Arriva musela nasadit náhradní autobusy. Vlakům na Jedlovou došel písek a nevyjely stoupání

Motorová jednotka 845 ve Svoru.Motorová jednotka 845 ve Svoru.

Dopravce nestihl včas doplnit písek pro jízdu na sklonově náročné trati.

Společnost Arriva vlaky musela dnes nahradit část spojů na trati ze Svoru do Šluknova na území Libereckého a Ústeckého kraje autobusy. Motorové jednotky 845 nezvládly vyjet stoupání ze Svoru do stanice Jedlová. Podle dopravce šlo o výjimečnou událost.

Mluvčí Arrivy Jan Holub vysvětluje situaci tím, že v jednotkách omylem nebyl připraven písek. Ten pomáhá lepší adhezi na sklonově náročných tratích. Zejména na podzim mívají dopravci často problémy některé úseky s větším sklonem vyjet, protože „kloužou“ po mokrém listí. V Libereckém kraji je takových úseků více. V minulosti měly například regionovy Českých drah problémy vyjet stoupání z Jablonného v Podještědí do Křižan.

Na trati probíhá v úseku Bělá pod Bezdězem – Doksy neplánovaná výluka, která nám narušila obvyklé oběhy našich jednotek a naše nastavené postupy včetně doplňování písku,“ vysvětlil Holub. Podle něj firma zanedbala nutnost doplnění jeho zásob v Rumburku a dvěma jednotkám jezdících z Doks do Šluknova písek došel. Podle hlášení dispečerů nejdříve vlaky kopec nevyjely, pak firma zavedla na několik hodin náhradní autobusy. „Ještě dnes dopoledne jsme jeho zásoby v Rumburku doplnili, tím byly potíže odstraněny,“ uvedl Holub.

 

Tagy Arriva vlaky Trať 080 Mladá Boleslav - Jedlová
345 komentářů