LOT 3a leaderboard

Body navíc, loterie o letenky. Aerolinky vymýšlí, jak nalákat lidi na očkování

Dreamliner Qantasu ve speciálním nátěru připomínající dílo Austrálců. Foto: QantasDreamliner Qantasu ve speciálním nátěru připomínající dílo Austrálců. Foto: Qantas

Aerolinky si od rychlejší vakcinace slibují dřívější návrat k poptávce po létání.

Zpět na článek
53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Zikmund

Pokud by mi nabídli nějaký let zdarma, dokonce bez bezpečnostní prohlídky – ale s povinností mít během letu náhubek, abych se náhodou nenakazil – TAK DĚKUJI NECHCI ….

Y.K.

Jak jezdíte vlakem, MHD, nakupujete atd.?

axontest

rád přenechám svoje očkování někomu jinému, můžete si dát někdo dvojitou dávku za mně 🙂

LSamson

reklamu potřebuje jen to, o co lidi ve skutečnosti nemají zájem

VíKo

Vím, že je spousta lidí, co žijí v domnění, ze vakcíny nás cipujou a vlastně geneticky programujou a chystají půdu pro rakovinu, nebo novou končetinu. To jsou spíš chudáci a je mi jich lito. Pak jsou tu ti, co se očkovat nenechají, protože se necítí ohrožení. Ti měli doposud štěstí v tom, že nikoho z blízkých, nebo je samotné to, to mezasahlo nijak silně. To je i můj případ. Me to v podstatě nezasahlo ani ekonomicky. Přesto intrik do skupiny těch, co se očkovat nechají. Mám za sebou první dávku. Krom určitě míry svobody navíc, se zároveň cítím i o… Číst vice »

VíKo

Intrik=patřím:)

Adam H

Přesně jak píšete. Kdo očkování vynechá a nemá k tomu relevantní důvod (kontraindikace, etc.) tak se jen poveze na vlně těch, co se očkovat nechali. Stejně to funguje mezi neočkovanými dětmi na různé nemoci. 99% procent je očkování, takže tomu procentu nic nehrozí.

Stejně si myslím, že očkování proti covidu se stane na nějakou dobu do některých zemí povinností. Taková Austrálie, Nový Zéland, ostrovy v Pacifiku …

xyz

Konspiracím o čipování, Gatesovi atd. samozřejmě nevěřím, nicméně zároveň zvedám obočí nad celou tou mašinérií, kdy přestože je deklarováno, že očkování chrání dotyčného před vážným průběhem nemoci, zato mu nezajistí neinfekčnost, je toto očkování v kontextu pravidel jednotlivých zemí bráno jako jakési „potvrzení o bezinfekčnosti“. Dalším sporným bodem je, že kdo se choval odpovědně a covid neměl, ten je na tom z hlediska přístupu do jiných zemí a dalších míst paradoxně hůř než ten, kdo si takový pozor nedal a covid prodělal. Svoboda? Ta samá, jako byla kdykoliv dříve, ískaná jen díky očkování? Přičemž navzdory očkování, musím mj. ve veřejné… Číst vice »

VíKo

Podle nyní již cimdal relevantnejsich statistik a výzkumů, je infekcnost očkovaných mRNA vakcinaci někde kolem 10%. Tzn, že 90% očkovaných už nejsou ani přenášeci. A ta svoboda. I když s rouškou, je víc než muset zůstat doma avtaky s rouškou.

xyz

„Doma“ = rozhodně ne ve svém příbytku. Autem k rybníku/do přírody atd. můžu jet i tak bez roušky, bez testu, bez očkování. Veřejným dopravním prostředkem do ciziny můžu „svobodně“ (i když – pochybnosti o kontrole a dalších aspektech jsem napsal do sousedního článku) jet s očkováním/testem, přesto nadále s rouškami a dalšími opatřeními. P. S. Jsem rád, že nakonec v loňském létě jsem mohl navštívit 7 cizích zemí (AT, DE, CH, LU, BE, NL, F), byť ve všech z nich (vyjma CH počátkem července) byly povinné roušky ve veřejné dopravě + v některých z nich (všech vyjma AT a NL,… Číst vice »

Jakub P

A že se ten loňský letní přístup vyplatil, na podzim a v zimě se to ukázalo.

