Doprava ve městě Parkování

Zlín zprovoznil parkoviště pro 70 aut na Jižních Svazích

Parkoviště Jižní Svahy. Pramen: město Zlín
Parkoviště Jižní Svahy. Pramen: město Zlín
Na parkovišti mohou parkovat i dodávky, kterým je vyhrazeno zhruba 20 míst. 

Město Zlín zpřístupnilo motoristům nové parkoviště pro 70 aut na sídlišti Jižní Svahy. To se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. Otevření parkoviště město oznámilo na svých stránkách.

„Chtěl bych se občanům omluvit, že se parkoviště nepodařilo otevřít dříve, ještě před zimním obdobím. Dřívější otevření nebylo možné z legislativních důvodů. Během stavby se projevilo několik problémů, kdy musel být projekt upraven,“ uvedl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Nájezd na parkoviště vede z ulice Okružní. Přes silnici byl vybudován nový přechod pro chodce včetně ochranného dopravního ostrůvku a jeho přisvětlení. Na přechod navazují dva úseky přístupových chodníků, které vedou ze sídliště na ulici Okružní na parkoviště.

Na parkovišti mohou parkovat i dodávky, kterým je vyhrazeno zhruba 20 míst.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej P.

Vím, že první týden provozu a navíc neděle dopoledne není směroplatný, ale parkoval jsem tam jako 2. (slovy druhé) auto, kromě toho tam byly tři poštovní dodávky.

Parkovišti zatím chybí lepší pěší napojení, jediný pěší přístup je přechod pro chodce pře tříproudovou Okružní. Chtělo by to chodník směr druhý segment (barák na fotce), ulice Na Honech, případně Podlesí. Nebo aspoň díru v plotě. Přes centrální park je to celkem příjemná procházka.

On.

Parkoviště na sídlišti je určitě super počin,ale protože není hned před vchodem tak bude poloprázdné, zato každičký kousek místa u vchodu obsazen autem bez ohledu že to odporuje všemu včetně zdravého rozumu.

Otakar

Trochu represe a i králíci z paneláků se naučí parkovat správně 🙂

Pája

Dodávky už tam parkují, osobní nějaké taky. Je to kousek k domům mimo fotku.

Blume

Trvalo to 31 let, nez se podarilo zbourat (tehdy) budouci obchodni centrum a udelat asfaltovou plochu, ktera je navic provizorni, nez se pro prostor najde jine vyuziti. Ale myslim, ze tam bude docasne nafurt 😀

Raddie

Pořád je jeden furt 23 let? 🤣

Pája

Ne, po roce 1989 ji prodloužili. Torzo tu bylo od 80. let, měl to být obchodní komplex. Jižňáky toho mají víc. Vlebo od toho baráku na fotce(2.segment) měla být poliklinika. Zrušili kvůli tomu původní dvoje nebo troje parkoviště ve svahu nad sebou. Z polikliniky sešlo, tak tam stojí bytový dům. Možná i místo toho parkoviště budou jednou stát bytové domy. „Rezidence“