egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Bohunická ulice v Brně se po rekonstrukci otevře v polovině listopadu

Bohunická ulice v Brně. Pramen: Kopemezabrno.cz
V oblasti docházelo k častým haváriím, které komplikovaly dopravu.

Rada města Brna v úterý schválila předčasné užívání Bohunické ulice na jižním okraji města. Práce na rozsáhlé rekonstrukci kanalizace a vodovodu se blíží ke konci, předpokládaný termín uvedení do předčasného užívání je 18. listopad.

„Část stavby by se mohla pro chodce i dopravu zprovoznit ještě před získáním kolaudačního souhlasu. Věřím, že nejen lidé, kteří v oblasti bydlí, ale i cestující městskou hromadnou dopravou a projíždějící řidiči budou rádi, že více než rok trvající omezení skončí,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Bohunická ulice v Brně a opravovaný úsek. Pramen: Kopemezabrno.cz

Stavbaři zrekonstruovali vodovodní řad z roku 1928 a kanalizační stoku, jejíž vznik se datuje do roku 1934. V oblasti docházelo k častým haváriím, které komplikovaly dopravu. „Opravy byly proto skutečně nezbytné. Práce vyšly na bezmála 81 milionů korun bez DPH,“ doplnil Grund.

Bohunická byla nejprve neprůjezdná částečně, později se individuální i hromadné dopravě zavřela zcela. Zároveň s vodovodem a kanalizací vyměnili dělníci také kabely veřejného osvětlení a přeložili devět sloupů. Aktuálně se pracuje na povrchových vrstvách vozovky a chodnících.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LKB

A v dane oblasti je nelogicnosti vice – zkuste si v mape najit prijezd z vychodu Brna do oblasti H-Parku. Jsou tam obchody, pokazde, kdyz tam jedu, si pripadam jako u ……

Trasa z Tržní do H-Park
https://mapy.cz/s/fazanatore

Kernteriér

Já bych tedy jel přes Strážní a JIhlavskou.

p73

A pak to zkuste pěšky. 🙂

Jiří Kocurek

A když človkěu teče střecha, tak má bydlet pod stanem. Jak víte, že nevozí zboží?

p73

Mně je upřímně jedno, co dělá, to bylo k tomu, že to tam je šejdrem pro všechny.

LKB

Soubezne s ulici Bohunicka bohuzel v Brne vyrazne chybi ulice vedouci ze zapadu na vychod, zejmena na jih od ni a mezi Bohunickou a Zvonarskou – selhani urbanistickeho planovani, bohuzel. A nejblizsi dalsi jizni ulice pres trat Moravanska jeste vede pres urovnovy prejezd, na kterem zbytecne cekate… Misto aby tam byl most. A to ani nerikam, ze ulici Moravanska zatim chybi most pres osmipruhovou I/52 s doprovodnymi silnicemi. Dalnici D1 nepocitam jako ulice.

Jiří Kocurek

http://www.mestsky-okruh-brno.cz/plan-vystavby/

Urbanisté už to naplánovali. Ale ŘSD/MMB to ještě jaksi nestihlo postavit. Co víc by měli urbanisté udělat, když investor stavět nechce?

Radim S

Plán je jedna věc (navíc se za posledních pár let několikrát změnil), ale momentálně nevěřím, že v horizontu 30 let se zde něco postaví. Jednak většina jižní trasy okruhu je po tělese dnešní železnice (Komárov), pro což by musel nejdřív být kompletně dokončený ŽUB, a jednak s poslední trasou mají problémy i jinde: https://farmarajecek.cz/cz/dalnice-misto-farmy

Tomáš Gottschalk

Spojnicei (upravené) křižovatky Heršpická-Jihlavská a Mariánkého náměstí chybí hodně, bohužel tento úsek VMO je v plá u jako téměř poslední, /po tunelu pod Rotecem). Teoreticky by se dalo uvažovat o provzorním zaústění do Kšírovy, ale musí se překonat ferdinandka, nákladový průtah, Švarcava a komárovská spojka. Takže v příštích 50 letech se asi situace na Opuštěné moc nezlepší.

Radim S

Hlavně když bude znovu plně otevřený nájezd/sjezd k Vídeňské.

Ale jinak obyvatelům Heršpic nezávidím obnovení provozu. V této oblasti citelně chybí rozumné propojení západ-východ. D1 to zrovna nezachraňuje.

A jako občasného cestujícího MHD v této oblasti mě nepotěšilo, že se zároveň neřešil uzel Bohunická, který je hodně nešťastný. Navíc když zde má vzniknout nová vlaková zastávka. Asi se čeká až na VRT 🙂

Lukas

Je fajn, že se tam před termínem předání zase zase začalo od září konečně pracovat… klasická česká zakázka.

Vojta

50ka se na svou trasu naštěstí vrátila už v září, ještě že tak, ta oklika kolem heršpického nádraží byla celkem opruz (+5-6 minut)

xyz

I tak ta oklika (kdy na semaforech se čekalo někdy i cca 4 minuty) trvala už někdy od ledna.

Zlámalík

Hurá!

Partneři


Czechtoll

pst
podcast