Bizarní boj o kampaň proti obtěžování a zírání v MHD. Praha si nic neplatila, říká Hřib
Trolejbus Škoda Solaris 24m ve zkušebním provozu s cestujícími v Praze. Foto: DPP – Petr Hejna.
Polovina lidí považuje lascivní zírání v MHD za nevhodné. Třetina se ve vozech necítí bezpečně, 14 % vidělo někdy onanistu.
„Bezpečně se v MHD necítí třetina lidí.“
Tohle úplně stačí. Tohle není vizitka dobré MHD. Bezpečně se tu má cítit většina a zejména ženy. Nepřekvapivě se k tomuto tématu budou vyjadřovat hlavně muži.
Minulý týden jsem v tramvaji tenhle leták viděl hned vedle vrtala netečného nebo jak říkali tomu, co čumí do podlahy a ignoruje své okolí (nenavazuje s ním oční kontakt). Zrovna se mi nechtělo tahat foťák, abych si kontrast těhle dvou reklam vyfotil. Jedna říká nesmíte zírat, druhá zírejte jinak jste špatný.
Ne, ten leták neříká, že máte na někoho zírat.
Kampaní v MHD už bylo mnoho. Například reklama na očkování proti klíšťové encefalitidě, na test na HIV, na test na žloutenku už nevím kterého typu, pořád je něco. Taky kdysi byla v metru reklama na pětadvacetiprocentní úrok z vkladu u jistého bankovního domu – a ta reklama řvala do světa ještě v době, kdy už ředitele banky stíhaly policejní složky několika států. Tuhle taky bylo v metru něco, co mi tvrdilo že prý jsem Evropa – ne že bych to na sobě nějak pozoroval, ale když to „Evropa jsi ty“ hlásá nějaká agentura na vrchnostenský pokyn, nezbývá než poslechnout. Tak… Číst vice »
Mam takovy pocit, ze se tu michaji dve veci dohromady ohledne tehle kampane, na co je vlastne tahle kampan zamerena? Kdyz ve verejnem prostoru napr. do tramvaje naspoupi clovek, ktery ma v hlave sluchatka a evidetne hlukem obtezuje okoli, casto je to neco co nechcete poslouchat a jeste zkeslene, obtezuje vas tak, ze mate nervy napjate a tak se na nej podivate a dlouze mu date najevo, ze se vam to nelibi, a jeste ten kdo obtezuje jste vy, nebot zirate? Nebo kdyz do vozu nastoupi evidentne „neprijemna osoba“ treba zapacha, tak na nej hned vetsina zacne civet. Nekdo zminil… Číst vice »
Starší lidé nejsou automaticky empatičtí. Např. tzv. rajčátkové babičky jsou exemplární případ….
Kampaň je primárně zaměřena na příjmy neziskové společnosti Konsent.
A ta částka taky nesouhlasí…
Pakliže 14% cestujících někdy vidělo onanistu, v rámci genderové vyváženosti by mne zajímalo kolik procent cestujících někdy vidělo onanistku…
To je ovšem hrozné, minimálně 140 milionů onanujících cestujících v Pražské MHD, dle oficiálních údajů magistrátu:
https://data.praha.eu/praha-v-cislech/celkovy-pocet-cestujicich
Nečekal bych, s jakou vytrvalostí budete hlásat do světa svou hloupost.
Hloupost tu hlásáte už dva dny vy. Bylo jasně uvede o 14% cestujících a také je na jiném úředním zdroji uvedeno, že v Praze je ročně 1 miliarda cestujících. Výpočet je pak matematika základní školy. Dovzdělejte se!
