Letecké společnosti Letectví

Žádné „Dámy a pánové“. Easyjet začne cestující oslovovat genderově neutrálně

easyJet a jeho Airbus A320. Foto: easyJet
easyJet a jeho Airbus A320. Foto: easyJet

Posádky letecké společnosti easyJet budou na palubě letadel vítat cestující oslovením, které nemá zdůraznit pohlaví pasažérů na palubě.

Podle britského listu Independent  už posádky dostaly pokyny, aby se vyvarovaly oslovením typu Dámy a pánové. Easyjet k tomuto kroku přistoupil poté, co si na jeho oslovení stěžoval na twitteru Andi Fugard. V údajích o sobě na twitteru se označuje jako non-binary, tedy člověk, který popírá systém dvou pohlaví.

Podle easyJetu firma vydala pokyny, že má palubní personál hromadně oslovovat cestujících například větou „Welcome everyone“, tedy vítající všechny na palubě. Takové přivítání je pohlavně neutrální. „Chceme, aby naše posádky přivítali skutečně každého na palubě a aby se každý cítil v letadle příjemně. Proto jsme vydali nové pokyny, jak se mají k zákazníkům chovat,“ uvedla firma v prohlášení.

K podobnému kroku přistoupila už dříve letecká společnost Air Canada, některé americké aerolinky už nabízí možnost uvedení neutrálního pohlaví Mx.

tagy
127 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sydic

proc normalni lidi porad ustupuji takovym blbeckum, kteri ani nevi co maji mezi nohama a co s tim

Zabakovec

Doufám že bezpohlavní jedinci se nebudou dál množit, divná doba vybírat si jesli chci bejt ženská nebo chlap nebo třeba něco jinýho, za chvíli budem moxr být třeba krysou 😀

A.R.

Předpokládal jsem, že se mezi lidmi – šotouši, které dost lidí považuje za přehnané blázny do dopravy, najde tolerance a pochopení, kterou oni sami potřebují. Evidentně jsem se zmýlil, neb dle zdejší diskuze mám co do činění s primitivní cháskou s inteligencí jednoho bitu – 0 nebo 1 a nic mezi.

mgr.pavel

A proč se nemůže najít dostatek tolerance a pochopení ze strany toho specifického cestujícího? Že by respektoval staletí zavedenou zdvořilostní frázi?

„Ladies and gentleman“ zní mnohem lépe, vznešeněji a noblesněji, než nějaké pouťové „Welcome on board“. Ale kvůli jednomu nespokojenci se musí vymýšlet politicky korektní asketické oslovení..? Zatímco pro něj může jít o vylepšení, pro většinu cestujících jde o zhoršení. To musí být on tak netolerantní?

Podle mne jde z jeho strany o přecitlivělost. Kdyby mne, vousatého chlapa, někdo oslovil „dear madam“, bral bych to s humorem a tolerancí. A netrval bych na změně formalit.

A.R.

Tak mu to řekni, já s tímto oslovením problém nemám.
Slušnost by měla být na obou stranách. Jinak máš pravdu.

Ondra

Aby se nepo….

Riki

Letecká společnost měla Andiho Fugarda poslat slušně do…..e a když se mu to nelíbí ať chodí třebas pěšky marťan jeden.
Svět se zbláznil a jak tu píše Franta Jouda, nejen západ, ale lidstvo řeší kraviny.

Arimatejsky

Letecká společnost si může nastavit oslovení jak chce, pokud to není žalovatelné. Když ho nastaví genderově neutrálně, je to jejich věc, jejich letadlo, jejich pravidla. Patrně za tím cítí dobrý marketingový tah a tedy prachy. Kdoví, jestli si ten tweet neobjednali.

mgr.pavel

Jako jsem dost velký liberál, ale všechno má své meze. Když se já označím jánevím za rostlinu nebo kámen, můžu vyžadovat oslovení, které toto respektuje?

Pavel

Ja porad a stale rikam dámy a pánové, milé deti.

Dita

Tak tak a take nikdy nerikala Vitejte na letisti Vaclava Havla, ale Vitejte v Praze, vazeni cestujici!Protoze ja zacinala letat z letiste Ruzyne.Jinak tohle je vice nez smesne, kdyby radej nenasytni oligarchove, provozijici leteckou dopravu /ale i ti ostatni/, dali PAX male obcerstveni, potesi to vice.A platili uklidy a ne aby na mezipristani uklizeli stevardi.Pokud nebude opravdova revoluce, svet se zmeni v Orwellovo proroctvi.Ale ja pevne doufam, ze se oligarchie zhrouti.Preji vsem dobrym.Safety flights a pozor, letaji i pejskove a kocicky!

