egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Airbus získal zakázku na 20 A220 pro utajeného zákazníka

Airbus A220-300 za letu. Foto: Airbus
Airbus A220-300 za letu. Foto: Airbus
Výrobce za březen zdvojnásobil počet dodaných letadel.

Výrobce letadel Airbus má nového zákazníka na 20 nových letadel A220-300. Jeho jméno je ale zatím tajné. Vyplývá to z tradičního měsíčního přehledu o stavu dodávek a zakázek, který Airbus zveřejnil. Za utajenými zákazníky se v letectví obvykle skrývají zakázky pro leasingové společnosti nebo vznikající dopravce.

Kromě toho Airbus za březen získal zakázku na 8 dalších letadel A320, zákazníkem je leasingová společnost Avolon. Celkem ohlásil Airbus za březen 39 nových objednávek.

Za první čtvrtletí dodal Airbus zákazníkům 125 letadel, o tři více než před loňským prvním čtvrtletím. Za samotný březen dodal celkem 72 letadel, z toho většinu (64) úzkotrupých. První A350-1000 převzaly v březnu hongkongské aerolinky Cathay Pacific. V samotném březnu se dodávky letadel ve srovnání s únorem více než zdvojnásobily.

Čistý počet objednávek, tedy po odečtení zrušených objednávek, zůstal však v prvním čtvrtletí negativní, činil minus 61. Velký podíl na tom mělo zrušení objednávky aerolinek Norwegian.

Šéf Airbusu Guillaume Faury očekává, že firma letos dodá zhruba stejný počet letadel jako loni. Loni Airbus předal svým zákazníkům 566 strojů, v roce 2019 to bylo rekordních 863 strojů.

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MartinR

Objednávka ČSA na nové Airbusy je stále platná nebo již zrušená?

Y.K.

Nevím, ale pochybuji, že by je rušili, protože by propadla záloha.

Venca

Hlavně pochybuji, že ji zruší, když se dá to místo, kdy mají být dodány přeprodat. U ČSA má nějakou cenu (nevím jakou) značka a tehlo místo pro dodání A220 a 321xlr. To bude mít hodnotu i pokud dojde k likvidaci. Pokuk k ní dojde, tak pod novým majitelem, ČSA může klidně existovat, jako Swiss či Austrian. Ty patří snad pod Lufthansu. Je jen otázka, jestli má značka ČSA pro někoho cenu?

Tomas

cena značky „ČSA“ se limitně blíží nule.

a pro přípádnému zájemci nemá ČSA prakticky co nabídnout.

Pokud dojde k likvidaci, tak žádný nový majitel nebude – protože likvidace znamená, že ČSA přestane existovat.

Venca

Likvidace je rozprodej movitého i nemovitého majetku, takže pokud na to máte, můžete klidně bez dluhu nakoupit obchodní značku ČSA a i pořadí na letadla a od Airbusu vzít ty A220 a A321xlr a začít znovu. Otázka, je kdo toto v téhle době koupi a bude toto chtít začít provozovat…

jirka

ćsa už prakticky nikdo nezná,… bejvávalo, sejde z očí sejde z mysli jak se říká

mauricio

No já myslím, že vzhledem k situaci poslední doby je známá víc než kdy jindy, a to po celém světě 🙂

SaulGoodman

Je ale teoreticky možné v rámci likvidace obchodní společnosti ČSA skutečně prodat značku ČSA, tj. ochrannou známku a související práva, nikoliv společnost jako takovou. Podobně jako společnost HMD Global prodává telefony pod značkou Nokia, byť tam nešlo vyloženě o koupi ale jen licencování.

Samozřejmě je otázka, jakou má hodnotu ta značka, nicméně nemyslím si, že by se blížila k nule. Nijak astronomické číslo to asi nebude, ale desítky let zažitá značka rozhodně bez hodnoty není.

Tomas

hodnota csa jako znacky je zcela nulova.

dneska se uz davno na znacky nehraje (nemluve o tom, ze “renome” znacky csa je uzndavno zlikvidovano)

Y.K.

Žádný nový majitel nebude. Buď se ČSA z insolvence vyhrabou a nebo končí. Nikdo dnes nebude nakupovat dluhy.