Nebyl jsem si jistý, zda tu hloupost jen nehrajete – ale zjevně ne. Ta oficiální statistika s jednou miliardou cestujících počítá jednotlivé cesty. Takže když v pondělí ráno pojedete do práce, večer z práce, v úterý ráno do práce a večer zase z práce, objevíte se v té statistice jako čtyři cestující. Dá se na to přijít třeba i tak, že na Zemi žije přibližně 8 miliard obyvatel. Je nemožné, že by každý osmý obyvatel Země navštívil jednou ročně Prahu. Pokračujme dále. Když při cestě v pondělí večer uvidíte onanujícího cestujícího, budete i v úterý ráno a v úterý večer… Číst vice »
Mate pravdu, ale procenta jsou jasne cislo, 14% cestujicicich? Kdyz delate statistiku, je velmi nepravdepodobne, aby vice jak kazdy cestujici videl onanistu, je jasne, ze pokud se v Praze kde zije 1.3mil. obyvatel a bezne se tu pohybuje asi 1.6mil. obyvatel tak jeden onanista muze byt viden stovkami cestujicich, pokud se v Praze pohybuje porad nekolik dni a v cele Praze, nebo jsou dva, tri… tak se na cislo 14% muzeme nekdy dostat. Ovsem takovych onanistu bude jen par celkove to urcite bude jen ten jeden, dva ci tri… a celkem jednoznacne takovy clove nebude behat po MHD bezne porad,… Číst vice »
Ano, můžete si buď vycucat z prstu nějaké číslo, jaké se vám líbí, jako to děláte vy. A nebo můžete udělat studii, která průzkumem mezi lidmi zjistí, jak to je doopravdy – jako to udělal v roce 2021 Úřad vlády, a z této studie Konsent vyšel.
No, a presto to cislo zpochybnuji… Nebo je to uplna epidemie uchylaku…
Mj., zalezi na tom, jak jsou polozeny otazky, ze?
Ano, jsou lidé, kteří dávají přednost vlastním ničím nepodloženým pocitům před fakty. Pomoci vám neumím.
Myslite stejne jako obsah zeleza ve spenatu, to byl taky fakt podporeny vyzkumem. Nebo fakta o VRT Brno-Prerov…
Ale ano, nebudu zpochybnovat studii, kdyz to tak vyslo, tak tedy ok, ale je to divne, alespon tedy forma tech vysledku, jak byla prezentovana, aby podporila danou vec.
Obsah železa ve špenátu nebyl výsledek výzkumu, ale výsledek překlepu nějaké písařky.
Studie vznikla už dříve, tato kampaň na nich jen stavěla.
To nejsou jedineční cestující ale jízdy, výsledek ankety je kolik % to vidělo za celý život, ne v kolika procentech jízd to viděli… Ta kampaň je možná v lecčem blbá ale vy jste žebrák až to není možné… Vám dlouho žádná nedala viďte?
Je tam uvedeno cestujících ne jízd a je to oficiální statistika státní správy a jejich organizací.
Jenže při této statistice se jedna cesta počítá jako jeden cestující. Podobně jako se třeba u návštěvnosti webových stránek počítá jako jeden unikátní návštěvník to, když web otevřete, prohlížíte jej a zavřete –a když přijdete druhý den, jste další návštěvník. Nebo u návštěvnosti filmů/kin se počítá jako jeden divák jedno shlédnutí – pokud půjdete na stejný film třikrát, jste započítán jako tři diváci.
Ano, tak bych to chapal, coz za cely zivot se lide rozhodne setkaji s ledascim, jen to nelze aplikovat, pac je to stejne, jako by nekdo delal vyzkum, kolik lidi se setkalo s kourenim cigaret v hospode a pak vysledky aplikovat dnes…
A za kolik se do statistiky počítá situace, když se vidí dva onanisti navzájem?
Vidělo – neznamená že každý viděl jiného.
Takže to zvyšuje naděje na jejich eliminaci pokud jich jenom pár…
Z takto interpretované statistiky nelze usoudit jinak, než že jsme byli každý přistižení 14x a to včetně kojenců, důchodců, a Tomia Okamury…
Já Vám nevím, možná si to zkuste přečíst s denním odstupem a uvidíte, že nijak vtipný nejste.
Zkusil jsem to, ale furt mi cukají koutky. To se zastydlým puberťákům stává…
Přijde mi fascinující, kolik lidí nechápe rozdíl mezi normálním hleděním a zíráním. Vychovával vás někdo? To snad chápe každý dítě na prvním stupni a přesto se tu kdekdo pohoršuje, že už se nesmí ani rozhlížet v tramvaji.
