávky v Brně
14 komentářů