egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Binter Canarias díky novým letadlům expanduje na kontinent, nové spojení do Prahy nabízí Galistair

Embraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter Canarias
Embraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter Canarias
Expanzi dopravce z Kanárských ostrovů umožní pořízení nových letadel s delším doletem.

Letecká společnost Binter Canarias spustí díky nákupu nových letadel Embraer E195-E2 více letů z Kanárských ostrovů na kontinentální Evropu. Nový dopravce se chystá i na trasu mezi Prahou a ostrovem Gran Canaria, jeho příchod není ale zatím potvrzen.

Binter Canarias oznámily expanzi v tiskové zprávě. Půjde o nové linky do Toulouse, Marseille a Lille ve Francii, nově také začne létat do italských Benátek a Turína. Součástí oznámená expanze je také nová linka do španělské Tarragony.

Od července bude dopravce nabízet celkem 94 letů týdně mezi Kanárskými ostrovy a kontinentální Evropou. Součástí nabídky letů do nových destinací (všechny z Gran Canaria) je i možnost zdarma letět s přestupem v Las Palmas na jiný ostrov. Binter Canarias denně vypraví na Kanárských ostrovech 170 letů.

Expanzi umožňuje zařazení nových letadel Embraer E195-E2. Aerolinky byly v roce 2019 jejich prvním evropským provozovatelem, z pětice objednaných už převzaly čtyři. Aerolinky letadlo koupily v konfiguraci pro 132 cestujících pouze v ekonomické třídě. Stroj je poháněn dvěma motory Pratt & Whitney PW1900. Oproti svému předchůdci, letadlu E195, má větší maximální kapacitu (146, původně 124 cestujících) i dolet ( 4820 km namísto 4260 km).

Nové spojení mezi Kanárskými ostrovy a Evropou má nabízet také nová aerolinka Galistair. Na stránkách Flytocanarias.com se objevila možnost koupit lety z Prahy do Las Palmas s touto leteckou společností. Lety začínají 13. června, naplánované jsou vždy jednou týdně v pátek. Podle mluvčí Letiště Praha není tato nová linka dosud potvrzená. Dopravce počítá podle rezervačního systému s nasazením Airbusu A320.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
sudetenwolf

Co se Galistair týká, aktuálně mají ve flotile jediný Airbus 321, dosud se prezentovali coby charterový dopravce. Zpáteční letenka z PRG aktuálně za 377 € – z toho QS vrásky mít nebude.

Martin

pokud bych mohl parafrázovat slova klasika „..tolik k tématu nahraditelnosti Smartwings.“

Martin

Zajímavé budou ceny. Třeba na Tenerife s tím přestupem, jestli se to vůbec vyplatí.

Dan

13. června není pátek, ale neděle

Jirka B.

Krasne letadlo.

Martin Csabo

Už by to chtělo trošku zvýšit nabídku na kanáry, ted tam litají mám pocit jenom smartwings a to tak maximalně 1 let tydně , poptávka na kanáry byla vždy vysoká myslím že by tato linka mohla mít úspěch

jnb

momentalni situace – lety na kanarske ostrovy z prahy- smart wings/canaria travel – TYDNE / 3 lety na gran canaria, 5 letu na tenerife a 2 lety na fuerteventuru. od 5.5.21 se bude letat navic opet i na lanzarote

Martin Csabo

Děkuji za upřesnění opravdu jsem nečekal že smart jede na kanárech takovej byznys :))) muj tip 1 let tydně byl hodně vedle :))

kulhán

Už asi 20 let vlastní manželka Vika Canarii Travel a byla na kanárech několikrát podnikatelkou v cestovním ruchu na přední pozici.
Tak ta to tam lifruje no.

Petr

Ale celkem to TVS asi sype, protože i za časů Covidu se jim povedlo naplnit 737-900.

Tomas

tak ono se neni co divit. kanary jsou jedna z mala destinaci, kam ma nyni smysl se vydat z cech na “masovou” dovolenou.