Změní česká Arriva vlastníka? DB mluví o vstupu na burzu, spekuluje se o prodeji

Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva MoravaNové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava

Největší tuzemský autobusový dopravce, společnost Arriva,  může změnit majitele. O další budoucnosti dceřiné firmy Deutsche Bahn se v poslední dnech

Největší tuzemský autobusový dopravce, společnost Arriva,  může změnit majitele. O další budoucnosti dceřiné firmy Deutsche Bahn se v poslední dnech začalo velmi spekulovat v německých médiích.

Vedení DB připustilo, že zvažuje prodej části akcií Arrivy na burze, současně ale některá německá média mluví o prodeji  Arrivy včetně české větvě jinému majiteli.

Podle Financial Times šéf DB Richard Lutz minulý týden na setkání s novináři uvedl, že DB oprašují plány na umístění části akcií Arrivy nebo nákladní divize DB Schenker na burzu. Důvodem je především snaha snížit zadluženost DB. Celkový objem závazků už stoupl na 20 miliard eur.

Arrivu koupila Deutsche Bahn v roce 2010. V Česku je Arriva největším provozovatelem autobusů v závazku veřejné služby, současně firma vstoupila i na železnici.

Podle německého listu WirtschaftsWoche (WW) je ale ve hře i kompletní prodej Arrivy za cenu 3,5 – 4 miliardy eur. WW se přitom odvolává na své zdroje z oboru.

Tagy Arriva Deutsche Bahn
9 komentářů