LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Ze Zátopka je Karoq. Škoda Auto využila poprvé vlak jako reklamu

Vizualizace reklamního polepu lokomotivy 380 s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda AutoVizualizace reklamního polepu lokomotivy 380 s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto

České dráhy budou na své soupravě poprvé v historii propagovat jiný dopravní prostředek, než vlak. Škoda Auto si objednala polep

České dráhy budou na své soupravě poprvé v historii propagovat jiný dopravní prostředek, než vlak. Škoda Auto si objednala polep lokomotivy a tří vagónů s reklamou na nový model Karoq.

Reklamu na sobě poveze lokomotiva řady 380 přezdívaná Emil Zátopek, konkrétně 380.004. Fotky polepu už kolují po sociálních sítích i některých fanouškovských webech. Server Zdopravy.cz přináší kompletní vizualizace.

Vůz Bmz a jídelní vůz s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda AutoVizualizace reklamního polepu lokomotivy 380 s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda AutoVizualizace reklamního polepu pro lokomotivu 363. Foto: Škoda Auto

Škoda Auto se rozhodla využít reklamní polep pro speciální vlaky, které si u ČD objednaly. Poveze zaměstnance prodejců na produktové školení ve slovenském Šamorínu u Bratislavy. „Chtěli jsme, aby zaměstnanci našich prodejců měli klidnou cestu a nemuseli se stresovat na D1, proto jsme pro ně objednali speciální Karoq Express,“ potvrdil mluvčí automobilky Vítězslav Pelc.

Souprava má poprvé vyjet 5.10., mezi Prahou a Bratislavou pojede několikrát až do 14. října, kdy školení skončí. Škoda měla připravenou i variantu polepu na lokomotivu řady 363.

Kromě lokomotivy dojde také k polepu dvou vozů Bdmpee a jednoho jídelního vozu. „Je to vůbec poprvé, co Škoda Auto využila podobný nosič v rámci uvedení nového modelu na trh, v tomto případě souprava poslouží i v rámci přepravy účastníků na odborný seminář,“ dodal Pelc. Reklama má pak zůstat na lokomotivě i vozech zhruba půl roku.

Jde o první reklamu na lokomotivě na auto v Česku, v zahraničí nejsou takové případy ale úplně výjimkou. Například ve Švýcarsku jezdila lokomotiva s reklamou na Fiat Panda.

Tagy České dráhy Škoda Auto škoda karoq
5 komentářů