Je skvělé, že jsou daleko dostupnější testy a postupně je dostupné i očkování. Člověk bude moct cestovat s daleko menším rizikem, že nevědomky přispěje k šíření nemoci…

xyz

Je s podivem, že „se to začalo ukazovat“ až od začátku září, přestože fůra dovolených byla už v červenci.

Jakub P

Jo, než to množství případů naroste tak, že to začne hrozit přeplněním nemocnic, rozšířením mezi aspoň trochu chráněné ohrožené skupiny, atd. chvíli to trvá. Překvapivé?

VíKo

Co se začalo projevovat v září? 🙂 reprodukční číslo bylo nad jedničkou od půlky července snad. Když dáte R1,5 na 100 lidí, tak druhý den přibude 150. Aby to vystřilo k těm podzimním číslům, tak to prostě měsíc trvalo, ale pak to šlo rychle, protože R1,5 z 5ti tisíc už je najednou 7500… Je to trochu složitější naž výpočet, protože R se npořčítá z jednoho dne, ale něž něco vyrostě chvilku to trvá. Stejně jako to měsíc a půl trvalo, než to spadlo při R0,7.

Y.K.

Začalo se to ukazovat už v půlce prázdnin, ale nikdo tomu nevěřil. Nejdřív se to zdá nevýznamné, s narůstajícími numery násobky ukáží kde je jejich síla.

Lektor

Nejvíc se to letní uvolnění ukázalo v březnu, to jste si nevšiml 🙂

Tomas

zima a podzim s cestovanim nemely noc spolecneho.

Jakub P

Neslo jen o cestovani, slo o to prehnany lonsky letni uvolneni celkove, ktery tomu podzimu a zime polozilo zaklad.

Jan

Očkování brání asymptomatickému šíření viru, což se dá jinak podchytit pouze pravidelným testováním. Prostě pokud člověk něco dostane tak nemá vir možnost se příliš množit, hned je dopaden imunitním systémem, takže nakažený ani nezaznamená větší komplikace. Ohledně respirátoru, nejlíp platí plošné opatření: budou se nosit do incidence x případů, naočkování x % populace, pak si je sundáme všichni. Pravidla, že čerstvě testovaný nebo plně očkovaný už nosit nemusí, se nedají rozumně kontrolovat ani vymáhat a dost lidí toho zneužije, takže je z toho akorát anarchie. Navíc bude dost lidí tvrdit, že jde o diskriminaci části občanů. Takže fakt je lepší… Číst vice »

VíKo

Ve chvíli, kdy bude vakcina k dispozici pro všechny, už nemůže dojít k diskriminaci, ale svoboné volbě. Chci naočkovat, můžu si dopřát více požitků, Nechci se naočkovat, obětuji požitky. To je fér. Vůči všem. Ti co se očkovat nemohou ze zdravotních důvodů samozřejmě chápu a i pro ty je dobré, když se širokodaleko všichni naočkují.

Tomáš Gottschalk

Jaký požitky, co to hulíte? Tohle je prachsprosté vydírání, nastudujte si § 175 trestního zákoníku! Co je to za zvrácenost muset dokazovat, že su zdravé? Neplatí obecně presumpce neviny? Za svoje zdraví je každý odpovědný sám-

Y.K.

To je docela běžné dokazovat že jste „zdravý“. Jste se s tím ještě nesetkal? Novinka to je v hospodách a kultuře. Žádný § 175 to není, tak jste si to vnitřně kvalifikoval sám, stejě jako jím není povinnost vlastnít ŘP pro ovládání auta. Máte možnost mezi lidi nechodit a pak vás nikdo k ničemu nenutí. Máme i jiné zákony než trestní. Třeba ochranu zdraví.

Presumce neviny je vtipná, co to má společného se schopností přenášet nakažlivou nemoc na další lidi?

Tomas

To není tak úplně pravda. Čím dál víc výzkumů (a tím nemyslím nejakou VSŽ) potvrzuje, že ačkoliv jsou očkovaní také teoreticky nakažliví, tak jsou nakažliví podstatně (jako že fakt dramaticky) méně.

