Autobusová integrace se v neděli rozšíří na Kolínsko a Kutnohorsko

Autobusové nádraží Kolín. Pramen: ROPIDAutobusové nádraží Kolín. Pramen: ROPID

Díky tarifu Pražské integrované dopravy by měli cestující ušetřit, a to především při pravidelném dojíždění.

Do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje se v neděli připojí oblasti Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka. Nově tak bude možné v těchto východních oblastech Středočeského kraje jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku, která platí i v pražské MHD.

Díky tarifu Pražské integrované dopravy (PID) by měli cestující ušetřit, a to především při pravidelném dojíždění. Budou moci zároveň s jednou jízdenkou přestupovat mezi příměstskými autobusy jednotlivých dopravců nebo mezi autobusy a vlaky.

V rámci integrace bude zavedeno celkem 38 nových autobusových linek PID, na 24 linkách PID a 6 linkách SID (Středočeská integrovaná doprava) bude upraven provoz a jedna linka PID bude zrušena. Zrušeno bude také 73 linek SID. Všechny zrušené linky nahradí nové nebo upravené linky PID. Linky na sebe mají lépe navazovat.

„Rozšíření integrace znamená podstatně komfortnější cestování. Obyvatelé na Kolínsku budou moci po celém regionu, ale i po hlavním městě jezdit na jedinou jízdenku. Nebudou si tedy muset například kupovat ani lístek na tramvaj nebo na metro,“ uvedl ředitel autobusového dopravce OAD Kolín Martin Pípal.

Na nových autobusových linkách bude nově platit pásmový a časový tarif Pražské integrované dopravy. Cestující budou moci využívat přestupních jízdenek i časových kupónů. Informační leták k integraci Kolínska a Kutnohorska je na stránkách PID.

PID zažila velkou vlnu rozšiřování loni, kdy zahrnula oblasti Berounska, Hořovicka, Rožmitálska, Kokořínska, Voticka a části Rakovnicka a Dobrovicka. Ačkoliv do PID zbývá zahrnout (v autobusové dopravě) ještě asi třetinu Středočeského kraje, poslední velkou oblastí s páteřním spojením na Prahu bylo Berounsko. Nyní už jde spíše o „lokální integrace“.

Tagy integrace Kolínska integrace Kutnohorska PID Pražská integrovaná doprava
14 komentářů