Balík z e-shopu rovnou do kufru auta. Škoda umožní kurýrům otevřít auto zákazníka

Dodání balíku do kufru auta. Foto: Škoda AutoDodání balíku do kufru auta. Foto: Škoda Auto

Pilotní provoz nové služby potrvá do konce roku v Praze.

Zpět na článek
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Auto není trezor. Všude nám to opakují a teď přijdou s tím že si tam máme dávat zásilky? No potěš koště…

Aleš

Oni a oni. Ti kdo „nám všude opakují, že auto není trezor“ jsou ti samí, kteří „přijdou s tím, že si tam máme dávat zásilky“. A co kurýr, to lupič. Takhle jste to myslel?

Honza

Ani ne. Myslel jsem to tak, že všude se upozorňuje aby se v autě nenechávali cennosti už roky. A teď jiná skupina začne dělat přesný opak a z auta trezor dělá. Nikde jsem neřekl že kurýr je zloděj, kde mi spíš právě o ten princip obecného povědomí. Nápad je to určitě zajímavý, ale obávám se že v ČR je auto rozmlati kvůli cemukoliv tohle prostě nebude fungovat. Spíš to ve výsledku ještě zvedne počet krádeží. O tom jak tato fce bude bezpečná bez možnosti využití někým neoprávněným radši mlcim, to beru jako irelevantní, jelikož bezpečnostní díry jsou byli a budou… Číst vice »

Jarek

Tak jsem rád, že řešíte problémy někoho jiného.
Jak tu někdo psal koncept funguje v Americe a to poměrně dlouho. Nemyslím si, že se z toho stane primární doručovací kanál, a ani si nemyslím, že by tam někdo chtěl doručovat bůhvíjaké cennosti (například notebook), jak se tu snažíte neustále naznačit.
Ano, asi je blbost si nechávat něco doručit do auta v profláklých místech plných smažek a bezďáků, ale všude jinde naprosto v pohodě.
A pokud jste bojácný venkovan nosící pro jistotu kšandy i pásek, tak vás samozřejmě nikdo nenutí tento doručovací kanál používat…

Ondřej Holub

Hmm, obecně není dobré ukázat, že si něco zajímavého dávám do kufru a pak to auto opouštím.

A jako každá technologie i toto může obsahovat chybu. A bezpečnostní chyby můžou zůstat neupravené dlouhou dobu (třeba o ní nemusí výrobce ani vědět). A pokud se výrobce rozhodne, že daný model už nepodporuje, tak ani žádnou opravu nedodá. Co pak, koupit si třeba po 5 letech nové auto? To není taková sranda jako nový mobil.

Jarek

Podívejte se i smažky vykrádající auta mají nějaký operativní model a jdou po věcech, které jdou zpeněžit a přitom nějak rozumně řídí riziko (nemůžou vymlátit pět aut před barákem). Takže mobily, peněženky, tašky s notebookem, navigace, xenony… Co se týče online nákupů, tak třeba moje poslední online nákupy byly: barva maxitherm, žaluzie do okna Velux, tarotové karty a USB-C PD nabíječka na iPhone. Hodnota těchto věcí je relativně nízká (nejdražší ta žaluzie za nějakých 2500 CZK) a jejich výkupní hodnota doslova zoufalá. Takže pravděpodobnost toho, že někdo vybere podobné „poklady“ je asi tak srovnatelná s tím, že vám to auto… Číst vice »

Baraba

Bohužel jsou u nás stále nísta, kde „místní“ mají dokonalý přehled o všech zaparkovaných autech, kdo kterým jezdí, kdy přijíždí a kdy odjíždí. Když se na těchto místech objeví neznámé auto, většinou bývá do čtvrthodiny vybráno. Stejně tak, pokud do „známého“ auta někdo uloží kufřík, nebo balíček a odejde…..

Ale samozřejmě doručení balíku do auta, je a bude volitelná funkce, kterou taky nemusí nikdo použít.

petr

Je to priplatkova sluzba od Skodovky. Nemelo by se tedy stat, ze budete mit sluzbu aktivovanou na nepodporovanem aute.

Pavel P.

To bude zajímavé pozorovat z hlediska zodpovědností.
Co když se mi z kufru něco ztratí? Co když kurýr kufr špatně zavře, co když se stane cokoliv od doručení, než k autu zase přijdu.

Lumpy

Tak si proste objednate balik do ruky u CP a bude vse ok

Kalanis

Požadavků na balík: přes tucet. Doručeno do ruky: NULA. V lepším případě výzva že je na pobočce, v horším ani to ne.

