Zájem zahraničních turistů o Česko soustavně roste

Staroměstské náměstí, Praha, zdroj: Prague City TourismStaroměstské náměstí, Praha, zdroj: Prague City Tourism

Popularita České republiky u tuzemských i zahraničních turistů soustavně roste. Ukazují to i aktuální statistická data za druhé čtvrtletí. Trvalý

Popularita České republiky u tuzemských i zahraničních turistů soustavně roste. Ukazují to i aktuální statistická data za druhé čtvrtletí.

Trvalý růst vykazují čísla již od roku 2015. K navýšení návštěvnosti došlo v obou uplynulých čtvrtletích roku 2017. V prvním z nich Český statistický úřad eviduje více jak 11% nárůst, v druhém pak dokonce o 14 %. Počet Čechů přenocujících v tuzemsku se tak v porovnání s loňským pololetím navýšil o 13 %.

Asociace cestovních kanceláří České republiky zdůvodňuje trend především rostoucí kvalitou poskytovaných služeb v tuzemsku i množství turistických atrakcí od historických památek, přes adrenalinové zážitky a hory.

„Jen od začátku letošního roku se každý měsíc ubytuje v hromadných ubytovacích zařízeních více než milion návštěvníků. Rekordní počet hostů oproti minulým letům zaznamenala Česká republika v červnu, kdy zde přenocovalo na dva miliony turistů,“ doplňuje statistiky místopředseda asociace Jan Papež.

Žebříček zahraničních návštěvníků vedou tradičně turisté z Německa, na dalších příčkách se drží Rakousko a Slovensko. Dlouhodobě se k nám vracejí turisté z Ruska, oproti minulému roku došlo k navýšení o 51 %. Počet turistů však nedosahuje stále stejných čísel jako před propadem, který byl v pololetí roku 2015. Velký nárůst zaznamenali turisté z Číny, kterých přicestovalo o 56 % více. I tak je to stále o téměř 60 tisíc méně turistů než z Ruska. Skok zaznamenala i Indie s 39 % nárůstem, tj. 41 392 turistů.

Potěšitelný nárůst turistů je z pobaltských států s více než 10 %. Na tento trend mj. reagovala i v Pobaltí výrazná lotyšská aerolinka airBaltic, která během letošního léta zvýšila počet letů mezi Prahou a Rigou na deset týdně.

Tagy ACK ČR airBaltic ČSÚ
Žádné komentáře