Letecké společnosti Letectví

Airbus dodá až 50 nových A220 pro vznikající nigerijské aerolinky

Airbus A220 v barvách Green Africa Airways. Foto: Airbus
Airbus A220 v barvách Green Africa Airways. Foto: Airbus

Airbus oznámil jen krátce poté, co navýšil svůj podíl ve výrobním programu A220, další velkou zakázku na tyto stroje. S novou africkou aerolinkou Green Africa podepsal předběžnou dohodu na dodávku 50 letadel A220-300.

Jde zatím o největší objednávku letadel A220 z Afriky. Předběžnou dohodu podepsal výrobce se zástupci vznikající aerolinky na aerosalonu v Singapuru. Stejný dopravce na konci roku 2018 podepsal předběžnou dohodu s Boeingem na dodávku stovky letadel 737 MAX.

Podle Airbusu umožní koupě A220 otevření linek, které dosud z Nigérie neexistují, protože je aerolinky nepovažovaly za životaschopné.

Green Africa vznikly v roce 2016, za projektem stojí známí manažeři z letectví. Ve vedení je například bývalý šéf American Airlines Tom Horton a bývalý provozní ředitel Virasb Vahidi nebo William Shaw, zakladatel aerolinek VivaColombia.

Airbus má aktuálně na letoun A220 658 objednávek.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Captain777

Pane redaktore mohu napsat článek o tripel seven (historie a budoucnost) co vy na to? Byl by zájem? 🤗 co čtenáři? Chcete?

RHood

Já bych to risknul, bude to sranda 😂. Jestli si pamatuju, tak má 3 dny volno v Seoulu nebo po.

Adrian

Když má čas být na diskusi i v kokpitu triple seven, tak může i v klidu psát referát 😊

Captain777

Tak ja to pripravim na 1 dubna ⌨️🤪

Y.K.

Pro začátek dubna ideální článek. 🙂

J.D.

Pro začátek můžete sem můžete dát vaší fotku z kokpitu – klidně si rozmažte obličej, ale chtělo by to důkaz, že jste to Vy. Co třeba v ruce papírek s textem „zdopravy.cz“, případně mobil s touto stránkou?

Captain777

udelam to! zítra tocim linku do evropy! jak ale sem vlozim pic? nelze pridat soubor Leda link na nejaky google drajv nebo neco takoveho?

Y.K.

Džast put dajrkt link tu di pikčr stord anywer on di intrnet.

Peet

Já tedy lítám relativně často, a opravdu nemám strach z létání. Ale pokud by tato osoba byl opravdu pilot, nedejbože kapitán, tak bych asi strach opravdu měl…..