Binter Canarias díky novým letadlům expanduje na kontinent, nové spojení do Prahy nabízí Galistair

Embraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter Canarias

Expanzi dopravce z Kanárských ostrovů umožní pořízení nových letadel s delším doletem.

Letecká společnost Binter Canarias spustí díky nákupu nových letadel Embraer E195-E2 více letů z Kanárských ostrovů na kontinentální Evropu. Nový dopravce se chystá i na trasu mezi Prahou a ostrovem Gran Canaria, jeho příchod není ale zatím potvrzen.

Binter Canarias oznámily expanzi v tiskové zprávě. Půjde o nové linky do Toulouse, Marseille a Lille ve Francii, nově také začne létat do italských Benátek a Turína. Součástí oznámená expanze je také nová linka do španělské Tarragony.

Od července bude dopravce nabízet celkem 94 letů týdně mezi Kanárskými ostrovy a kontinentální Evropou. Součástí nabídky letů do nových destinací (všechny z Gran Canaria) je i možnost zdarma letět s přestupem v Las Palmas na jiný ostrov. Binter Canarias denně vypraví na Kanárských ostrovech 170 letů.

Expanzi umožňuje zařazení nových letadel Embraer E195-E2. Aerolinky byly v roce 2019 jejich prvním evropským provozovatelem, z pětice objednaných už převzaly čtyři. Aerolinky letadlo koupily v konfiguraci pro 132 cestujících pouze v ekonomické třídě. Stroj je poháněn dvěma motory Pratt & Whitney PW1900. Oproti svému předchůdci, letadlu E195, má větší maximální kapacitu (146, původně 124 cestujících) i dolet ( 4820 km namísto 4260 km).

Nové spojení mezi Kanárskými ostrovy a Evropou má nabízet také nová aerolinka Galistair. Na stránkách Flytocanarias.com se objevila možnost koupit lety z Prahy do Las Palmas s touto leteckou společností. Lety začínají 13. června, naplánované jsou vždy jednou týdně v pátek. Podle mluvčí Letiště Praha není tato nová linka dosud potvrzená. Dopravce počítá podle rezervačního systému s nasazením Airbusu A320.

Embraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter CanariasEmbraer E195-E2 v barvách Binter Canarias. Foto: Binter Canarias
Tagy Binter Canarias Embraer E195-E2 Galistair Kanárské ostrovy Top
11 komentářů