Tak to definujte? Neco jineho jsou lascivni pohledy a neco jineho je proste koukani… Jeste zajimavejsi je, ze obtezovani je vnimano zenami jen u tech lidi, co jim jsou nesympaticti, u tech, kteri jsou sympaticti uz tak kriticti nejsou…
Slovo zirani zni v mediich az ted, jinak o nem temer clovek neslysel…
Mj. ten pruzkum je nejaky divny, dle nej by musel kazdy byt neceho svedkem, i mnohem vaznejsiho, ale co jezdim po Praze, at uz kamkoliv, tak jsem si tedy takoveho poctu nevsiml ani nahodou, ten pruzkum proste nesedi…
Zírání je třeba to, když delší dobu koukáte na člověka, kterého neznáte. Nebo když na někoho koukáte, on to zaznamená, je mu to zjevně nepříjemné, ale vy v tom pokračujete. To o sympatických a nesympatických je zaprvé jen vaše ničím nepodložená spekulace, za druhé vám do toho vůbec nic není. Ženy se také třeba líbají se svým přítelem či manželem, což ale neznamená, že se dotyčná bude líbat i s vámi. Že jste o něčem dříve neslyšel neznamená, že to neexistovalo. Že průzkum neodpovídá vašim pocitům není chyba toho průzkumu. Že jste si ničeho nevšiml není až tak překvapivé, když… Číst vice »
Pane Jirsak, poznam kdyz je nekomu neco neprijemne a tak to nebudu delat, to je slusnost.
Ano, existovalo to i drive ale nerikalo se tomu xirani a platilo to, co pisu, pokuk to bylo neprijemne, tak v tom nebylo slusne v tom pokracovat.
Nic se nezmenilo…
Změnilo se to, že teď se říká nahlas, že se to děje a že by se to dít nemělo.
Když to poznáte, tak nechápu, proč se ptáte na definici.
Jiste, ptam, protoze by me to zajimalo jak to vidi jini, podle mehoi jde o znacne subjektivni pojem, nekdo je tolerantni vice, jiny je tolerantni mene,… stejne jako se sluchatky, ten clovek vas vidi, ze je vam to neprijemne, ale nevypne je a ani neztlumi, vubec to nechape, ze je to nekomu neprijemne.
To o sympatiích je zajímavá informace. Udělat objektivně totéž je buď v pořádku nebo ne. (Když se o mě zajímá holka, co není můj typ, stejně mě spíše těší zájem a zvyšuje sebevědomí. Naopak osahávání by se mi nelíbilo ani od modelky)
Zírání je neslušné ale těžko prokazatelné. Moje hláška, když mě někdo probere ze zamyšlení „nekoukám na blba, ale do blba“
To, že je něco těžko prokazatelné, ještě neznamená, že to máte dělat.
Feministky mě možná utlučou kloboučkama, ale přiměřená forma zírání v dopravním prostředku byla až do konce 20. století součástí seznamování. Teprve později byla nahrazena zíráním na fotografie na sociální síti, které logicky nikoho nemůže obtěžovat…
Máte pravdu, bylo to tak. Ono nebýt (mimo jiné) i této „kultury“ seznamování, tak dnes nemusíme vylepovat osvětové plakáty.
Ta kampaň je právě o tom, že už je 21. století. V tom příslovečném středověku bylo totiž taky leccos normální.
Řekl bych, že „přiměřená forma zírání“ je prostě jen koukání a toho se to netýká. Minimálně já zírání vnímám jako právě nepřiměřenou formu hledění na někoho a proto mi přijde logický se proti tomu vymezovat. Prostě jen základní slušné chování.
Dalo by se to tak rict, ale definice dost kulha, jsou to totiz v cestine synonyma, a protejsek, dnes zvykly cucet jen do mobilu nema vubec cit ani neni zvykly na to, ze lidi proste kolem sebe koukaj, nebo ze chodi po stejne strane chodniku, ze vubec na ulici jsou lidi… Je to jako diskuse a povidani si pres textovky ci emaily,… pak si zkuste ty lidi dat dohromady na jedno misto a at se bavi a diskutuji mezi sebou a mezi cizimi lidmi… pulka to nedokaze… a dost ani nema empatii nebo cit pro situace v beznem zivote… Jinak… Číst vice »
Na feministky je nejlepší zahájit diskuzi o pivinné vojně, to se najednou rozplynou jak pára nad hrncem…
Líbí se mi slovo pivinné, ale chápu, že ženy naprosto odrazuje nejistota ohledně toho, zda je čeká pivo nebo víno.
