Letectví

8 hodin 40 minut ve vzduchu. WOW Air ukázal, jak daleko může létat A321neo

Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air
Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air

Mluví se o nich jako o letadlech, která mohou změnit transatlantickou dopravu, především díky mnohem delšímu doletu, než dosud. A321neo má dolet, který umožňuje spojit bez mezipřistání například Prahu a New York. Pro mnohé cestující ale už teď může být představa dlouhého letu v takovém letadle spíše noční můrou.

Islandský dopravce WOW Air nasazuje úzkotrupá letadla díky své poloze na lety přes Atlantik běžně, dnes ale poprvé nasadil A321neo na svůj let z Reykjavíku až do Los Angeles, kam běžně létá s Airbusem A330. „Je to pravděpodobně nejdelší let s cestujícími s modelem A321 v historii,“ uvedl server Flightradar24.com na svém twitterovém účtu.

6 942 kilometrů zvládl A321neo za 8 hodin a 40 minut.  Dopravce nasazuje A321neo přes Atlantik běžně, nikdy ale neletěl tak dlouhý let.
A321neo má být letadlem, které může zásadně proměnit byznys dálkových letů. Díky delšímu doletu umožní dopravcům nasadit stroje i na trasy, kde je problém zaplnit větší, širokotrupé letadlo. Letadlo A321neo společnosti WOW Air doletělo do Los Angeles v konfiguraci pro 218 lidí v ekonomické třídě.  Airbus nabízí A321neo ve verzi až pro 240 lidí. Firma se chlubí, že v letadle má širší, osmnáct palců široké sedačky.

WOW Air je prvním evropským provozovatelem A321neo, Airbus má na letadlo přes 1500 objednávek.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jen tak
Host
Jen tak

Lidi se toho ale boji celkem znytecne. Resp si mysli, ze roztec sedacek bude stejna jak v ryanairu.

Nicmene realita je takova, ze u vetsiny normalnich spolecnosti je roztec sedacek v narrow i wieebody uplne stejna, cili z pohledu cestujiciho zadny rozdil.

petr.r
Host
petr.r

nevím, ale když letím, tak 2,5hod je pro mně strop a to i s návštěvou wc. Lítám jen TS.

MS
Host
MS

Nebyla to dříve (zejména před nástupem B747) samozřejmost? Úzkotrupé byl B707 či DC8.

PartneřiCSCARGO
RSD