LEON

pro normální lidi,je to pořád Ruzyně…:)

A.R.

A Masarykovu nádraží říkáš Praha střed. 😀 Tak určitě… 😀

Vladimír Chadima

Tento případ mně připadá jako klasická ukázka, kdy menšina terorizuje většinu a popírá tak normálnost. To je opravdu možné na základě jednoho bezpohlavního měnit oslovení pro 99,99% normálních lidí? Jsem schopni se v naší zemi ubránit podobným kravinám? Doufám, že to neodkoukají naše aerolinky. Kam až ten pseudoliberalismus dospěje?

Zdeněk

Doufat můžete, ovšem klidně taky může přijít nějaká ulítlá směrnice z brusele…

PAN

A bude pi prdele :)))

Zdeněk

Proč se musí stále ustupovat nějakým hříčkám přírody? To genderově neutrální oslovení je ještě blbější, než oslovování „občane/občanko“ v bývalém SSSR.

PAN

Co jste to říkal soudruhu? :))

Milan

Takze na zaklade sexualni uchylky se meni pozdrav v letadle?
To nam chybi zmena dani na zaklade pocasi a skolkovne navazane na prumernou cenu ctyrlistku a jsme kompletni a hura do bohnic 😀😀

Zdeněk

Podle současného genderového bláznění to vypadá, že homo sapiens budoucnosti bude buď hermafrodit, nebo naopak asexuál (japonsky „nemaho“).

A.R.

Určitě ne. 🙂 Zanech katastrofických scénářů, které si přeješ zřejmě z toho důvodu, abys pak vítězoslavně mohl prohlásit „Já vám to říkal.“ 😀
Nikdy se nestane, že budou všichni na světě heterosexuální. A zároveň se nikdy nestane, aby všichni lidé na světě měli jinou než heterosexuální orientaci. Heterosexuál tedy nikdy nebude ohroženým druhem. Je mi líto, prostě nemáš pravdu.

Zdeněk

Myslel jsem to samozřejmě jako nadsázku, podobně jako řada dalších se svými příspěvky na této diskuzi. Po pochybné „slávě“ ve stylu „já vám to říkal“ opravdu, ale opravdu netoužím. 🙂

Y.K.

Já vám nevím.
1) je divné, když se firma rozhoduje podle jednoho twítu (i když podle stížností svůj provoz jinak neřídí)
2) oslovení „ladies and gentlemen“ je formální fráze/pozdrav k hodně lidem a fráze by neměly být chápány doslova (skutečných dam a džentlmenů je dnes stejně jako šafránu). Hellow everybody nebo welcome everybody je poněkud neformální forma, novoty typu „čau lidi“ ve veřejném projevu mi přijdou dost telecí.
3) západní firmy si začínají plést respekt (k odlišnostem a názorům) a formální hyperkorektnost.

Martin

Idealni to je u nas, Dear passengers…
Jinak souhlas, je treba brat jazyk ne jen jako slova, ale jejich vyznam a osloveni Damy a panove je pozdrav sirsi verejnosti, at je ve skupine kdokoliv…

LiborV

Tohle oslovení „Dear passangers…“,i kterém píše Martin se mi moc líbí. Jaká společnost ho používá?

Mike

Tak tak. Neco jako kdyz jdete uz po paty treba na nejaky neprijemny urad s neprijemnou urednici a reknete ji “Dobry den”. Nicmene po poslednich ctyrech navstevach uz ji fakt dobrej den moc neprejete. Zaroven kdyz pri odchodu reknete “Na shledanou” i pres to, ze uz si dotycnou pani neprejete nikdy videt…

...

V takovém případě je určitě lepší se loučít pozdravem „Sbohem“ namísto „Na shledanou“…

PAN

I na Západě udělají občas soudruzi chybu…

Josef

by mně zajímalo jak budou dělat děti?

A.R.

Fakt pochybuju o tom, že by tě takové věci zajímaly. 😀 A i kdyby ty děti nedělali, stejně jsou lidi přemnožení. 🙂

Franta Jouda

Západ se má už moc dlouho dobře, tak se řeší kraviny.

