AeroItalia expanduje v Bergamu, otevře 24 nových linek

Boeing 737-85F letecké společnosti AeroItalia. Zdroj: Flickr.com - Anna ZverevaBoeing 737-85F letecké společnosti AeroItalia. Zdroj: Flickr.com - Anna Zvereva

Většina spojů zamíří do oblasti Středomoří.

Letecká společnost AeroItalia se chystá výrazně expandovat na letišti v italském Bergamu. Italský dopravce z něj během letního letového řádu v roce 2023 spustí 24 nových linek. Většina spojů zamíří do oblasti Středomoří, na seznamu jsou však zastoupeny i destinace jako Amsterdam, Lublin nebo Bukurešť.

Na většině linek bude aerolinie soupeřit minimálně s jednou konkurencí, nejvíce konkrétně s Ryanairem, pro kterého je Bergamo dlouhodobě velice důležitým letištěm. Ve spoustě případů pak AeroItalia vstoupí na spoje, které byly jinými dopravci zrušeny v horizontu posledních maximálně dvou let.

V počtu nových linek (deset) vede Řecko, AeroItalia chce pokrýt i vnitrostátní dopravu. Všechny destinace spojí s Bergamem dvakrát týdně. Půjde o linky na Korfu, Karpathos, Kefalonii, Krétu, Mykonos, Santorini, Rhodos a Zakynthos.

Šest spojení bude vnitrostátních, a to konkrétně s Algherem, Brindisi, Lampedusou, Olbií nebo s kalábrijskými letišti Reggio Calabria a Lamezia Terme.

Další linky povedou do Amsterdamu, Bukurešti, Larnaky, Lublinu, Malagy, Tel Avivu, Tirany, Valencie nebo na Ibizu. AeroItalia létá z Bergama aktuálně do Bacau, Katánie a na londýnské letiště Heathrow, kam zvýší počet letů na jeden denně. Konkrétní letové řády včetně možnosti rezervace letenek lze najít na stránkách letecké společnosti.

Aby soukromý dopravce bergamskou expanzi zvládnul, umístí na tamním letišti pět Boeingů 737-800. Aktuálně provozuje čtyři tyto letouny, zbývá mu tedy převzít ještě jeden kus. Chystá se však i na další akvizice; začátkem listopadu si pronajal u americké leasingové společnosti Air Lease Corporation (ALC) celkem tři letouny 737 MAX. Mluví se také o pronájmu turbovrtulových letadel ATR nebo dálkového Boeingu 787 Dreamliner pro charterové lety do exotických destinací. Spekulace pak poukazují na možné otevření další základny ve Florencii.

Tagy AeroItalia Bergamo BGY
3 komentáře