Autobusový terminál v Pardubicích bude po zprovoznění zatím bez čekárny

Stavba autobusového terminálu v Pardubicích. Foto: Pardubice.euStavba autobusového terminálu v Pardubicích. Foto: Pardubice.eu

Terminál bude mít osm nástupních a osm odstavných míst.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Surio Mario

K diskuzi o kapacitě jen doplním, že se počítá s tím, že přes terminál linkových autobusů bude projíždět MHD (podle kusých informací minimálně ta, která jede od Parama k hlavnímu nádraží), tedy nebude možné odstavování linkových autobusů ve dvou řadách nebo nějaké podobné vychytávky.

Lopid

A nebude terminál jen dočasné pro některé linky, že měl vzniknout za nově vznikající lávkou na Dukle ? A jeden na univerzitě….

JiraH

No na univerzitě žádný terminál není ani nebude . Tam jenom na Hradecké opravují autobusovou zastávku a aby dostali dotace tak to nazvali terminál

Šejdr

Ale dělají to mazaně – výměna přístřešků za větší a oprava povrchu chodníků v zastávkách už jim trvá 8 měsíců, a to zdaleka nejsou u konce. 😀

Oskarák

Jsem zvědav, jak se tam všechny autobusy porovnají. Nyní se využívá asi 10 nebo 11 odjezdových stání a třeba dopoledne stojí na autobusovém nádraží i 15 – 20 autobusů….

JiraH

Těch 8 bude bohatě stačit, teď se sice jezdí z 11 stanovišť ale jeto rozházené a intenzita není tak velká

švarc

8 nástupních stanovišť je ok, ale těch 8 míst pro odstavení autobusů je fakt málo, takže jsem zvědavý, kde dopravci budou odstavovat, jedině, že by se domluvili třeba s Dpmp a odstavovali v dopravním podniku, protože nikde jinde v blízkosti to půjde stěží.

Šejdr

Naproti u Alberta je v pracovních dnech místa dost, můžou si tam pronajmout místo. Tohle parkoviště se stejně zaplní jen o víkendech, a to zas jezdí podstatně méně linkových autobusů, takže místa mimo autobusák nebudou potřebovat.

Alibaba

Možná by to chtělo víc průjezdných linek.