Bavoři tepou Alex za zpoždění Západních expresů, v Plzni už je náhradní lokomotiva

Starý a nový vagon alex, foto: NetineraStarý a nový vagon alex, foto: Netinera

Společnost Länderbahn, která pod značkou Alex provozuje v Bavorsku vlaky mezi Prahou a Mnichovem, čelí velké kritice Bavorské železniční společnosti

Společnost Länderbahn, která pod značkou Alex provozuje v Bavorsku vlaky mezi Prahou a Mnichovem, čelí velké kritice Bavorské železniční společnosti (BEG), která si jejich služby objednává. Důvodem jsou velká zpoždění nejen na této trase.

BEG v tiskové zprávě vyzval Länderbahn, aby co nejrychleji dali situaci do pořádku a začali jezdit včas. BEG je bavorskou obdobou ministerstva dopravy a krajů, objednává a soutěží mezi dopravci vlaky po celém spolkové zemi.

Podle BEG vlaky nesplňují aktuálně podmínky smlouvy a jezdí zpožděné. „Současné podmínky jsou pro cestující nepřijatelné. Vyzýváme Länderbahn, aby co nejdříve situaci zlepšit,“ řekl mluvčí BEG Johann Niggl.

Länderbahn už v dřívějším vyjádření pro deník Zdopravy.cz vysvětlovaly zpoždění například neexistujícími výlukami v Česku či stavebními pracemi v Německu. Potíže má také Oberpfalzbahn, kde vlaky provozuje rovněž  Länderbahn. Velkou kritiku sklízí například od komunálních politiků v Chamu.

Ke zlepšení už ale částečně došlo: v Plzni se už objevila záložní lokomotiva Herkules, která zaskakuje v případech, že vlak z Bavorska má takové zpoždění, že by nabral velké zpoždění i vlak směrem do Bavorska.

BEG a Länderbahn současně vyzvaly německého správce infrastruktury DB Netz, aby okamžitě odstranila problémová místa s pomalými jízdami, kde vznikají další zpoždění. Obě strany se dohodly na každotýdenním krizovém setkání.

Data z portálu Babitron ukazují, že velká zpoždění jsou stále ve směru z Bavorska. Například první vlak z Mnichova číslo 351 má za posledních pět dní průměrné zpoždění ve Furt im Wald 31 minut. První ranní vlak z Prahy opouští české území v průměru s dvanáctiminutovým zpožděním.

Tagy Alex BEG Länderbahn Západní expres
6 komentářů