Bizarní brněnský spor. Zákaz otevírání oken v tramvajích s reklamou ODS má skončit

Zákaz otevírání oken v brněnské tramvaji. Foto: Adam ZemekZákaz otevírání oken v brněnské tramvaji. Foto: Adam Zemek

Otevření oken deformuje vzhled celovozové reklamy.

Zpět na článek
73 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Stepan

To je tak, když dopravní podniky neslouží dopravě, ale všelijakým hlubučkovitým kšeftíkům. Ještě by mohlo těm tramvajích zakázat jezdit rychleji než 10 km/h, aby klienti klientů klientů tu reklamu neviděli rozmazaně a měli čas si ji prohlédnout.

Karl vB.

Osekat jízdní řády MHD, to umějí všude, ale pouze komedianti v Brně to umějí prodat pod heslem „Brno má nejlepší MHD v Evropě.“ a ještě to nalepit na tramvaje.
Doufejme, že nebude platit druhá část jejich sloganu, která zní: „…A tak to zůstane“.
K tomu se dá fakt podotknout jediné: ŽÍT BRNO.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tramvaje-zavrena-okna-reklama-primatorka-vankova-ods.A220628_101246_brno-zpravy_krut/foto/KRU94645b_IMG_20220627_112826.jpg

lsp

Lidé se reklamě primátorky na její reklamní slogan „Brno má nejlepší MHD v Evropě“ posmívají neprávem. Nepochopili totiž, že v něm slovo „Evropa“ znamená „Brno“.

XYYY

Samochvála smrdí – české přísloví …

Každý liška chválí svůj (opelichaný) ocas jako nejkrásnější na světě …

Vojta

Víte nĕkdo, co je to za vůz (myslím evidenční číslo)?

Jirka

Těch vozů je víc…

Cestovatel z Vysočiny

Já bych pro jistotu zakázal lidem i nastoupit. Pak by byli fialovci spokojeni. To je prostě otřesné. Tohle si nedovolila ani sekta ANO.

BND30

To není problém ODS (a výjimečně ani Babiše, natož Kalouska, i když …no…ne ani toho), ale spor mezi zadavatelem, který evidentně nevěděl, co zadává a dopravním podnikem, který ač rád, nemůže vyhovět všem…

navratp

Neboj, do čtyř let se ti vrátí. I s pávicí.

Šejdr

Možná by místo vylepování zákazů bylo výhodnější požádat reklamku, aby si zajistila grafiky, kteří nemají v hlavě piliny. Když se navrhuje reklama, tak má grafik schéma vozu s vyznačenými okny, dveřmi a nepolepitelnými plochami. A rozumně uvažující člověk přece musí pochopit, že na pohyblivé části oken nemůže dávat motivy, které by posun části plochy znevážil nebo zesměšnil, třeba hlavy.

Boris

Možná by bylo nejlepší aby politici, primátorka a ředitel DPMB, řešili skutečné problémy, kterých má Brno dost, než s dovolením pí..viny. ….

Frantík

Gratuluji za jeden z nejhodnotnějších příspěvků i přes jeho stručnost 😀

Vendelin

Vykašlat se na CVR přes okna a je klid od deformovaných obličejů a je z vozu zase vidět ven.

Šikovný kreaťák udělá peknou reklamu i na těch pár metrech čtverečních pod okny.

Stepan

Tak tak. Ti dopravci, kteří polepují okna, tím vyjadřují pohrdání svými cestujícími. Od takových by si veřejní objednatelé neměli žádné služby objednávat.

Vtvt

Jemně si dovolím poopravit. Na obrázku je reklama na SPOLEČNĚ: ODS a TOP09.

Gajda

Jemně si dovolím upozornit, nejde o tu reklamu nad tím co je uvnitř, ale o tu přes celou tramvaj co je venku.

vtvt

Aha, zmátla mě fotka přiložená ke zdejšímu článku.

Žádná fotka s reklamou zvenku v článku není.

Cestovatel z Vysočiny

Dnes už je to jedno a totéž.

XYYY

OPILOST MOCÍ …

Jiří Kocurek

Kdo? Reklamní agentura, která si stěžovala?

Stepan

Primárně si nejspíš stěžoval nějaký politik s deformovanou hlavou. Ovšem zaaretování oken proti té deformaci nepomůže.

XYYY

Možná obojí … i když reklamce by to mělo být lhostejné, ta dostala svůj balík peněz a „měla by být zákaznicky neutrální“ …

Mimopražský

Není to celé upoutávka na novou hru Divadla Járy Cimrmana?

K.S.

Cimrmani? V Brně?

Mimopražský

Mohou mít turné. Jen se o tom ještě oficiálně neví.

K.S.

Zvláštní, čekal bych je všude, v Tanvaldu, Liptákově i těch Českých Budějovicích, jen do Brna mi moc nesedí.