Kopr51

Potlačit rozlišování pohlaví? Trochu z jiného pohledu: kolikrát jsem už v životě někde slyšel tys měla být holka, tys měl být kluk. Nikdo to nemyslel zle, jen podle chování těm rodičům nebo komu připadalo, že to dítě mělo mít opačné pohlaví. Ty děti vyrostly, začaly se chovat podle svého pohlaví a vše je v pořádku. A teď do toho chce někdo vnést zmatek, když už se ti lidé identifikovali a oslovovat je genderově vyváženě. Když ve vlaku zazní hlášení Dámy a pánové, vítáme vás ve vlaku Eurocity… když jsem chlap tak slyším to pánové a zřejmě ženy slyší to dámy.… Číst vice »

A.R.

Ne, nekašle. Dítě totiž není speciální druh člověka ani pohlaví. Dítě může být jen kluk nebo holka. Zase děláš z komára velblouda.

Jiří

Když není dítě speciální druh, proč jsou tedy speciální „dětská kupé“, vagony pro rodiče s dětmi apod.?

Y.K.

Druh? Dítě je slovo pro rozumově a sexuálně nedozrálé samce nebo samice druhu homo sapiens sapiens a protože jejich zejména zvukové a hyperpohybové projevy již dozrálí jedinci druhu homo sapiens sapiens poněkud hůře snáší, přišlo se na to, že když budou někde pospolu v separaci, všem to prospěje na mentální stabilitě. 🙂

A.R.

To je kategorie cestujícího, nikoliv pohlaví. 😉 Ale třeba se najde někdo, kdo ti to vysvětlí líp. 🙂

Michy

Blbcum se nemá ustupovat. Tady je názorně vidět kam jsme to dopracovali. A pokud půjde společnost na ruku ostatním takovým idividuím dál, tak se máme na co těšit.

Gororo Tubero

Gender aktivisté křičí…a příroda se směje. Pohlaví u člověka jsou pouze dvě, ostatní jsou jen podivné psycho-konstrukce. Je mi líto.

A.R.

Nemáš pravdu. A ani tě nebudu litovat. 😀

susmaz

a v čem konkrétně nemá pravdu? 😀

A.R.

V tom, že nějací aktivisté křičí a příroda se směje. Ta se vůbec nesměje. Nemá ani čemu, nerozlišuje věci na normální nebo nenormální.

kakov

njn, někteří postižení lítají s rozevřeným balóňákem po parku a někteří se prohlašují za neexistující pohlaví, prostě jen exhibujou a snaží se být jiní než ostatní, jen jsem zvědavej, co tyhle lidi budou dělat, až těch non-binary bude hodně a už tím nebudou výjimeční, vymyslí si něco jinýho

Kamui

Svět se v (_._) obrací…

A.R.

Tohle se píše už takovou dobu, že už ani nevím, jestli jsme se už obrátili nebo jsme skrz nebo jsme venku nebo co vlastně… Čtu to tak často, že už to dávno pozbylo významu.

A.R.

Nevidím na tom nic ohromujícího, spousta dopravců používá „vážení cestující“. Logicky by se to muselo dotknout i těch, kteří na nádraží jen na někoho čekají a nikam necestují, ale to by si zase někdo mohl připadat ublížený jako tihle zamindrákovaní heteráci, kteří jsou zvyklí nadávat na všechno, co se vymyká jejich představám.

kakov

chtělo by to trochu klidu a rozum do hrsti, kam teda spadáte Vy?

A.R.

Taky si myslím, že by měli ti mindráčci vzít rozum do hrsti. 🙂
Jak to myslíš, kam spadám? Jsem v několika menšinách. Nosím brýle (ale nevím, jestli už je brýlatých lidí menšina, v každém případě mám oční vadu), mám IQ větší než průměr, jsem docent, mluvím česky (což je v globálu vlastně taky menšina, takže tím pádem Češi nejsou normální 😀 ).

kakov

Řada tvých komentářů na mě dělala dojem, že taky spadáš do menšin typu LGBT+non-bin. Osobně jsem toho názoru, že tyto menšiny mají právo na svůj pocit (říkejme tomu jakkoliv, orientace, gender atd.), ale neměli by vytvářet problémy za každou cenu a šikanovat tím všechny okolo, které jejich pocit nezajímá.

