Místo autobusu vlak. Brněnské letiště použilo jako náhradní dopravu vlak

Terminál brněnského letiště. Foto: Letiště BrnoTerminál brněnského letiště. Foto: Letiště Brno

Cestující na lince Ryanairu z Bristolu do Budapešti čekalo před několika dny nepříjemné překvapení. Letiště v Budapešti kvůli silným bouřkám

Cestující na lince Ryanairu z Bristolu do Budapešti čekalo před několika dny nepříjemné překvapení. Letiště v Budapešti kvůli silným bouřkám nepřijímalo a piloti museli neplánovaně přistát v Brně. Zatímco běžně v takových případech do cíle dopraví se zpožděním cestující autobus, v případě tohoto letu si Letiště Brno vyzkoušelo pro takové situace nezvyklý dopravní prostředek: vlak Českých drah.

„Let z Bristolu byl odkloněn až do Brna, neboť ani přistání v Bratislavě nebylo v té chvíli možné. Pro více než sto sedmdesát cestujících začali v tu chvíli zaměstnanci brněnského letiště shánět náhradní odvoz,“ popsala situaci mluvčí Kateřina Pichalová.

Běžně letiště v takových situacích přistavují autobusy smluvních dopravců, jenže teď žádný neměli k dispozici: pátek v létě měli nasmlouvaní dopravci autobusy na cestách s turisty k moři. Proto se letiště rozhodlo obrátit na České dráhy. Cestující tak nakonec odjeli prvním vlakem z Brna v šest ráno.

Hned při prvním kontaktu síťový dispečer ČD dovedl navrhnout efektivní řešení včetně rezervování dvou vozů vlaku EC 271 a označení dveří vozů cedulemi s číslem letu. Byl to malý, ale významný detail, který pomohl celou situaci zjednodušit a urychlit,“ řekl vedoucí provozního úseku letiště v Brně – Tuřanech Radek Lang. České dráhy přistavily vlak k nástupišti dříve, aby nemuseli cestující čekat nad ránem na nástupišti. Na nádraží je přepravily narychlo povolané autobusy MHD.

Tagy Letiště Brno náhradní dopravy z letiště
20 komentářů