Martin

Já bych to okno raději neotvíral, ODS je velice háklivá na sobotáže kampaně a je možno na nějaký čas skončit v chládku.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/smetana-ktery-kreslil-politikum-tykadla-se-musi-vratit-do-vezeni-164998

Kebab

Smetana skončil v chládku za to, že nenastoupil na nařízené veřejně prospěšné práce, což je zcela normální. Ne za kreslení tykadel.

Martin

A je normální, že ho odsoudila soudkyně paní Langrová, manželka funkcionáře ODS Ivana Langra ? Jen říkám, pozor, neotvírejte okno ať neskončíte v chládku.

Alibaba

Je normální, že ho odsoudila soudkyně. Přece nechcete, aby soudili třeba policajti nebo armáda.
A pokud myslíte na podjatost, tak měl určitě možnost se na ni odvolat.

M19
Alibaba

Dobrý, ale jakou to má souvislost s tím, že soudí soudci, že je možné podat námitku pro podjatost, a že dotyčný šel sedět do chládku za maření úředního rozhodnutí, že dotyčný poškodil svého zaměstnavatele poškozením reklamy?

Karl Von Bahnhof

Tak toto bylo řádné svinstvo. Naštěstí MHD jezdit nemusím, ale v tomto palermu bych neváhal použít kladívko „nouze“. A ať si to platí třeba Havránek ze svého.

Aleš

Máte vše v pěší vzdálenosti?

mgr.pavel

ODS v Brně jsou fakt srandisti. Nejdřív v několika iteracích omezují frekvenci spojů (ok, děje se skoro všude, ale tady v Brně až podezřele často a moc). Pak se primátorka z ODS objeví na polepu na tramvaji „máme nejlepší MHD světa“ (asi nejvíc omezenou, myslela?). Pak ředitel dopr.podniku zakáže její reklamu kazit takovou drzostí, jako za tropických dní otvírat okýnka ve vozech bez klimatizace. A odůvodní ten zákaz „klienti to žádají“. Z toho tedy plyne, že nejlepší MHD světa je ta, která slouží primárně jako pojízdná reklama na primátorku z ODS. (škoda že už Žít Brno není co bývalo, takové… Číst vice »

K.S.

Slogany jsou vždy maličko nadnesené a řekl bych že Brno má poněkud lepší šaliny než Praha tramvaje. tedy pokud mohu soudit dle velkých zkušeností z Brna a občasných návštěv Prahy.

Aleš

Brno má opravdu jednu z nejlepších MHD na světě i přes tu nevýhodu, že jediná kolejová doprava jsou šaliny (vlaky jsou prakticky nepoužitelné). To, co brněnský DP dokáže třeba po skončení ohňostrojů na prýglu, je neuvěřitelné. Nevím, co se p. Havrankovi stalo, ale obhajovat špatnou práci reklamky a trápení cestujících bych od něj opravdu nečekal.

Ondra

No severní větev S3 je pro dopravu z/do centra mnohem lepší než MHD, s těmi jak říkáte nepouzitelnymi vlaky bych to tak tedy neviděl..

K.S.

A taky jeden z nejstarších tramvajových systémů na světě.

To že jediná kolejová doprava je šalina bych jako nevýhodu neviděl, možná spíš naopak. Problém spíš vidím v tom že v kritických místech sítě není kolejová a silniční doprava oddělená, buď zátarasem, trávou či tunelem. (například na Lidické) a že chybí tagenty. Nějaké lepší vozidlo podobné třeba soupravě metra na páteřní linky by se také mohlo hodit. Dnes tam jezdí až tři spřažené T6A5 a tím tam vzniká poměrně dost mrtvého prostoru.

Pája

Na Trojčata mám slabost, na ty nesahat 😉, i když mrtvý prostor nezpochybňuju. Připouštím i možnost, že je to nějaký ten druh úchylky. 😃

K.S.

Tak dokud nebude hotové vhodné vozidlo, tak je to asi to nejlepší co se dá udělat. Jenom by to pro ně chtělo upravit infrastrukturu.

kakov

No vidíte a já jsem jezdil v Brně do práce půl cesty vlakem, z Lískovce osmičkou na hlavák a pak jednu zastávku vlakem do Židenic….

PS: na dráze jsem nikdy nepracoval a režijku jsem nikdy neměl

Baraba

Bohužel klima se do dopravy nepočítá…

Kleist

Mohla by se také klimatizace řešit na nejvyšší úrovni? Aby mi nepřijela po výkendovém 30min čekání na bus sauna.

Vít Jůza

Záleží na tom, zda a jaká střešní okna zrovna autobus má … nebo myslíte objednávkou mírného počasí přímo u sv. Petra?

Vladki

Na ty prázdnovy JŘ sem zvědav. Od covidu to jezdí jako o prázdninách pořád

Jen tak tak

Přesně tak. Co ještě chtějí omezovat? Navíc mám pocit, že řidiči (minimálně autobusů) mají nařízené klimatizaci nezapínat, aby se ušetřilo. Je to strašná žumpa to DPMB. Ostuda Evropy.

hoholu

když si vezmu posledních 5 jízd autobusem DPMB tak všechny byly klimatizované..