Upřímně byl ten dotyčný non-binary nějak reálně poškozen? Podle mě je taková stížnost poněkud zbytečná.

A.R.

No jo, to je tím, že se rozhoduješ na základě toho, co zde píšu a ne podle toho, jak mě osobně znáš. Jestli si myslíš, že patřím do této menšiny, tak si to klidně mysli. Klidně tě v té lži nechám. 🙂 Je fakt hloupé, že lidi, kteří nějakým způsobem sympatizují s LGBT menšinou, okamžitě zařadíš mezi LGBT. 😀 Pro primitivy typické. Že jsem doktor, neznamená, že jsem lékař. 😉 Kdybys nevytvářel problémy tam, kde nejsou, a nešikanoval některé lidi jen proto, že se ti nelíbí jejich názory, bylo by tady mnohem líp. Tvoje pocity na moji osobu mě taky… Číst vice »

kakov

hele ty urážky si prosím nech jinam (pimitivy), já tě také neurážím, ale ty měl by jsi trochu lépe rozumět psanému textu……

A.R.

Děláš na mě dojem primitiva, tak se k tobě i chovám. Racionalizuj svoje názory, přestaň řešit věci, které se tě netýkají, a bude dobře. 🙂 Chovám se k tobě tak, jak si zasloužíš.
Rozumím psanému textu lépe než ty :-). Tvoje kňourání, že se cítíš méněcenný, ti vůbec nepomůže. Smiř se s tím, že je svět takový, jaký je. Já jsem se s tím smířil a spím mnohem klidněji. 🙂

Viťa

Chtěl jsem Andimu tweetnout můj názor na něj, ale nemohu se rozhodnout, jestli v jeho případě je výstižnější „what a dick“ nebo „what a pussy“ …

karl-x

pussydick?

LWQ

what an idiot would be better choice?

Jarda

To je ale 3,14čovina.

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

„Vážené entity na bázi uhlíku“

To nám vystačí až do vzpoury strojů.

mgr.pavel

No a teď si vemte, že nějaký (nenapadá mne oslovení abych nurazil) si bude myslet, že je třeba kamenem nebo hvězdným svitem. Bez stopy uhlíku.. 🙂

Kopr51

Ono homo.

Tony

Za 20 let bude bílý heterosexuál, který se přihlásí k pohlaví muž nebo žena velice ohrožený druh 😀

Armin

To je ale pitomost. Bílých heterosexuálů je v EU naprostá většina (a aby to bylo jasný, já jsem jeden z nich). Tohle brečení je naprosto absurdní. Tím, že budeme tolerantní k těm co do toho konceptu nezapadaj nás fakt neubude. Spíš bychim si měli dávat pozor na politiky, kteří nás straší různými nesmysly, aby se dostali k moci (a vzali nán svobodu).

A.R.

Neboj, nebude. 🙂

Zlámalík

Pokud by to byl inteligentní člověk, tak ze své „jedinečnosti“ nebude dělat mezinárodní problém. A bohužel, nahoře všude sedí pose..outkové, neschopní si obhájit názor, takže se standardem stává „nejnižší společný jmenovatel“. Už dlouho a ve všem, bohužel.

Petr

Poslední dobou cestuju často na Střední východ a je to docela osvěžující. Člověk tam navzdory islámu může v celospolečenských otázkách s postupem času sledovat pokrok.

Petr

Oni čůrají vestoje a ony v sedě . Není nic mezi . Už deset tisíc let . Ale když neví co je , tak je to kdo . No de**t

Armin

Jsem nevěděl, že gender se definuje polohou na záchodě. Btw. „Gender“ jako identita není to samé co pohlaví ve smyslu „sex“. Co maj dělat lidi, který maj tu smůlu, že se narodili ve špatném těle? To že jsme je (jako většinová společnost) kdysi zavírali do ústavů a ubližovali jim v rámci „léčby“ nic dobrého nepřineslo, jen víc utrpení pro ty, co se takto narodili.

A.R.

Tohle primitivům nevysvětlíš, nemají šanci, chuť a možnost to pochopit.

Japako

No zato Ty budeš velkej intoš!

A.R.