Jan

Jsem třicátník a už jsem taky dostal první dávku. Ne že bych se toho sám bál nebo že by na to umřel někdo blízký. Jde prostě o ohleduplnost a snahu omezit vir v šíření, stejně jako se třeba všichni očkují proti spalničkám nebo neštovicím. Ono to funguje pouze pokud všichni kdo jsou schopni se očkovat tak učiní. A potom máme klid na desetiletí než se objeví nová generace, která už tu nemoc nezažila tak najednou přemýšlí proč se vůbec očkuje. V případě Covidu se toho ještě nějakou dobu nezbavíme, Evropa a Amerika naočkovaná může být klidně do konce roku, ale… Číst vice »

VíKo

Mě je 42. Očkuju se proto, že chci cestovat. Roušku jsem měl i loni na Mallorce v pohodě. Letos toho mám v plánu víc. Cokoli jdnoduššího než respirátor je pohoda. 🙂 z respirátoru šílím.

axontest

takže kvůli cestování, no musí to bejt velká droga rajzovat po světě když nelze být bez toho

VíKo

Ano. Cestování miluju. To snad jako důvod může stačit. Pak taky můj odpor k testování, kdy hodinu po steru mě intenzivně svědí nos. A protože pracovně dost cestují, ty testy mě opravdu nici!!

axontest

hm já se za těch 14 měsíců netestoval ani jednou a žiju

VíKo

Hmmm ze zákona musím a pokud chci navštívit rodiče, pak to považuji za slušnost. Pochopitelně i přesto ziju taky.

axontest

zákony týhle republiky nedodržuje ani sama vláda

Jakub P

Což nic nemění na tom, že dojít si na test před návštěvou starších příbuzných (aspoň dokud nebudou mít uzavřené očkování) by měla být tento rok samozřejmost. Radši chvíle nepohodlí a čtvrthodina čekání na výsledek, než nakazit někoho rizikovýho. Ostatně třeba pro mě je to jedinej důvod, proč jsem se testovat nechal, pracuju z domova, takže povinné testy kvůli práci se mě netýkají. Vlastně jsem ještě ani jednou nemusel nikde potvrzení o testu předkládat. Teď mi do sbírky důvodů přibydou ještě divadla, protože ta si ujít nenechám, když můžou znovu otevřít.

Lukáš F.

Nepřekvapuje mě, že existují odpůrci cestování, jako jste vy, ale překvapuje mě, že se takový člověk může vyskytnout zrovna na dopravním serveru…

axontest

cestování mám rád, ale ne v současné podobě, před covidem byl jeden extémismus – kde bylo lidí obvzláště asiatů všude halda a teď zase druhý – kdy bez testu, očkování atd nemůžete nikam

axontest

státy vyvíjejí tlak na lidi aby se nechali očkovat a cestování a kultura, restarurace patří mezi věci které mají ty co váhají donutit si to píchnout. Za mne jsou takové praktiky státu za hranicí a nehodlám to akceptovat, to si to celé odpustím a budu žít i nadále bez toho a kdyžtak se rád viditelně označím jako neočkovaný!

VíKo

Ano. To je Vaše volba a Vaše forma projevu svobody. Dobrovolně se zabvíte požitků abyste se ochránil před nákazou. Nemůžete ale chtít, abyste mohl fungovat jako ti, kteří kromě obezřetnosti, podstoupí i očkování. Já Vás k ničemu nenutím a respektuju Vás. Doufám jen, že nepůjdete do ulic protetostovat za rozvolnění. To přijde až s určitou mírou kolektivní imunity, která přijde nad úrovní cca 60% proočkovanosti. Pak se klidně svezte na vlně svobody s temi, co naočkovaní jsou, ale do té doby dodržujte svoje předsevzetí.

axontest

Já se ale před nákazou tím že nepůjdu do hospody chránit nechci 🙂 , to jste špatně pochopil. Očkovat se nenechali ani tchán s tchýní kterým je přes 70 let. Myslím že než covid mne jednou skosí něco jiného, ta pravděpobnost je velmi malá ba nicotná.

VíKo

Po očkování téměř nulová. 🙂 ale ano. Toto je vaše volba.

Tomas

budete stejnej hrdina, az se nakazite (a vam nic nebude), ale pres vas se nakazi tchan a tchyne, a jeden z nich projde jipkou, ecmem a skonci v krematoriu?

jste jen tupej sobec, co mysli na sebe.