Musíte uznat, že je rozdíl mezi flirtovnými pohledy od někoho, kdo působí normálně a přitažlivě a zíráním někoho, kdo u toho slintá a hladí si rozkrok.
The Men Who Stare at Goats
Mně je úplně jedno, jestli to platila Praha nebo nějaký Dům zahraničí spolupráce. Daňový poplatník za to dal skoro 20 mega. A jestli to platila Praha nebo která státní instituce je úplně jedno. Zaplatili jsme to tak či tak.
Jsem šotouš a některé trati podle mě mají kulturní a turistický význam dalece přesahující ten dopravní. Ale přece:
Zkuste se pozeptat žen ve svém okolí, jestli coby daňové poplatnice víc ocení takovou kampaň, nebo kus Kozí dráhy.
Možná jde trochu o to, jestli ta kampaň nebyla podobně nevkusná a dotěrná jako to zírání. A jestli na potenciální cílovou skupinu, tedy různé osobnostně, mentálně či kulturně handicapované jedince, může mít nějaký dopad.
No a jaká by ta kampaň měla být jiná, když mírnější formy zjevně nepomáhají? Protože ti, kterých se to týká, mají sníženou až nulovou empatii, takže mírnější kampaň nezaznamenají? Stačí se podívat tady do diskuse – i tady se někteří přiznávají, že nepoznají, že je druhému nepříjemné, když se na něj dívají; nebo si nikdy nevšimli toho, jak se v MHD chovají ostatní lidi, protože myslí jenom na sebe.Myslíte, že takoví lidé by nějaké náznaky zaznamenali?
Takže těch se ani tato kampaň nedotkne. Možná osloví ty, kteří by se mohli zastat případné oběti.
No zjevně ji mnozí z nich zaznamenali, proto je kolem té kampaně takové haló.
Za mne by byla nejlepsi kampan zadna. Nebo si myslite, ze ta kampan “zirace” odradi? Nebo ze si toho ostatni zacnou vsimat? To asi nejezdite prazskou mhd … ty penize by slo vynalozit mnohem efektivneji, i v kontextu zminovaneho problemu, byt si myslim, ze je ze strany konsentu komunikovan dost hystericky
Podle mne je potřeba na problém upozornit, aby se začal řešit. Bez ohledu na to, že ten problém přímo nepoškozuje mne nebo vás.
A ještě by ta lůza mohla zapracovat na osobní hygieně!!!
To bude tématem příští kampaně…
„Nevyžádané zírání“ je problém…, takže když je plné vozidlo mhd a v metru zrovna není co obdivovat za oknem, nemám chytrý telefón a zrovna nemám sebou ani nic na čtení, tak jsem povinen zavřít oči až do stanice výstupu, nebo čumět dolů na svoje boty, nebo do stropu, děkuji, to sme se dopracovali do svobody…
Jestli nedokážete poznat rozdíl mezi lascivním zíráním na něčí zadek, prsa nebo co já vím jiného, a normálním pohledem, tak radši asi zůstaňte doma.
nebo ,ať si koupí auto , lakomci.
Řekl bych to naopak. Pokud je někdo takový asociál, že mu vadí zírání, se kterým musí mezi běžnými lidmi počítat, tak ať zůstane doma a nikam nechodí, nebo chodí pěšky či jezdí autem. Každý normální chlap se rád podívá na hezkou dívku, to je bez debat.
Zírání není normální.
Svobodu nemáte jen vy, ale také ostatní.
Tím jste ale nevysvětlil to: „… je plné vozidlo mhd a v metru zrovna není co obdivovat za oknem, nemám chytrý telefón a zrovna nemám sebou ani nic na čtení, tak jsem povinen zavřít oči až do stanice výstupu, nebo čumět dolů na svoje boty, nebo do stropu…“?
Pokud byste napsal že: „okamžitě vystoupit a vzít si taxi“, to bych bral, ale takhle jste jen vykřikl a nic nevyřešil. 😉
Řešení zná každý normální člověk. Ostatní by měli vyhledat odbornou pomoc, v diskusích na dopravním webu se nevyléčí.
Ani v nacpané MHD nikdo nemusí zírat na jednoho člověka, kterému je to nepříjemné. Když nebudete zírat na jednoho člověka, ale budete sledovat, co se děje kolem vás, zjistíte, že nikdo nezírá na vás a jak to ostatní lidé dělají, že nezírají na jednoho člověka.