Ty jsi primitiv? Pokud ne, proč se ozýváš? 😀

Petr

Módní vlna. Když se někdo narodí jako žena a cítí se mužem , nechá se předělat , je to chlap . Nebo naopak. Jako co jiného , než je muž nebo žena , se můžeš cítit . Jako pes , robot , kamna ?
Pokud někoho oslovení pánové a dámy přivede do rozpaků , tak nevím . Dokážu pochopit , neříkám že jsem , buzny a lesby i metrosexuála i trasvestitu a nevím co ještě . Ale pohlaví jsou jen dvě .

A.R.

Ale to tady nikdo nerozporuje. 🙂 Taky vím, že jsou jen dvě pohlaví. 🙂 Nikdy jsem nenapsal opak.

LWQ

Spolecnost je jinde a strasne rychle se to pohybuje nejakym smerem, ty odlisne od vetsiny snad nikdo v prumerne zemi do ustavu uz deistky let nezavira. To ale neznamena, ze vsichni musi byt absolutne korektni, aby nahodou nejakou „sklenenou bytost“ co vlastne nevi co je ci co chce, aby si nejak neublizili. Mame se vsichni moc dobre, zbytecne moc dobre.

Armin

Ale ta spoléčnost se posouvá díky tolerantním lidem, kteří věřili v lepší svět. Já se spíš dnes bojím různých populistů, kteří hlásají cestu zpét.

LWQ

Co je tolarantniho na tom, ze misto oslovavani 99% cestujicich budu delat zmeny, abych nahodou se nedotknul nejakeho jesity co si zrovna mysli, ze je „neco mezi“.

A.R.

Nevidomých je v Česku asi 110 tisíc. Proč se většina musí podřizovat menšině, to napadneš taky? A kvůli takovému mizivému procentu lidí se musely změnit zákony, normy, vyhlášky a celé prostory. To je mnohem více než nějaký pozdrav v letadle.

Petr

Hrušky s jablkama . Pokud nevidíš rozdíl mezi slepým a tím bez oslovení tak jsi deme*t a ne docent. Asi z Plzně za hubičku .

A.R.

S tvými neméně hloupými spolužáky z Plzně nemám nic společného. 🙂

A.R.

Armin to píše dobře a obavu mám stejnou. Ale ty taky asi nemáš moc co dělat, když máš čas komentovat podle tebe takovou pitomost.

A.R.

Víš, svět není jen černobílý. 😉 Zkus se trochu pozorněji dívat okolo sebe. 🙂

Oidi

Svět se zbláznil….Definitivně

Nekdo

To stacil jeden tweet jednoho cloveka, aby takhle velka firma udelala takovouhle vec? Nekomentuji, pouze jsem se jeste nevzpamatoval z udivu…

Viťa

Tak to až s nimi někdy poletím, což teda zrovna teď nemám v plánu, tak jim pak tweetnu, že jsem uražený, že mě posádka adekvátně nepřivítala, že já jsem pán, a jsem na to hrdý, a ne nějakej everybody….

Armin

Proč ne. Koneckonců, v Česku to máme s oslovením „Vážení cestující“ genderově neutrální už dávno. 🙂

Koloušek

A co když se necítí jako „cestující“?

Armin

To je absurdní ne-argument. Tady jde o to být otevřený k ostatním lidem v základních otázkách, které se dotýkají lidské důstojnosti.

Koloušek

To, jestli je někdo žena či muž je stejně exaktní jako cestující a necestující. Není to o žádném pocitu, ale o tom, že něco má či nemá a zda cestuje nebo necestuje. Jestli se cítí jako letadlo, nemá nic společného s pohlavím.

Armin

Pohlaví neni to samé co gender.

Andy

Gender = pohlaví. Případně označuje rod = mužský/ženský/střední. Žádný jiný význam není.

Jmfjv

Mohl byste upřesnit (definovat) pojmy „otevřenost“, „základní otázka“ a „lidská důstojnost“? Přece jen, pokud z nich má být něco vyvozováno, je dobré v tom mít jasno. Děkuji.

dopravák

Tak ať si vystoupí (a klidně třeba i za letu) – „necestující“ nemá v dopravním prostředku co dělat, jen tam zbytečně překáží.

mgr.pavel

A co když se nějaká korpulentní dáma urazí slůvkem „vážení“ 😀

Hyperkorektnost je někdy přehnaná.

mata

to je hrozná blbost

Kopr51

Je, ale rozjasnil mne pohled na krásnou ženu. Kterej vůl mi chce zakázat, abyste pro mne nebyla dáma?