Tomáš Gottschalk

Další svědek covidův. Kdyby to očkování bylo tak skvělé, jak se v masírce podává, tak by nátlak nebyl zapotřebí? Ale ovečkám nic nesmrdí, kdyby hajlování pomáhalo od viru, tak takoví mají odkrvenou pravačku.

Tomas

no, a ty jsi hnup. co vic k tomu rict.

Jaaa

Lidská hloupost je silnější než gravitace. Budete ty pohádky o škodlivosti opakovat do aleluja bez ohledu na realitu.

axontest

hele moje máme umřela před 5 lety na chřipku, ale z důvodu že ji léčili ve špitále na závažnější onemocnění a chytla to přímo tam , a očkovaná byla takže nechtě těch keců, já vím svý ze života

Tomas

vite, s prominutim, ho*no.

axontest

a vy dvě..možná tři nebo čtyři..atd, …myslím že tohle bylo už přes čáru diskuse

Tomas

jsou za hranici.

pokud je ale pulka populace uplne tupa…

Y.K.

Je to sice vaše volba, ale argumentaci máte mimo hlavní bod vakcinace. Chápu že mladší ročníky a hlavně ženy nemusí plně důveřovat Astra Zeneca a J&J, možná se někdo bojí obecně, OK, má si to ale přiznat a ne vymýšlet mentální kličky kdo za to může. Vaší volbu vám rozmlouvat nebudu, jen nerozumím výmluvě na stát, nepřijde mi nijak validní a místo abyste bez emocí a v klidu zvažoval rizika nemoci (i přenosu na blízké) a vakcíny vs benefity (ochrana před blbou nemocí co často zanechává zdravotní následky) a možnost dělat co vás baví kdekoliv. Protože něco se udělat muselo… Číst vice »

axontest

jaká epidemie- pandemie ? na zemi je přes 6 milard lidí a mělo to cca 170 milionů, což je asi 2,8% zemřelo prý asi 2mio což je 0,033%

Tomas

opravdu jste tak hloupy nebo to jen hrajete?

Tomáš Gottschalk

Má pravdu, předsedo

Tomas

no, nema. pandemii nedefinuji cisla (ktera jsou nastavena na nemoci, ktere v dobe definice byly zname).

epidemii definuji jeji dopady, ktere jsou u covidu srovnatelne s morem ci spanelskou chripkou.

a hlupacci jako vy na tom nic nezmeni. a aspon pobavi cim dal hloupejsimi a smesnymi “argumenty” 🙂

Y.K.

Nemá, za prvé má stará čísla z přelomu roku (dnes je to +- 0,058 % – jedenapůlkát tolik), za druhé převádí metriku do čísel, která jsou lidské představivosti naprosto vzdálená (děcka, kolik je 0,058 % ze šesti miliard?), už jedno procento je u takto vysokých čísel naprosto šokující množství lidu (60 milionů).

Navíc epidemie znamená prostě strmý nárůst výskytu nějaké nemoci, neznamená jestli nějaký druh kvůli ní vymírá nebo ne. Pandemie pak označuje její globální rozšiřování do většiny světa, což se snažit zpochybnit u SARS-CoV-2 je dost odvážné.

Y.K.

Za prvé máte stará čísla, už je to 3,5 milionu mrtvých a stále není konec, za druhé nevím jestli vám to přijde málo na jednu novou nakažlivou nemoc. Schovat to za vizuálně malá procenta populace je jistě mazaný přístup, ale ono to až tak malé za rok a půl není. Nebo Boeingovi katastrofy Maxů byly nic, OK, protože zahynulo 0,000000001% populace? Tedy nic k řešení?

Jakub P

To je kravina, zatím nevím o ničem, co by mělo být přístupný jen pro očkovaný a nedalo se očkování nahradit testem. Ostatně by to bylo silně diskriminační, protože očkování ještě zdaleka nemohli stihnout všichni, a pro některé lidi (mladé nebo s některými chronickými nemocemi) ještě ani žádná vakcína není, takže se očkovat (zatím) nechat ani nemůžou. Vyloučit, že to časem ještě přijde neumím, ale zatím se u nás opravdu nedá říct, že by stát k očkování proti Covidu někoho nutil. Naopak se musí registrace uvolňovat postupně, aby to nezahltil nápor zájemců, kteří se chtěli a chtěj dát očkovat při první… Číst vice »