umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letectví

Boeing chystá velké navýšení produkce uzemněných 737 MAX, tvrdí Reuters

Výroba 737 MAX v závodě Boeingu v Rentonu. Foto: Boeing
Výroba 737 MAX v závodě Boeingu v Rentonu. Foto: Boeing

Boeing plánuje od února příštího roku výrazně navýšit produkci letadel 737 MAX. Ze současných 42 letadel chce zvýšit produkci na 52 kusů měsíčně. S odvoláním na tři zdroje to tvrdí agentura Reuters.

Podle Reuters oznámil Boeing už svůj plán zhruba stovce dodavatelů dílů na 737 MAX. Ti patří rovněž mezi firmy, které snížení výroby zásadně postihlo. Boeing v dubnu snížil výrobu z 52 kusů měsíčně a 42 letadel, od té doby vyrábí letadla pouze na sklad a čeká, až úřady jejich provoz opět povolí. Firmy měly přitom naplánované kapacity na podstatně větší tempo. Příští rok v červnu se chce Boeing dostat na tempo výroby 57 letadel měsíčně.

Akcie Boeingu mají za sebou jeden z nejlepších týdnů od krize způsobené uzemněním letadel 737 MAX. Nejprve reagovaly na chystaný nábor lidí kvůli očekávání brzkého předávání letadel aerolinkám, včera i na optimistický výhled ohledně produkce letadel. Za týden posílily téměř o desetinu.

Úřad civilního letectví FAA zatím neoznámil termín, kdy začne s oficiálními certifikačními lety. Podle Reuters ale počítá s tím, že na lety nasadí méně zkušené piloty.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza D.

Letoun na fotce v popředí má na zadní části trupu jakýsi hrb. Nevíte někdo o co se jedná?

asd

To je rakev na lyže 😉

Chrakai

Není to takový ten hrb, kde se schovávají paraboly pro satelitní internet na palubě letadla?

Pavel

Pozor ! Skoro by člověk čekal, že to nejdůležitější co udělají bude vylepšení kvality, spolehlivosti, úrovně montáží a pokory k bezpečnosti zákazníků. Vybrali jsme si tedy let s pořádným letadlem u pořádné aerolinky.

Jarda

Takhle se vytváří tlak na úřady. Boeing dost riskuje……

Ondra

A vy jste v přesném detailu ? Informace, které se dostávají ven nemusí být úplně přesně a nebo mohou být staršího data. Nikdo nebude nabirat stovky lidi a dělat další kroky kdyby neměli určitou jistotu.

Martin V.

Taky můžou být optimistické informace uvolňovány záměrně, aby udržovaly akcionáře i dodavatele v dobré náladě. Pokud jim to vyjde, bude to fajn, pokud ale přijde zase nějaké zdržení či komplikace, tak se akcie můžou opětovně propadnout.

Y.K.

Akcionáři jsou dávno ve špatná náladě a nic jiného než uschopnění Maxů je neuklidní. Tyhle zprávy jsou spíše opravdu interní úniky čeho si někdo povšiml.