Jak zjistím že je mu to nepříjemné?
Na mne v MHD celkem často někdo zírá (opět – definujte „zírá“, že?) a fakt to není proto, že bych si zapomněl zapnout poklopec. A nehroutím se z toho.
Pokud to nepoznáte, tak vám asi fakt nezbývá, než se dívat na špičky bot. Nebo vyhledat odbornou pomoc.
Že vám něco nevadí neznamená, že to nevadí někomu jinému.
Jestli nenosíte výstavní prsa a nemáte pěkný nohy v sukni, tak nevíte co to je zírání a není se co divit, že se ze zírání nezhroutíte.
Nechápete co je zírání? Nikdo vás nenutí pozorovat vlastní špičky bot a nikdo vám nezakazuje si všimnou pěkné ženské (nebo kluka, nevím na jakém jste břehu). Vnímat okolí a na někoho zírat jsou různé věci. A rozhodně mezi „společensky unavenými“ s poněkud pozměněnou hranicí vnímání zírači a dotírači jsou. Nejsou to ani dva dny, kdy se pár lidi na zastávce muselo zastat slečny, do které asi z 10 cm ryl ochmelka a signály nezájmu a odmítání vůbec nereagoval a dotíral ni. Na větší zatlačení okolí aby vodprejsknul zareagoval a slečna poděkovala, žádné feministické inferno se nekonalo. Normální lidská věc. Myslím,… Číst vice »
Prosím, poučte mě, jaký je rozdíl mezi „koukat se“, „zírat“, „kochat se“ apod. To že to pozná každej, kdo je tak morálně na výši jako vy a když to nevím sám, nemá cenu se se mnou bavit, si nechejte od cesty.
Rozdíl je v tom, jak dlouho a upřeně objektu věnujete pozornost. Když na vás někdo bude dlouze civět, tak chci vidět vaše pochybnosti nad terminologií.
Tak dál: Definujte „dlouho“ a „upřeně“. To je tak gumové…
Navíc asi jak od koho, že? 😉
Když to nepoznáte, žádná definice vám nepomůže. Zbývají vám jen dvě možnosti – dívat se jen na špičky svých bod, nebo vyhledat odbornou pomoc. Doporučil bych spíš tu druhou možnost, protože neschopnost rozpoznat, že zírání ostatní obtěžuje, nemusí být jediný projev vašeho problému.
Nejsou to ani dva dny, kdy se pár lidi na zastávce muselo zastat slečny, do které asi z 10 cm ryl ochmelka a signály nezájmu a odmítání vůbec nereagoval a dotíral ni Tohle je samozrejme obtezovani, a to celkem i na to aby ho nekdo „zpacifikoval“ Jenze KIV ma v jedne veci pravdu, na me taky obcas lidi „ziraj“, ale celkem nekteri i dlouho, ale neobtezuje me to, pokud nedela nejake naznaky co by mi vadili, ale pak uz to neni „zirani“, zirat muze kde kdo z ruznych duvodu, treba na to, jaky ma tetovani nebo obleceni, nebo taky na… Číst vice »
Tohle pobavilo:
„Miroslav Kalousek se domnívá, že kampaň je motivována „frustrací těch, které pohledy nepřitahují“.“
Btw.bylo to v období po smrti Floyda, z auta jsem viděl vyzývavě oblečenou americkou černošku. A ironicky jsem si říkal, zda budu označen za rasistu, když po ní budu čumět nebo naopak pokud po ní nebudu čumět :-)))
A jak to dopadlo?
Ten četník mu to zabalil a usek.
Praha nic neplatila ale Ropid ano? Kdo teda finacuje Ropid?
https://www.hlidacstatu.cz/Detail/29843712?qs=ico%3A05420423+AND+datumUzavreni%3A%5B2024-01-01+TO+2025-01-01%7D
V článku se ale mluví o následné studii, která kampaň potvrzuje, ne o samotné původní provedení infografiky…
To, na co odkazujete je smlouva s agenturou, která provedla původní kampaň, ale co jsem pochopil, tak dotazník, o kterém je nyní článek, dělal jiný subjekt z vlastní iniciativy.
