lot
Doprava ve městě Parkování

Zlín mění poplatky za parkování. Někde zlevní, chystá první modré zóny

Parkování ve Zlíně. Foto: Zlin.eu
Parkování ve Zlíně. Foto: Zlin.eu

Zlínská radnice od dubna změní pravidla pro parkování ve městě. Úprava sazebníku se týká všech městských parkovišť, v řadě případů dojde ke zlevnění. O změně ceníku rozhodli tento týden radní. Ke změně dochází po necelém půlroce. Tehdy radní chtěli zvýhodnit krátkodobé stání před dlouhodobým.

Říjnový ceník parkování byl platný půl roku a jeho cíl byl zvýhodnit krátkodobé stání na rozdíl od dlouhodobého. „Na některých místech můžeme nařízení zmírnit, protože naším primárním cílem stále je, aby mohli lidé ve městě krátkodobě zaparkovat a uvolnit místo dalším přijíždějícím,“ říká radní pro dopravu Michal Čížek.  Ukázalo se, že některá parkoviště po předchozích zdražení byla prázdná a nevyužívaná.

Úprava sazebníku se dotýká všech městských parkovišť. Na parkovišti Gahurova bude první hodina zdarma, druhá hodina bude zpoplatněna 30 Kč a za každou další započatou hodinu užití bude vybírán poplatek 40 Kč. U Velkého kina bude první hodina zdarma, za druhou a další hodinu zaplatí 20 korun.

Změnu řidiči pocítí i na parkovacích místech osazenými parkovacími automaty. Ulice Hradská bude levnější pro užití do prvních dvou hodin parkování. Zkrácená placená doba pro zaparkování bude také na ulicích Vodní, Kvítková i na třídě Tomáše Bati. Přísnější režim bude naopak v Sadové ulici, kde bude poplatek po celý týden. „Ulici Sadovou postupně připravujeme na první modrou zónu ve Zlíně a toto je další krok k této chystané změně,“ doplnil informaci Michal Čížek.

Na městských parkovištích chce město vybudovat nově i závorový systém a cedule navigující řidiče na volná parkoviště. Město by také chtělo zavést kontrolu parkování přes registrační značku vozidla. Poté bude možné automaticky kontrolovat zaplacené parkování nově i za pomocí hlídkujícího vozidla v ulicích, přičemž městská policie tak může dohlížet na pořádek ve městě namísto pokutování neplatících řidičů.

Kompletní ceník je na stránkách Technických služeb Zlín.

tagy
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Jak vidím, tak ty modré zóny se šíří jako mor. Tedy korona virus. Co mohli páni radní čekat? Brutálně zdražili, tak lidé začali parkovat jinam. Je hezké se starat o parkování, ale ještě lepší by bylo kdyby se Zlín co nejvíce zasadil o dobudování D49, která by zcela ze Zlína odvedla tranzitní dopravu. Ale chápu pány konšele, bude se možná stavět krajská nemocnice, tak je se třeba podělit o provize, dokud je čas….

John

Zpráva vcelku o hovně. Víc by mě zajímalo, kdy pomatení městští radní přestanou schvalovat zbytečně kácení stromů. Nejsem žádný zelený kretén ale fofr v odzeleňování Zlína je drsný.