51 tisíc aut denně čeká zúžení do tří pruhů. Sedmnáctiměsíční oprava průtahu Libercem začne v polovině března

Most na silnici I/35 v Liberci u bývalého Baumaxu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czMost na silnici I/35 v Liberci u bývalého Baumaxu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

ŘSD na průtahu chystá další rekonstrukce: tunelu a mostu přes Košickou.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jindra

Pořád mi chybí info, proč se nedělá současně i most nad Košickou a tunel. Když už budou auta narovnaná v režimu 2+1. Jen by jela v omezení o něco déle.

Kebab

Protože jenže všem odpovědným úplně jedno. Holt se to pak zavře na další tři roky, čárka za rekonstrukci bude, takže co řešit. Jako je to u nás vždycky a se vším.

petr

Teoreticky by to šlo, ale nyní půjde lépe udělat objížďky. Od Turnova sjedu u Makra, pojedu Hodkovickou, Milady Horákové, Čechova, Šumavská a najedu na původní trasu.
V případě opravy mostu přes Košickou a tunelů by tato trasa byla na objížďku nepoužitelná.

Karel_D

Kromě nutnosti mít k dispozici objízdné trasy je ještě nemožné skloubit opravu tunelu a mostů. Tunel potřebuje jiné režimy omezení dopravy.

Johniee

moc si nedovedu představit, jak by tam jezdila auta od zhotovitele

Jindra

Tunel je velmi dobře přístupný nejen z obou stran, ale i shora z Tř. 1. máje, odkud lze jistě lecos složit. Patrně by se dal dočasně obnovit sjezd od nádraží na parkoviště k motelu.

Jakub

😀 jako že by stavba byla zajišťována pomocí jeřábu z ulice spojující nádraží a centrum města. Cena opravy by stoupla asi 3x kdyby musel být materiál neustále překládán přes ulici 1. máje. Ještě by se mohla udělat podezmní vlečka z nádraží, tak aby materiál mohl být dopravován po železniční síti 😉

Jindra

Já o voze… Co bude součástí opravy tunelu? Oni ho budou stavět znova, že tu píšete o neustálém překládání materiálu. Přístup z ul. 1 máje asi třetí v pořadí. Takže příjezd v protisměru od Viaduktu pro tubus na Děčín nebo od vlakáče kolem motorestu pro směr na Turnov je málo? (A beru situaci, že most nad Košickou je z půlky uzavřen, takže ten druhý slouží dopravě. A jistě i po něm by šlo přivézt/odvézt materiál.)

Johniee

A krom aut ke stavbě, se budou ještě motat auta z objízdných tras. Už dneska je Košická a Nádražní mezi 15 – 17 totálně ucpaná, natož když tam budou jezdit další, aby se vyhnula průtahu.
O pracích v noci psát raději nebudu, nedávno byl o tom pěkný článek a vysvětlení od ŘSD.

Rochličák

Chápu, že se čekalo na dokončení Rádeláku (případně výměnu mostu v Doubí), ale je opravdu v pořádku, že jsou tam ty připojovací a odbočovací pruhy zatarasené už nějaké tři roky?

Jakub

Ano je, jelikož jsou krajní nosníky mostu 35-024..2 v havarijním stavu, most je již na 4 místech provizorně podepřen.

Luda

Když se na něco 50let nesahne, tak nezbyde nic jinyho..

Jakub

Naprostý souhlas. 35-024..2 je z roku 1976, takže krásných 46 let a již rok je podepřený.