Všichni zírali na nesmyslnou vylhanou kampaň tak se vyhazují prachy!
A vůbec nejhorší na tom je, že v Pražské MHD dojde ročně k 60 milionům znásilnění (tedy 6% z jedné miliardy cestujících dle oficiální statistiky Ropidu).
To je úžasné, jediná věta, a kolik věcí, kterým vůbec nerozumíte, jste v dokázal odhalit. Vlastně je s podivem, že při tak nízké inteligenci vůbec zvládáte zapnout počítač.
Zatím teda vidím hlavně znásilněné mozky. 😀 (Celá republika má cca 200 000 ).
Holt rozlišit „1 cestující jako jeden konkrétní člověk, třeba František Novák“ a „1 cestující jako jeden člověk na jedné konkrétní cestě, když pojede zítra, bude to druhý cestující“ je pro některé moc složité.
Zdá se, že je to složité hlavně pro ty, kdo vydávají ty statistiky s nesmyslnou terminologií a počtu cest říkají počet cestujících.
Stejně tak je nesmysl, jak může pražské metro ročně najezdit 59 milionů kilometrů, když všechny tratě mají dohromady 60 kilometrů, že.
Když nějaké statistice nerozumíte, bylo by lepší, kdybyste se k ní nevyjadřoval.
A to znasilnění je míněno asi očima ;-)))
Tak kampaň dostala tu nejlepší reklamu jakou dostat mohla. Z původní ryze pražské kampaně se stala celorepubliková a několik dní to bylo téma číslo 1 mezi konstantně se hádajícími jedinci na sockách.
Konsent může být spokojený, marketingová hodnota mnohem vyšší než bylo zamyšleno. Lepší by teda bylo obejít se bez těchto uměle vyvolávaných kulturních válek ale to už asi k boomerským dezošům, zapomenutým politikům a Kalouskům patří, ti už nemají světu co dát a tak alespoň víme že ještě žijou…
kampan konsentu … to je ta, ke ktere kontent publikoval statistiky jako ze 6% cestujicich mhd bylo znasilneno?
Ne.
takze ano…
Chápu. Když nechápete ani význam slova „ne“, jak byste mohl pochopit složitější sdělení.
chapu ho celkem dobre .
ale vzhledem k tomu, ze autor puvodniho prispevku potvrdil, ze je to presne tato kampan, tak dekuji za odpoved, ale priste bude vhodnejsi si ji nechat pro sebe.
Problém je v něčem jiném. Problém je v tom, že lžete, že k tomu byla publikována statistika, že 6 % cestujících MHD bylo znásilněno.
Asi spoléháte na to, že si to nikdo nedohledá. Jenže ono není tak těžké si to najít a zjistit, že Konsent tvrdí něco úplně jiného, a to: „6 % cestujících bylo donuceno násilím k sexu či se setkalo s pokusem o sexuální styk nátlakem.“
Takže lžete.
opet lzete vy, a jeste se do toho zamotavate.
viz odkaz semaforu.
Nelžu, cituju vyjádření člověka z Konsentu, které najdete třeba na webu DPP.
Odkaz Semafora ukazuje, co publikovali Novinky, ne Konsent.
Novinky publikovaly screenshot ze socialkoveho profilu konsentu.
neskutečný – vy popíráte prokázanou skutečnost.
To je uplne nový level.
PS: Jsem překvapen, že někdo, kdo tady jiným nadává do hlupáků není ani schopen napsat správné Y ve spojení novinky publikovaly.
Tak ten zdroj na profilu Konsentu najděte. Třeba si při tom všimnete, že grafika na Instagramu vypadá jinak.
A až najdete něco podobného obrázku na Novinkách, zjistíte, že to tvrzení Konsentu je jiné, podstatně obsažnější.
vy se mi jenom zdate :))
1. na novinkach mate teprodukci
2. mate tam i odkaz na dnes uz smazany prispevek na profil consentu – https://www.instagram.com/p/C-5Xiw9sC6l/
3. konsent potvrdil ze tam ten prispevek byl a snazil se to bagatelizovat
4. takze novinky, lidovky, seznamzpravy, neviditelnypes, a dalsi si to vymysleli
ale stale pojedete svou 🙂
jo, bvite me. a nejspis nejenom me.
