Zóny placeného parkování ve městech zůstanou dál zrušené

Parkovací automat, foto: TSKParkovací automat, foto: TSK

Zóny placeného parkování ve městech a v obcích zůstanou dál zrušené. Rozhodla o tom dnes vláda, která prodloužila účinnost všech

Zóny placeného parkování ve městech a v obcích zůstanou dál zrušené. Rozhodla o tom dnes vláda, která prodloužila účinnost všech svých dřívějších usnesení přijatých v souvislosti s koronavirovou epidemií. O prodloužení všech opatření, kterým končila platnost, informoval novináře ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

V zónách placeného parkování mohou nyní stát všechny automobily zdarma. Platí to i pro takzvané modré zóny, které jsou určeny obvykle jen pro místní obyvatele a podnikatele. Některá města současně i zrušila placení parkování na svých parkovištích, které nejsou součástí zón.

Zón se týkalo usnesení, kterým vláda s účinností od ranních hodin pondělí 16. března zakázala platnost „nařízení, kterým obec vymezuje oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy“. Uvolnění parkování v zónách mělo skončit s úterkem.

ČTK

Tagy Zóny placeného stání
17 komentářů