Zkrachovalé aerolinky Niki koupil Vueling, převezme většinu zaměstnanců

Airbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly NikiAirbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly Niki

Společnost International Airlines Group (IAG) rozšíří svůj letecký byznys v Evropě. Přes jednu ze svých dceřiných firem Vueling kupuje většinu

Společnost International Airlines Group (IAG) rozšíří svůj letecký byznys v Evropě. Přes jednu ze svých dceřiných firem Vueling kupuje většinu zkrachovalých aerolinek Niki. Ty původně měla ovládnout Lufthansa.

Podle agentury Reuters zaplatí Vueling za Niki 20 milionů euro (v přepočtu 510milionů korun). Převezme zhruba tři čtvrtiny z tisícovky zaměstnanců a leasing 15 airbusů A320. Současně získá sloty na řadě letiš%t, například ve Vídní, Mnichově, Düsseldorfu či Curychu. Dalších 16,5 milionu euro (421 milionů korun) slíbila firma nalít do firmy v příštích dnech, aby mohla obnovit provoz.

IAG byl nakonec jediným zájemcem o aerolinku poté, co z jednání vycouval jejich zakladatel Niki Lauda. „Niki byla nejvíce životaschopnou částí Air Berlin a její zaměření hlavně na dovolenkové lety znamená, že se skvělé hodí k Vuelingu,“ řekl šéf IAG Willie Walsh. Niki se tak zařadí do skupiny, která ovládá například British Airways, Iberii či Aer Lingus.

Aerolinky Niki létaly do poloviny prosince. Poté, co Lufthansa oznámila, že je nekoupí, zažádaly o vstud do insolvence. Insolvenčnímu správci se podařilo nového majitele najít během dvou týdnů.

Jde o završení porcování zkrachovalého Air Berlin. Největší část po něm převzala Lufthansa, část míří k easyJetu.

Tagy IAG NIKI Vueling
Žádné komentáře