umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letectví

8 hodin 40 minut ve vzduchu. WOW Air ukázal, jak daleko může létat A321neo

Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air
Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air

Mluví se o nich jako o letadlech, která mohou změnit transatlantickou dopravu, především díky mnohem delšímu doletu, než dosud. A321neo má dolet, který umožňuje spojit bez mezipřistání například Prahu a New York. Pro mnohé cestující ale už teď může být představa dlouhého letu v takovém letadle spíše noční můrou.

Islandský dopravce WOW Air nasazuje úzkotrupá letadla díky své poloze na lety přes Atlantik běžně, dnes ale poprvé nasadil A321neo na svůj let z Reykjavíku až do Los Angeles, kam běžně létá s Airbusem A330. „Je to pravděpodobně nejdelší let s cestujícími s modelem A321 v historii,“ uvedl server Flightradar24.com na svém twitterovém účtu.

6 942 kilometrů zvládl A321neo za 8 hodin a 40 minut.  Dopravce nasazuje A321neo přes Atlantik běžně, nikdy ale neletěl tak dlouhý let.
A321neo má být letadlem, které může zásadně proměnit byznys dálkových letů. Díky delšímu doletu umožní dopravcům nasadit stroje i na trasy, kde je problém zaplnit větší, širokotrupé letadlo. Letadlo A321neo společnosti WOW Air doletělo do Los Angeles v konfiguraci pro 218 lidí v ekonomické třídě.  Airbus nabízí A321neo ve verzi až pro 240 lidí. Firma se chlubí, že v letadle má širší, osmnáct palců široké sedačky.

WOW Air je prvním evropským provozovatelem A321neo, Airbus má na letadlo přes 1500 objednávek.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jen tak

Lidi se toho ale boji celkem znytecne. Resp si mysli, ze roztec sedacek bude stejna jak v ryanairu.

Nicmene realita je takova, ze u vetsiny normalnich spolecnosti je roztec sedacek v narrow i wieebody uplne stejna, cili z pohledu cestujiciho zadny rozdil.

petr.r

nevím, ale když letím, tak 2,5hod je pro mně strop a to i s návštěvou wc. Lítám jen TS.

MS

Nebyla to dříve (zejména před nástupem B747) samozřejmost? Úzkotrupé byl B707 či DC8.