Armin

Žádný vůl vám nic zakázat nechce. Identitu si každý volí sám. Jde o to respektovat jiné, ne zakazovat lidem, kteří se identidikují jako ženy být ženami a vám mít ženy rád. Žij a nech žít. 🙂

Kopr51

Lidi se dělí na muže a ženy podle pindíka nebo pipinky už od Adamy a Evy. Pokud někomu hrabe, ať si představuje že je třeba kartáček na zuby, ale pro mne to bude buď chlap a nebo ženská. Nazdar!

A.R.

Pokud se jmenuju Adam, neříkej mi Karle. A můžeš se stavět na hlavu a odstrkovat se ušima. Nazdar!

Armin

Já respektuji váš konzervativní pohled na svět. Tady jde o to, aby byly ty instituce (mezi něž VHD patří) pro všechny. Pro heterosexuálni katolíky nebo muslimy, ale i pro trangender ateisty. Každý jsme jiný, máme jiné kukturní kořeny a jiné hodnoty a osobnosti, ale jsme na jedné lodi (na jedné zemi) a musíme se na ni snažit spolu vycházet a tolerovat se, protože jinou planetu nemáme. Choose love. 🙂

Kopr51

Já respektuji to, co si kdo dělá v soukromí. Ale své soukromí povýšit na normu pro jiné je psychopatické.

A.R.

Zkus definovat „svoje soukromí povýšit na normu“. Jak se to projevuje? Co kdo tímto způsobem dělá?

Armin

No to je fér, nabízí se ale otázka, jestli své soukromí nepovyšujete na normu taky, když říķáte jiným, jak mají žít. Ať si každý rozhodne sám, kým chce být.

Kopr51

O tom zda je to chlapec nebo děvče rozhoduje pohlaví – to je to první, na co se porodník a maminka toho dítěte podívají, aby radostně říkali je to kluk! je to holčička! A táta toho dítěte, pokud je u porodu a má váš názor tak dumá, co se nám to vlastně narodilo?? Pardon, teď jsem si trochu rejpl. Čili rozhoduje VZHLED, nikoliv dojem nebo přání. Jen pokud se narodí bezpohlavní jedinec, tam vyslechneme lékaře, ke kterému pohlaví se přiklání.Tam bych připustil, aby se ten člověk v dospělosti rozhodl, čím se cítí být, zda ženou či mužem – nebo unese… Číst vice »

Armin

A když se narodí žena v mužském těle, má dělat co? Celý život trpět? To není dojem ani přání těch lidí, to maj v sobě od přírody stejně jako vy nebo já máme v sobě od přírody naši genderovou identitu a sexuální orientaci. Ti lidi si to fakt nevybrali.

Kopr51

Na veřejnosti vystupovat jako muž, v soukromí jako žena.

A.R.

Ty chceš, aby se přetvařovali? To je zvláštní, měl jsem dojem, že spousta lidí přetvářku nesnáší.

Kopr51

Někdy je lepší se přetvařovat, než podřezávat lidi na potkání, protože mi jdou na nervy. Spíš se tomu říká sebeovládání. To je vzdálené ba nedosažitelné tomu, kdo si prosazuje své, aniž by bral ohledy. Sebeovládání se dá do určité míry pěstovat. Určitě ne tím, že si budu dělat, co se mi právě chce nebo nechce, čím/kým chci nebo nechci být bez ohledu na danost.

Tím tuto diskuzi končím, děkuji za ni a přeji dobrou noc.

A.R.

Tak se ovládej, smiř se s tím, že ne všechno dokážeš ovlivnit, a bude to v pohodě. 🙂 Pokud bych byl gay, budu se se svým partnerem vodit za ruku a líbat u vlaku, jak to dělají ostatní páry. Nebudu chodit po špičkách jen proto, aby se z toho taková ubrečená slečinka neopupínkovala.

Kopr51

PSP

A.R.

SWO

A.R.

