dpp

Boeing Smartwings začal létat s reklamou na Letiště Praha

Boeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště PrahaBoeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště Praha

Netradiční livery má podpořit zájem zahraničních turistů o lety do Prahy.

Letecká společnost Smartwings zařadila do provozu Boeing 737-800 ve speciálním nátěru připomínajícím 85 let od zahájení provozu na Letišti Praha.

Motivem Prague loves you chceme podpořit zájem zahraničních turistů cestovat opět do Prahy. Livery se na svých cestách dostane do desítek destinací, ve kterých bude propagovat naši metropoli následující dva roky,“ řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

K lakování letadla došlo v britské lakovně na letišti East Midlands, odkud se letadlo vrátilo včera odpoledne. Již večer odletělo do Hurghady a zpět, dnes má naplánován let do Reykjavíku. Letadlo je sedmnáct let staré.

V minulosti létalo u ČSA letadlo se speciální reklamou na návštěvu Prahy, tehdy si netradiční formu marketingu zaplatilo hlavní město.

Kolik bude Letiště Praha reklama stát, není veřejné. „Konkrétní částku nebudeme zveřejňovat s ohledem na smluvní ujednání, ale je to rozdělené na dva roky a kdybychom to porovnali s jakoukoliv jinou reklamní kampaní, navíc v zahraničí, tak jsou to velmi nízké náklady,“ dodala Krejčí.

Boeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště PrahaBoeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště PrahaBoeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště Praha
Tagy Boeing 737-800 letiště praha smartwings
43 komentářů