egoe-plus
Letectví

Boeing opět zastavil dodávky dreamlinerů kvůli problémům s kvalitou

Výroba Boeingu 787 v North Charlestonu. Foto: Boeing
Výroba Boeingu 787 v North Charlestonu. Foto: Boeing
Boeing musí doložit úřadu svůj systém kontroly kvality.

Necelé dva měsíce po obnovení dodávek letadel 787 Dreamliner musí aerolinky na nové stroje opět čekat. Boeing předávání nových strojů zákazníkům znovu zastavil kvůli problémům s kvalitou produkce.

S odvoláním na své zdroje to uvedl včera Wall Street Journal, později zastavení dodávek potvrdil americký úřad civilního letectví FAA. „Boeing musí doložit, že jeho systém kontroly bude splňovat naše bezpečnostní předpisy. Čekáme v tuto chvíli na další data od Boeingu,“ uvedl FAA v prohlášení. Boeing si vybral zatím přerušit dodávky.

Kvůli problémům s kvalitou zastavil Boeing dodávky dreamlinerů loni na pět měsíců. Výroba modelu 787 se kompletně přesouvá do jediného závodu v North Charlestonu v Jižní Karolíně, kde si už dříve někteří zákazníci stěžovali na problémy s kvalitou některých dodávek.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
G700

Tak když to montujou Mexičani, který nemaj mentálně ani na to, na plantáži sbírat jahody…. A šéfujou jim manažeři, kteří o tom ví prd…

Jan

Takže to vlastně nikdo nekontroluje? To můžou klidně dělat neomylní kyborgové, ale pokud je někdo špatně naprogramuje nebo jim dá blbej předpis tak to dopadne stejně špatně. Musí přece proěhnout řádná mezioperační a výstupní kontrola, podle které se pak napravuje ten výrobní proces, aby to bylo příště správně. A ne aby zákazník dostal letadlo a reklamoval ho hned po dodání.

Dorota

Jestli ona to nebude nějaká pomluva z ruských konstrukčních kanceláří.

Joe

Z počátku měl kvůli „spolehlivosti“ přezdívku Nightmareliner, ale všichni uklidňovali že to je v klidu, to jsou jen dětské nemoci a po odladění to bude všechno OK. Uběhlo 10 let a stále co chvíli jsou reklamace na cokoliv. Nějak jim to ladění trvá.

Yellowhammer

Co by chtěli! Vždyť je to jen takový lepší Fiat Ducato! – “..kde si už dříve někteří zákazníci stěžovali na problémy s kvalitou některých dodávek.”

Planespotter

To říkám furt, že to není Dream)Liner, ale Sh*t)Liner…

Tuaer

Jako bych podobnou zprávu už jednou četl.