Ten výčet médií je pozoruhodný. Je zajímavé, že tam nějak chybí nějaké seriózní médium. Škoda, že jste si na tom Instagramu nevšiml, že příspěvky vypadají jinak.
Vám se prostě nelíbí, že Konsent zveřejňuje informae, které jsou vám nepříjemné. Nic faktického proti nim nemáte, tak je aspoň zkoušíte zesměšnit tím, že vytrháváte dílčí věci z kontextu a překrucujete je. I za cenu, že ze sebe uděláte hlupáka, který je schopen pochopit nanejvýš jeden obrázek a pochopit celou kampaň už by bylo nad jeho síly.
Ze jsou mi neprijemne? K tomu blaboli jste prisel jak? Mate nejakou moc bujnou fantazii.
Ale oceňuji, ze jste tedy konecne po urputnem popirani uznal, ze takovy prispevek skutecne existoval. Cením.
Ano, jsou vám nepříjemné. Protože upozorňují na to, že to, co děláte, nebo přinejmenším schvalujete, není v pořádku.
Já jsem neuznal, že existoval příspěvek, kde by bylo jenom to jediné sdělení, které jste vytrhl z kontextu.
vy jste nemocny clovek. mel byste se lecit.
Já ne. Já nemám problém s tím, že bych nevěděl, co v MHD dělat jiného, než na někoho zírat.
Mimochodem, Konsent se k tomu i přiznal a snažil se to oargumentovat ještě hloupěji, než vy tady.
Což už obojí je znásilnění. Dokonaný čin či pokus.
Přeložit si odpověď „Ne.“ jako „takze ano…“ je vzhledem k tématu docela ironické.
Lžete. Obrázky sem nejdou vkládat nebo to neumím, tak alesoň odkaz na celostatní tisk s danou prezentací Konsentu a reakcí demokraticky zvoleného primátora Prahy:
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-manipulativni-kampan-proti-obtezovani-v-mhd-zaskocila-i-primatora-svobodu-40486800
Lžete vy. Ta informace zní: „6 % cestujících bylo donuceno násilím k sexu či se setkalo s pokusem o sexuální styk nátlakem“.
takze vy popirate nezpochybnitelny a zdokumentovany fakt, ze konsent tuto akci doprovodil na socialkach grafikou, ze 6% lidi bylo v mhd znasilneno?
zacinam byt presvedceny, ze bud ve skole bylo neco zanedbano, a na cteni jste chybel.
Uklidněte se, otevřete si ten odkaz znovu a podívejte se vlevo nahoru. Neuvidíte tam Konsent, ale Novinky.cz. Takže tou grafikou to nedoprovodil Konsent, ale Novinky.cz.
Vy jste pod vlivem noční náročné akce?
To, co publikovaly novinky, byla grafika, která vyšla na profilu Konsentu.
co je na tom těžké na pochopení?
Za prvé – opravdu to na tom jejich profilu je/bylo, za druhé – chápání psaného textu taky nic?
„Příspěvek hnutí Konsent v rámci kampaně proti sexuálnímu obtěžování a násilí v MHD“ přímo před reprodukovanou grafikou z jeich profilu.
K pochopení to těžké není, jenom to není pravda. Stačí se na ten profil Konsentu podívat.
Bože, a jak jinak chcete říct jinými slovy „donuceno k sexu“, než jako „znásilnění“???
neřešte ho. on si bohapustě vymejšlí.
to sdělení konsentu bylo doslova to, že „6% cestujících bylo v MHD znásilněno“.
on to tvrzení zcela zpochybnuje, navzdoy screenshotuá té grafiky z profilu konsentu. není o tom, jestli je sexuální styk nátlakem znásilnění, nebo ne.
Ne, sdělení Konsentu byla celá ta kampaň. Že vy nejste schopen pojmout z té kampaně víc, než jeden obrázek na Novinkách, to je váš problém.
Ano, jako každí aktivisté někdy neznají míru a zkreslení této informace bylo nešťastné. To neznamená, že ženy v MHD nezažívají obtěžování a že není potřeba potřebných kampaní. Je dobře že tato kampaň proběhla..
to, ze problem existuje nijak nezpochybnuji – toho jsem dalek.
jen mam (obecne) problem s temito mega prohlasenimi – v mych ocich to pak degraduje celou vec.