Pavel

Řidič ji zapne, ale když nejede… V tiskových zprávách se vždy píše o vozech vybavených klimatizací, což je splněno. Bohužel to není totéž co „vybavených funkční klimatizací“. Jinak u kloubových plynobusů ji řidič do kopce musí vypnout, jinak by jej nevyjel ani onou dvacetikilometrovou rychlostí co normálně.

Roman Soudný

Nějak jsem z článku nevyčetl, jestli jsou okna zaaretovaná na žádost zadavatele reklamy, nebo to byla vlastní iniciativa dopravního podniku. Protože jestli to udělal DPMB na vlastní pěst, tak nechápu ty posměšky směrem k ODS.

Kleist

DPMB říká že ODS, ODS že DPMB.

mgr.pavel

Což hezky ukazuje na to, že aspoň zpětně se viník za svůj čin stydí. Poprávu.

mgr.pavel

Nedokážu to teď dohledat, ale Havránek sám to komentoval stylem „byl to proklientský čin“ (tedy ředitel DPMB bere za své klienty reklamní agenturu / ODS, a ne cestující).

Nicméně choval se takto JEN k reklamě na ODS, Hladíka z KDU nechal s otevřenými okny.

Neplyne z toho, že by dostal žádost od reklamní agentury, ale beru to (při nedostatku více informací) jako nejpravděpodobnější variantu.

K.S.

To mi přijde v dnešní době jako nejpravděpodobnější. Nemyslím s že by v ODS byli až takoví papaláši.

Jiří Kocurek

Někteří umělci jsou chopní se uřvat do němoty, když jim někdo nenávratně zničí jejich dílo.

K.S.

V zemi je jistá skupina která bude vinit a nadávat ODS za všechno. Mimo jiné se vyznačuje nevkusnou typografií některých slov.

david

Pro DPMB. Polepte tím anitru nebo porše. Na těch výklopných okýnkách se to tolik nepozná.

Pája

Mně vždycky překvapí, že se vůbec takový jedinec stěžovatel najde. To vážně musí bavit…

Ondra K.

Zrovna v tomto případě jsou stížnosti naprosto na místě.

Stara skola

Otazka je, jestli je rec o stiznostech na zaaretovani okynek nebo stiznostech na narusovani oblicejove integrity kandidatky jejich oteviranim.

Pája

O.K. nevyjádřil jsem se dokonale… Vadí mi, že si někdo stěžuje na obrázek svéhi xichtu narušený tím, že lidé v neklimatizované tramvaji se snaží dýchat….A taky mi vadí to, že někoho jiného vůbec napadne tak debilní nápad okénka zaaretovat.
Takhle jsem před lety přišel o dědečka, dostal mrtvičku a pak 9 let už jen živořil. Takže na takovou bezohlednost vůči cestujícím mám fakt hodně velkou averzi.

David K

Naprosto tomu rozumím a je mi líto Vašeho dědečka. Nechápu tyto kroky ODS a DPMB. Za ty prachy ten polep mohli navrhnout xichtem mimo okýnka. To by tím ale někdo musel jezdit ve 32°C ve stínu.
Prostě každý okýnko otevřený je fajn. Samozřejmě lepší je klima anebo aspoň poklopy na střeše.

K.S.

Nejlepší jsou otevírací stropy na T3.

Ondra K.

Samozřejmě jsem měl na mysli stížnost na nemožnost otevřít okna.

P_V

Nevadí u těchto polepů, že se okna nedají v případě nouze rozbít?

Honza

Nevadí. Dají.

Matěj

Zvolte naši skvělou stranu, která Vám zajistí pohodlný život. Ať Vás ale nenapadne si kvůli horku v tramvaji otevírat okna a kazit nám reklamu. 🙂

mgr.pavel

Nejelpší MHD Evropy je ta, kde se v horku v neklimatizovaném voze nesmí otvírat okýnka.

Vaše ODS.

XYYY

Dvě česká rčení :

Samochvála smrdí …

Každá liška chválí svůj (opelichaný) ocas jako nekrásnější
na světě …

Většina politických stran vyhrožuje kritikům žalobou ohledně poškozování dobrého jména strany ….

Stara skola

Zeby dalsi DP s nadstandardnimi vztahy vuci nekterym politickym subjektum?

Vladki

Řekl bych že každý DP se snaží o nadstandardní vztahy s aktuálními mocipany.

Jedine vlaky

Dlouhodobě. Havránek je velký kamarád paní Vaňkové.

Pavel

Ano, když mu přikázala koupit předražené rekreační středisko od neúspěšného ale spřáteleného podnikatele, tak to za, tuším, 28 milionů bez odmlouvání udělal. A teď prý nejsou peníze…