Drahelčice u Rudné se dočkají obchvatu, napojený bude přímo na dálnici D5

Válec na stavbě, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVálec na stavbě, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Kolem budoucího obchvatu směrem k Drahelčicím vznikne protihlukový zemní val.

Drahelčice u Rudné nedaleko Prahy se dočkají obchvatu, který je zbaví provozu proudícího po silnici II/101. Té se někdy přezdívá aglomerační okruh kolem Prahy. Obchvat postaví společnost Porr za 162 milionů korun, uzavření smlouvy schválila rada Středočeského kraje. Práce by měly začít v létě.

Více než kilometr dlouhý obchvat bude napojený přímo na mimoúrovňovou křižovatku na 5. kilometru dálnice D5. „Nyní musí auta složitě projíždět Drahelčicemi a částečně také Rudnou u Prahy. Nová silnice tento problém elegantně vyřeší, v obcích klesne automobilový provoz, což je jeden z největších benefitů,“ uvedl radní pro silniční dopravu Josef Pátek.

II/101, obchvat Drahelčic. Pramen: Středočeský kraj/dokumentace EIA

II/101, obchvat Drahelčic. Pramen: Středočeský kraj/dokumentace EIA

Kolem budoucího obchvatu směrem k Drahelčicím vznikne protihlukový zemní val, počítá se také s novými křižovatkami. Z jedné bude možné odbočit přímo k plánovanému závodu Státní tiskárny cenin.

„Rádi bychom výstavbu zahájili v letních měsících. Pokud nenastanou komplikace, zejména při archeologickém průzkumu, po novém asfaltu se svezeme už příští rok,“ doplnil Pátek.

Tagy Drahelčice obchvat II/101 Středočeský kraj
5 komentářů