Zpožděná oprava průtahu Pískem je hotova, bez omezení bude od soboty

I/20 na průtahu Pískem. Pramen: ŘSDI/20 na průtahu Pískem. Pramen: ŘSD

ŘSD opravuje i navazující silnici I/4 na u hranic Jihočeského a Středočeského kraje, kde je provoz veden kyvadlově.

Silničáři završili opravu průtahu Pískem na silnici I/20, která začala loni v srpnu a jejíž dokončení se zhruba o půl roku odložilo. Nejpozději od soboty bude čtyřkilometrový úsek severo-jižního tahu v Písku průjezdný bez omezení, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Oprava průtahu měla skončit už loni v listopadu. Skutečný stav silnic ale stavbaře překvapil. „Stav podkladních vrstev u některých sjezdů z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo. Oprava tak musela být v těchto úsecích provedena jinou technologií, a tím došlo ke zdržení,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic.

Opravu posledního úseku silnice před sjezdem na Tábor tak museli silničáři odložit na letošní jaro, začali v první polovině dubna. Práce probíhaly po polovinách, provoz byl veden pouze v jednom pruhu v každém směru po nedotčené polovině. Uzavírkou byla ovlivněna i písecká MHD, která musela změnit trasy některých linek.

Skrze Písek proudí tranzit ve směrech Praha – České Budějovice i Plzeň – České Budějovice. Tranzit se zde navíc mísí s místní dopravou, neboť úsek propojuje i části Písku.

ŘSD opravuje i navazující silnici I/4 na u hranic Jihočeského a Středočeského kraje, kde je provoz veden kyvadlově. Zde práce potrvají do 11. září. Na nastávající víkend silničáři průjezd plně zprůjezdní, aby v pondělí se zahájením další etapy znovu zavedli kyvadlový provoz.

Tagy I/20 Písek ŘSD
1 komentář