Jo to se bohužel povedlo… Ale je rozdíl myslet si o tom své a nebo tím 14 dní žít jako někteří na soc..
No moment jenom ženy, muži ne, nepropagujete tak trochu genderovou nevyvázenost? Níže je důkaz jak jsou muži obětí znásilnění:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/afghanec-nemecko-mnichov-metro-polsko-znasilneni-soud-vezeni.A241004_141523_zahranicni_jhr
Nejenom ženy. Když mi bylo cca 16, průvodčí ve vlaku ČSD schválně vytvořil úzké hrdlo a dal si ruku tak, aby mohl osahat moje genitálie. Každopádně to u mě nezanechalo nějaká trauma a homofobii (ano, pamatuju si to jako negativně silný zážitek, ale tím to končí).
To, že to nezanechalo důsledky na vás, neznamená, že to ostatní musí mít stejně. (Navíc teda to, že tvrdíte, že to na vás nezanechalo trauma, ještě neznamená, že to tak doopravdy je. To je u traumatu běžná věc, že si ho člověk neuvědomuje nebo si neuvědomuje příčinu.)
Jejda. Tak už i expert na psychologii?
Na to není potřeba být expert, to je znalost, kterou by měl mít každý absolvent základní školy. To, že různí lidé vnímají různé situace různě, dokonce každý „absolvent“ mateřské školy.
Možná ani netušil, že si tu situaci tak vykládáte.
To jako že tu reklamu někdo vidí je sice hezké, když ji nepřeměníte na zisk, tak zbytečné.
A Kalousek dostane víc ve volbách než Piráti. Tak Vás na to psychicky připravuji 😀
Konsentu nejde v první řadě o zisk, ne všechny kampaně a společnosti jsou motivované ziskem… I když tady bych věřil že to pár nových dárců přineslo, ale to je sekundární.
Konsentu možná nejde o zisk, ale o prachy až v první řadě. Vždyť na tuhle kampaň dostal pár miliónů – zprostředkovaně – od státu, navíc s politickým pozadím
Tímto tvrzením jste dokázal pouze to, že o prachy jde vám.
Kampaň proti zírání je zhruba stejně účinná, jako kampaň proti větru a dešti…
A tak někomu to třeba mohlo dojít z těch vysvětlujících komentářů. O boomery nejde, ale o ty mladší, chápavější. Nikdy není špatně o problémech mluvit. Skvěle se trefili do okurkové sezóny.
Na mě celou dobu, co jsem čekal na metro zírala jedna kamera. Nepomohlo ptát se jestli to jede na Šumavskou.
Tak naučili lidi, alespoň teda některý, rozlišovat žlutou a modrou popelnicu. Já bych to nevzdával. Může být, že tak za 2-3 staletí část národa pochopí i složitější věci…že třeba není normální slintat cizejm lidem do výstřihu, nebo třeba po 8 pivech někomu cestou domů obechcávat barák…
Jestli cizím lidem slintáte do výstřihu a musí vás v dospělosti někdo učit, že se to nedělá, tak je chyba ve výchově a není na to třeba kampaň za miliony kamarádům Hřiba. Popelnice bych i rozlišil, ale po letošní krádeži z nemovitostí házím všechno do jednoho a ať si to za ty moje nakradený prachy roztřídí Hřib se Zábranským, aspoň budou v pracovní době užiteční.
Bežte se provětrat. Když to nechápete, proč se vyjadřujete?
Co to bude příště? kampaň proti vandalismu? alkoholu za volantem? domácímu násilí?
Raději nic nenavrhujte. Ješté by se toho mohl někdo chytit.
Všechny tyhle kampaně běžně probíhají, takže asi jakákoli z nich.
A jsou stejně účinné jako ty proti zírání nebo větru a dešti.
Prostě to vše je součást naší kultury.
Kultura se vyvíjí. Dneska už nevypouštíme splašky na ulici, nemáme krále, volební právo mají i nemajetní…
Vandalismus a alkohol za volantem už dávno nejsou genderově vyhraněné tak asi ne …
A to má vliv na co přesně?
nu na zvolenou kampaň ,momentálně žijeme v době, kdy kampaně kde se dá genderově vyhranit mají “ společensko-objednávkovou“ přednost…