Jarek

No vidíte, k nám pošta chodí velmi slušně, dokonce se v poslední době (osobní iniciativa pošťačky, ne systémová věc) naučili i volat předem.

Kalanis

No a mne teďka čeká další kolečko s balíkem až z Japonska. Pošta nedodala výzvu, že je na pobočce a protože je výzva obyčejné psaní, neexistuje ani doklad.

IBM

A budu muset před tím z kufru tu mrtvolu uklidit nebo si toho ten dealer nebude všímat?

Pardubicak

Dealeri respektuji listovni tajemstvi, takze ji z kufru vyzvedne a aniz by ji oteviral tak ji doruci…

…do jineho kufru.

Miky

Dobry napad. Obracene to funguje leta, tak proc ne i takto.

EM*

Přijít o balík a k tomu platit výměnu okna?

Pája

Jsou i místa, kde je v ČR relativně bezpečno. Navíc pod roletou balík snad vidět a lákat nebude.

Milan

Asi si v létě objednám dort a nechám si ho dát do kufru 🙂

BND 30

Polárkový 👍

Greta

Proč?

BND 30

Třeba…. třeba…. má dorty rád…? 🤔

Jarda

Tohle uz davno funguje v USA – jsem moc rad ze uz to dorazilo i k nam !!!

Jarek

Našlo se 18 zoufalců, které myšlenka doručování do kufru tak zneklidnila, že vám musí dát mínus.

petr

Kdyby jste vedel, jak to funguje, tak Vas to znepokoji taky 😀

beda

Žasnu, jaky hlouposti se vymysleji, lidi jsou cim dal obeznejsi a linejsi a myslim si, ze dojit si na postu, nebo si nechat balik zaslat na vydejni misto plne dostacuje. Tahle on-line doba v tomto gigantickem meritku nevesti nic dobreho, nepujde internet a nebude fungovat nic.

Pája

Jsou místa, kde poštu zrušili, případně přesunuli dál. Tohle může/nemusí šetřit čas v případě, že je auto na parkovišti. I pokud ho má třeba manželka. Prostě dostane balík do kufru, nic nemusí tahat a doma jí ho vynese z auta ten silnější. Zní to zajímavě.

Greta

Když nepůjde Internet nedají vám nic ani na vydejnim místě. A když se vám služba doručení do auta nelíbí, nikdo vám ji necpe.

Ludwig

Naštěstí to, co si myslíte, není moc důležité. Je to služba, kterou někdo nabízí a pokud je to dobrý nápad, tak se ujme. Řídit svět tím, co si myslíte Vy nebo já, naštěstí nefunguje.

Jiří Kocurek

To jo, vodovod až do koupelny. Kdy jsou ty doby, kdy pro vodu lidi chodit museli a museli ji nosit. Tehdy nebyli líní a tak vodovod nevymysleli. Nebo jo?

ABC

lenost je hnacím motorem pokroku!

Pepa

Takze to znamena, ze Schade fabrik ma vzdaleny pristup do ciziho auta i pote, co ho nekomu prodali? To jako vazne? 😀

Petr

To neznamena.

Michal

Téměř do každého auta co dnes sjede z linky se jde dostat online. Jediná brzda je připojení k internetu – schválně si to vygooglete (celý VW, Ford, MB, BMW, Volvo atd.). To že to vaše auto naoko neumí, to je jen otázka nastavení.
Ale nebojte se, aby někdo mohl váše auto otevřít, musíte otevření povolit. Povolení je propojeno s koncovým doručovatelem a lze provést jen z jeho zařízení, doručovatel musí být u auta, doručení je přístupné jen v některých hodinách atd. Těch pravidel je tam více… bát se nemusíte 🙂

mgr.pavel

Stačí jedna bezpečnostní díra, a celé to „lze provést jen z A když B a C“ padá, jak hromádka karet.

Heartbleed vám umožnil rozšifrovat komunikaci.

Shellshock umožnil plnou kontrolu nad zařízením, které provádělo bash.

CVE-2021-26424 opravilo chybu, kdy posláním vhodného packetu dokážete vzdáleně provést příkaz na Windows serveru.

Máte záruku, že systém na otvírání dveří nemůže mít žádnou podobnou (zatím neznámou) chybu?

Jarek

Tak si kupte Logana, ten připojení k internetu nemá a přestaňte tady ze sebe dělat vola tímhle amatérským hraním na odborníka v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Greta

To má dnes v podstatě každá automobilka, třeba Ford určitě.

Karek

Takovou stupiditu může vymyslet opravdu jen škodovka.

Georg
Kubrt

Jo. A ty jsi odhalil slabá místa systému, na která ti ***, co to vymýšleli, vůbec nepřišli.