Alstom rozšiřuje českolipský závod, shání 200 nových svářečů na výrobu kolejových vozidel
Svařování vozových skříní na nové vlaky v závodě Alstomu v České Lípě. Foto: Alstom
Firma hledá i nováčky bez zkušeností, zajistí jim svářečský kurz.
Tak aby to nedopadlo jako v plzeňské ŠKODĚ. I ta má vlastní školící střediska (nejen pro svářeče). Praxe je ovšem taková, že draze vyškoleného pracovníka po krátké době přetáhne konkurence. Přijde to levněji než náklady na vlastní školící střediska. Totéž montéři a elektromechanici.
Trochu ironií budiž, že ony polotovary železničních vozidel se odtamtud vozí kamiony po silnici.
Ono se to vozí prostě stejně tak jako ostatní věci, který se kamionem vozit vyplatí. Kdyby toho bylo hodně naráz, asi by se o tom dalo uvažovat. Předpokládám ale, že jak se konstrukce svaří a nalakuje, jde na další fázi zpracování, aby se nemusela nikde skladovat. A prostě tu jednu konstrukci nemá smysl po železnici tahat.
Vida, firma vítá rozmanitost uchazečů. Tak to bude výborná šance pro přichodivší syrské doktory a inženýry, aby nemuseli být chudáci na dávkách či prchat ke kapitalistům do Spolkové republiky.
Pane Skládaný, snažně Vás prosím, nepoužívejte tvary slov, které neumíte správně utvořit. I pokud je Vaše jazyková vybavenost na úrovni orangutana, což tak vypadá, musíte uznat, že žádné sloveso „přichodit“ v češtině neexistuje. Máme dokonavé sloveso přijít, od něhož lze utvořiti transgresiv minulý (!) přišed, přišedši, přišedše. Z něj pak lze utvořit zpřídavnělý transgresiv „přišedší“, rozhodně však ne „přichodivší“. Z toho pramení druhá věc: když je Vaše jazyková vybavenost naším národním jazykem na úrovni max. šesté třídy ZŠ, vůbec se nezkoušejte navážet do přišedších vzdělaných cizinců. Oni se patrně naučí našemu jazyku za pár let tak, jak jste to nedokázal… Číst vice »
Mate recht , projevem inteligence je i to , přiznat si , na co mám a nemám . A pokud vím ze něco mi nejde , nic se nedeje . Každý něco umí a něco ne . Já taky neumím přechodníky a tak to opisují . ( moje rodná slovenština jich používá málo ) a nechci mluvit jako majitel agrokomplexu . A expremiér .
Plný souhlas. Sic místní, ale jsem na tom úplně stejně. Já to neopisuji, já to tam nějak střílím od oka. Nejhorší, že někdy si to člověk i uvědomí, alespoň v těch obvyklejších obratech, ale nemohu si pomoci, zvláště záměna muž.r. za žen./stř.r. u přítomného přechodníku. Ten minulý je úplně mimo mne. Takže…, takový to typický nesa a prose mi nejde a připojím k sobě raději nesouc a prosíc, byť je to špatně. Obdobně zmíněné „přišedší“ je správně, ale nespisovné „přichodivší“ mí zní lépe, krom toho správný tvar je tak silně neobvyklý, že na rozdíl od toho nespisovného si dovolím tvrdit,… Číst vice »
Čím to, že volič SPD se okamžitě projeví jako naprostý blb?
Vysvětlením budiž název SPD – Strana pro debily. Na jednu stranu je fajn, že i slaboduší mají své zastoupení a koho volit. Na druhou stranu je to dosti bolestivé poslouchat.
prraaachyyy… !!!!!! prachyyy!!!!! kolik je mzda proboha?? v čr je chronický nedostatek svářečů ale proč se toto číslo nedozvíme a nejen v této firmě je mi záhadou vždycky. napřed musí být nějaká částka a pak můžou lidi začít vůbec o tom uvažovat..
Taky jsem se nikde nedocetl…asi se za ni stydi,tak ji ani neuvadi..tak je mi jasne,ze to nebude nic moc,v okoli jsou vsichni domluveni na stejne hladine,jako vsude v cr…tak dnad budou mit stesti a nejake zoufalce najdou za tu ceskou almuznu
30-54 tis. Docela rozptyl 🙂
https://jobsearch.alstom.com/job/Ceska-Lipa-Welder-511/844583901/
Takže pokud už nejste mistr v oboru, tak je lepší raději jít do mnohem méně náročného a zdravějšího prostředí Lidlu.
A nebo praštit s prací ve státním sektoru za tabulkovou mzdu.
Hodně štěstí, pokud je vaší vášní například základní výzkum!
Jenze Lidl v Ceske Lipe a okoli ma jine platy nez nekde vPraze a okoli… Na druhou stranu, poskok z Lidlu stejne jako papirove krysa v obycejne firmě je první na rane, zkuseny svarec je uz nekdo…
Asi proto, že nováček, kterému firma zajistí svářečský kurz prostě nemůže dostat to co zkušený samostatně pracující svářeč s praxí
To bych pochopil; jen aby nějakcí použitelní nováčci na tuhle nabídku slyšeli.
U nás ve firmě jsou peníze sprosté slovo, náhlá změna mimiky šéfa v okamžiku jak to slovo padne mluví za vše.
Tak co Vám brání změnit zaměstnání? Žijeme v kapitalismu a máme na výběr. V tomto systému, “co chceš, můžeš!”, jak by řekl Baťa.
Nevolnictví bylo zrušeno, pak sice obnoveno (umístěnka, co asi), ale to už 33 let neplatí. Ani ne tak v kapitalismu jako ve svobodné zemi s volným trhem práce, mimo jiné.
Přesně tak, buď může změnit zaměstnavatele, nebo to rovnou zkusit sám. Pak může svým podřízeným mimikou ukázat, jak moc vulgární je slivovice peníze.
Jeden z nejlepších autocorrectů, co mi telefon upravil. SLOVO samozřejmě
Perfektní. Už vidím tu bábu u nás na ČEZu, jak s rozkoší valí bulvy na každoměsíční platbu ve výši 150l kořalky.
No nějak se nám to potichu vytrácí. Zakázali nám žárovky, výkonější vysavače, auta na benzin a teď i domy bez vlastní elektrárny.
Svářečům se dává dost , myslím ze i k 45-50 t se mohou dostat . Když jsou sikovni .
Hlavní definicí slova dost u platu je, když máte i dost uchazečů, a uchazečů je zoufalý nedostatek.
Jedná se typickou obtížnou práci v podobné kategorii jako horníci, kde plat musí být pro dlouhodobou udržitelnost minimálně dvojnásobek průměru.
Nepoužil jsem asi správně slovo dost , mělo evokovat úroveň o něco vyšší než průměr . Samozřejmě se vždy jedna o to aby se potkala nabidka s poptávkou . Ale jde to pomalu , třeba u řidičů autobusu .