Petr

V červnu budeme moudřejší. To se věřitelský výbor rozhodne, co dál. Zatím jsou všechny lety uskutečněné.

Lukáš

Pořád nechápu, kde se tu berou ty řeči o LHG? Co by s OK LHG dělali? Kousek MUC, z druhé strany VIE, navíc naprosto jiná aliance. Ve SkyTeamu (i geograficky) by to dávalo smysl s AFKLDLVSKQ, to je ale nesmysl. Značka jako taková bude mít cenu taky nulovou. Na historii se nehraje. Lidi z dob největších úspěchů OK už dneska moc nelítaj a zbytek na historii značky kašle. Budou rádi, když za to dostanou pár €m jako loni za Adrii…

Petr

Smysl to dává. Když se podíváme na mapu střední Evropy tak v Německu, Rakousku a Polsku máme v Lufthanse, Austrianu a LOTu členy Star Aliance a pokud by se ČSA dostali do skupiny Air France/KLM tak by si Sky Team ve střední Evropě upevnil pozici. Air France by teoreticky mohla dodat nějaké zánovní A320 či A330 a pokud by se ČSA povedlo získat zpět práva na lety do Ruska, tak… Realita je však bohužel jiná. I když jsem optimista a věřím, že soud ČSA reorganizaci povolí a, že aerolinie oslaví 100. narozeniny, tak to budou mít těžké. V okolních zemích… Číst vice »

Jimbo Jones

Tak jasně, bez ČSA přeci skončí i ŘLP, letiště po republice a zejména Aero Vodochody 🙂

Roman

Pan Petr to spíše myslel tak, že od začátku to bylo ze strany vlády prezentováno jako by v ČR existovala jen jedina firma podnikající v letectví (SW) a proto Vláda nebude dělat program jen pro jednu firmu.

Y.K.

Ale odlétat to přeci mohou i bez toho aby si komplikovali život další značkou. Austrian a Swiss jsou (byly) velké šajby s pěknou flotilou, tak to se Lufthanse hodilo, ale v čem by si polepšili s ČSA, to nevím.

Jediné v co zbývá doufat je, že věřitelský výbor najde shodu na restrukturalizaci a financování rozjezdu po covidu.

Pavel

Levný a plně kvalifikovaný zaměstnanci, další linky do Ruska.

Tomas

ten prvni odstavec je zcela nesmyslny

Já, kdo jiný

Proč Lufthansa jako vzor dokonalosti? Nechápu, jak v dnešní době můžou provozovat B 747 8i a A 340 300 místo pořizování (pronájmu) B 787, potažmo A 350. U MD 11 neříkám nic, cargo si na chleba vydělá.

Nekdo

přesně tak. stejně jako Slovinsko nejsme ostrov a leteckou dopravu nemusíme nutně dotovat. co se uživí, to si převezme konkurence, co ne, to skončí. navíc PRG není hlavní letiště pro většinu občanů ČR, takže ani není nutné předstírat nějakou bazální dopravní obslužnost…

Jakub

Někde se psalo, že se objednávka odložila na rok 2022. Ale nevím co je na tom pravdy.

Tomáš

Dodávky se odložily na rok 2022. Už tu (kdyby byl svět v normálu) měly dávno být a nahradit ATR.

Adam H

Někdy teď měly přicházet poslední kusy. Celke bylo v plánu mít 6 ks – 4 ks v majetku ČSA + 2 ks od leasingovek.

Stejně by mě zajímalo, jakou část pořizovací ceny už 4x A220 + 3x A321XLR ČSA zaplatilo Airbusu.

Z účetní uzávěrky ČSA 2019 by se dalo z položky „Poskytnuté zálohy na dlouhodobý hmotný majetek“ odhadnout, že to bude někde kol 778 milionů korun.

Y.K.

Nevratná záloha (depozit) bývá někde kolem 5 – 10 % ceny, co se tak dalo vyčíst z různých materiálů.

Já, kdo jiný

Svět je plus mínus v normálu, Evropa ne. Se podívejte na letecký provoz v USA a v Číně.