Autobusy

29 hodin v autobuse za 99 korun. FlixBus otevírá linku na Ukrajinu extrémně nízkou cenou

Autobus FlixBus v Kyjevě. Foto: FlixBus
Autobus FlixBus v Kyjevě. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus spustí od 11. prosince nové spojení z Plzně až do černomořského přístavu Oděsa. Přes 1800 kilometrů dlouhá trasa není úplně novou linkou: dosud ji provozuje společnost Regabus, která se stala novým dopravním partnerem FlixBusu.

Linka bude nadále jezdit pětkrát týdně, nový je především ceník. FlixBus se rozhodl nabídnout část jízdenek za zaváděcí cenu 99 korun. Podle rezervačního systému dopravce jsou v každém spoji za tuto cenu 3 sedačky. Kromě této akce bude cena začínat na 749 korunách.

Trasa linky vede z Plzně přes Prahu, Brno a Olomouc do Krakova a Lvova, odkud dál autobus pokračuje do Ternopilu, Umaně a Oděsy. Doba jízdy je 29 hodin a pět minut.

Nové spojení na Ukrajinu nabídneme se všemi standardy na palubě, na jaké jsou naši zákazníci zvyklí. V zelených autobusech je toaleta, Wi-Fi zdarma, klimatizace, elektrické zásuvky nebo více místa na nohy,“ řekla mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Z autobusového nádraží v Plzni bude FlixBus směrem na Ukrajinu odjíždět každé pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli ve 14.00, z Florence v Praze odjede v 16.15, v Brně zastaví na Zvonařce v 18.55 a z Olomouce odjede o hodinu později v 19.55. Do Krakova je příjezd naplánován na 23.15, do Lvova v 6.25 a na konečnou do Oděsy dorazí ve 20.05 hodin následujícího dne. V opačném směru budou od Černého moře odjíždět autobusy každé úterý, středu, pátek, sobotu a neděli v 9.00 ráno a na konečnou do Plzně dorazí o den později ve 12.45 hodin. Jízdní řád je v celostátním informačním systému.

FlixBus už provozuje linku z Prahy do Kyjevu, toto spojení jezdí třikrát týdně. Poptávky po cestování mezi Ukrajinou a Českem se snaží využít i další dopravci nejen na silnici: do Česka letos vstoupila ukrajinská letecká společnost SkyUp Airlines, Leo Express získal povolení k provozu vlaků do obce Medyka na polsko-ukrajinské hranici.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Přemek
Host
Přemek

Trasa hezky kopíruje karpatský oblouk. Podkarpatská oblast je tak mimo.

Dáda
Host
Dáda

to přece za stovku nejde tam dojet… to je brutální cena…

Radek Janata
Host
Radek Janata

Asi jako letenka za 4.99 EUR u Ryanairu. Prostě reklama. Zadotujete tři sedačky a novináři vám zadarmo napíšou „99“ do titulku.

Y.K.
Host
Y.K.

Sedačky ani dotovat nemusíte, zbytek cestujících musí ty tři zadotovat. 🙂

libor
Host
libor

I cesta může být cíl, když jsem studoval, běžně jsem jezdil po souši na Balkán…toto je dost podobné

Přemek
Host
Přemek

Mladé kosti vydrží leccos, ty starší ale budou po takové cestě odmítat poslušnost. Nicméně většina cestujících pojede zjevně na kratších relacích.

Natěrač
Host
Natěrač

Nechápu, když to jede po D1 k polským hranicím, proč nezastaví také v Ostravě, snad by stačilo jen ve Svinově na nádraží, kde se nachází přímý sjezd z dálnice bez nutnosti jet přes město, časově 5 min. cesty. Přes Olomouc se to ale courat bude. No zvláštní, Ostrava zřejmě tolik netrpí „ukrainismem“ jako zbytek republiky 😀 😀 😀

Přemek
Host
Přemek

Závidět nemusíte.

Jirka
Host
Jirka

Zřejmě to kopíruje tu linku Regabus – na olomoucku je celkem velká komunita – hodně mladých žen dělalo v OP Prostějov a vdaly se tu.

Honza
Host
Honza

A hlavne kvalitni dopravu nabizi za stejne ceny (od 99 kc) nabizi EWE (www.ewe.ua) na lince z Prahy do Lvova nebo Vratislavi/Katovic do Kyjeva a Odessy… Zase Regabus by mel bejt v pohode, kazdopadne neni smsl davat vic nez nekolik stovek, proto ze urcite v EWE bude levnej. Obri cast autobusu EWE ma ted po Polskibusu, tak opravdu je to fajn.

adasd.dad@dad.da
Host
adasd.dad@dad.da

Upřímně, jezdit takovéhle daleké štreky autobusem je pro mě čirý masochismus. Zvláště když uvážím, že na Ukrajině jsou levné lehátkové a lůžkové vlaky, jimiž je noční cestování daleko pohodlnější.

Zbyněk
Host
Zbyněk

Jde vám spojení najít? Na Flixbusu mi to Oděsu ani nenabízí.

Zbyněk
Host
Zbyněk

Pardon, už se mi to rozjelo. Nemám dalších otázek 😀

Mravkolev Běžný
Host
Mravkolev Běžný

To bude dobytčák. 👍

Jan Tichavský
Host
Jan Tichavský

To bude zajímavé, protože Regabus patří sice mezi ty lepší dopravce na Ukrajinu ale taky je nejdražší. Praha Lvov má obvyklou cenu 1200 Kč. Dále na Kyjev jezdí Flixbus stejně neli dráž jako Regabus, koukám že běžná cena je 2400 Kč za necelých 24 hodin cesty. Takže po úvodních slevách očekávám neméně nákladné jízdné i na tuto relaci, snad kromě pár prvních sedadel která budou troch levnější. Ale jelikož je Flixbus se svými několika přímými spoji v předvánočním období téměř plně obsazen tak to asi nějak fungovat bude, jakkoliv jsem k tomu skeptický. Jako lepší alternativu doporučuju Transtempo pokud není… Číst vice »

Jan Tichavský
Host
Jan Tichavský

Ještě koukám že Leo jezdí i přes Košice kde pak dále autobusem pokračuje na Ukrajinu, to je snad ještě pohodlnější. Pak jsem zapomněl dodat, že po Ukrajině je vždy levnější a pohodlnější cestovat vlakem kde se člověk může natáhnout, vyspí se a ráno je tam kde potřebuje.

Roman
Host
Roman

nebude lepsi jet do Bratislavy a odtud letet letecky do Odesy s Wizzem? Tyto linky jsou opravdu jen pro Ukrajinske delnase. Rozhodne bych nicim podobnym nejel az do Odesy.