Kyvadlový provoz nad Nisou. Vytížený most mezi Libercem a Děčínem prochází opravou

Omezení před mostem přes Nisu u Bílého Kostela nad Nisou. Foto: ŘSDOmezení před mostem přes Nisu u Bílého Kostela nad Nisou. Foto: ŘSD

Omezení skončí v závěru měsíce dubna.

S novým omezením musejí počítat řidiči a cestující na silnici I/13, která spojuje Liberec s Děčínem.

Po zimní přestávce začalo nové omezení na mostě přes řeku Nisu u u Bílého Kostela nad Nisou na silnici I/13. Od dnešního rána až do konce dubna je na mostě zaveden kyvadlový provoz. Důvodem je oprava mostu. „Od šesté hodiny ranní do šesté hodiny večerní řídí provoz proškolení pracovníci a poté semafory,“ uvedlo ŘSD v tiskové zprávě.

Silnice I/13 je v tomto místě hlavní spojnicí Liberecka s Českolipskem. Úsekem podle posledního sčítání dopravy projede kolem 13 tisíc aut denně.

Omezení před mostem přes Nisu u Bílého Kostela nad Nisou. Foto: ŘSD

Opravy na mostě začaly v červenci loňského roku. „Na základě diagnostického průzkumu jsme vyměnili krajní opěry s ložisky, závěrné zídky, přechodové desky, mostní závěry a provedli repase ložisek na mezilehlých opěrách. Letos na mostě např. nainstalujeme svodidla. Na závěr doplníme vodorovné dopravní značení,“ upřesnilo ŘSD.

Zakázku za 45 milionů korun bez DPH získala společnost Strabag Silnice.

Tagy Bílý Kostel nad Nisou I/13 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Strabag Silnice
1 komentář