Když ty mícháš několik věcí dohromady. Nikdo nerozporuje, že se nerodí holky a kluci. Tady jde o to pozdější poznání. Buď pozná, že se narodil do špatného těla nebo ne. Není to jen tak z plezíru nebo záležitost módy. Ti, kdo mají tendenci podléhat módním vlivům, zpravidla nemají svůj vlastní rozum ani názor a snaží se za každou cenu někam patřit a být zajímavý. Pokud se někdo nechá přeoperovat ze ženy na muže a zase zpátky z muže na ženu, tak nedosáhne spokojenosti nikdy, i kdyby bylo možné měnit pohlaví každou minutu. Sebevědomý člověk ví, co chce, ať už je… Číst vice »

Kopr51

To tykání mi fakt nesedí, ubírá vám to na důstojnosti. Ale k tomu co píšete: Podle mne sebevědomý člověk být může, ale pravda ho stejně dožene. A aby to bylo komplet k tématu: genderově vyvážené hlášení v letadle/vlaku/kdekoliv nic nezachrání. Tuhle planetu může udržovat pro přijatelné žití jen vzájemná ohleduplnost. To ale neznamená že se věci nebudou nazývat pravými jmény a úchylky stavět na roveň normálnosti.

A.R.

Tobě na důstojnosti ubírají ty hloupé názory.
To, že ty něco nazveš úchylkou jen proto, že se to neshoduje s tvým světonázorem, neznamená, že to úchylka je. Nastuduj si pojmy sexuální orientace a sexuální úchylka a budeš mít jasno. Teda pokud vůbec. To bych úchylem mohl nazvat i tebe.

Kopr51

PSP

A.R.

SWO

A.R.

To ti nikdo nezakazuje. 🙂

Kopr51

Koukám že Vám zase nikdo nezakázal tykat cizímu člověku.

A.R.

Anonymním lidem s anonymními přezdívkami na anonymní diskuzi tykám. 🙂 Navíc je to tzv. netiketa, takže se to nebere jako projev neúcty. Mě nepohoršuje, když mi někdo tyká. Pokud tebe ano, je to tvůj problém. 🙂

sledovatel webu

Tak jednoduché to ovšem není – třeba mně vadí, když se mi snaží tykat hulvát nebo hlupák, který na inteligentní komunikaci nemá a svou neschopnost si kompenzuje neodsouhlaseným tykáním, ale od slušných lidí beru tykání spíše za projev přízně.

A.R.

To máš pravdu. U některých lidí s nekonzistentními názory to nepoznám, ale tykám komukoliv, ať už jsme názorově sladěni nebo ne.

Kopr51

Tak Vy tu neuctivost máte vyřešenou nějakou myšlenkovou konstrukcí. To potom rozumím tomu, jak je možné, že máte takové názory.

A.R.

A já už taky rozumím tomu, jak je možné, že máš takové názory. Prapodivné myšlenkové pochody zneuznaného člověka jako ty, který nebyl schopen seznámit se s realitou. No tak dovol, abych tě představil: realito, to je „Kopr51“, „Kopr51“, to je realita. 🙂

Kopr51

Pokoj Vám!

A.R.

Taky bys mohl dát pokoj. 🙂

Nekdo

Cau Kopr51, Ty asi moc nevis, jak to tady na internetech chodi, ze?

Kopr51

Když dovolíte, diskuze sleduji nebo se jich i aktivně zúčastním asi 20 let. Přesto si neuzurpuji, že bych 100% věděl, jak to tu chodí. Když jsem „objevil“ diskuze na Zdopravy.cz , pohladila mne zdejší slušnost. A o té chci teď mluvit. Resp. i o neslušnosti a tou začnu: Tykání cizí dospělé osobě bez vzájemné dohody je zjevná neslušnost. Fandím mladým a hodně toleruji jejich spontánnost. Nehroutím se ani neurážím, když mi někdo bez dovolení tyká, ale šťastný z toho nejsem. Raději se setkám/dopisuji si se slušným člověkem. Tehdy pookřeji a těší mne, že i v této čím dál divočejší době… Číst vice »

A.R.

A jak má člověk vědět, že jsi dospělá osoba? Nemáš tady fotku, nemáš tady věk, nemáš tady své pravé jméno, které máš v občance. Fakt nevím, na co si tady hraješ.
Taky se rád osobně setkávám s lidmi z diskuze, ale s tebou bych se sejít nechtěl, protože jsi podle zdejších komentářů moc upjatý a úzkoprsý. A představ si, že těm lidem z diskuze při osobním setkání vykám. 🙂

Kopr51

PSP

A.R.

SWO