cargo

Z Ruzyně znovu i na Heathrow. British Airways obnovily lety z Prahy

Letadlo British Airways. Pramen: Letiště PrahaLetadlo British Airways. Pramen: Letiště Praha

Při letech z Prahy do Londýna se dá ode dneška vybírat mezi letišti Heathrow a Stansted.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Štěpán

Na jak dlouho? S výjimkou prázdninových destinací, kde je vytížení letadel i přes 90% moc lidí nelétá a i když je let v letovém řádu, tak se nedá spolehnout na to, že nakonec nebude zrušen. A když linka létá 2x nebo 3x za týden, tak to je dost velké riziko, které odrazuje od bookingu. To je případ spousty letů LH a EW po střední Evropě. V tuto chvíli je vlak jednoznačně spolehlivější řešení. Např. v případě letu do Německa z jakékoliv i bezpečné země (což je z okolních zemí Polsko, ČR, Rakousko, Švýcarsko a Francie) musíte mít negativní test. Není… Číst vice »

Jenda

Pro lety do Německa stačí i očkování (alespoň 22 dní od první dávky). Nicméně s tím chaotickým rušením letů máte pravdu. Měl jsem za poslední rok (nepočítám první vlnu korony loni na jaře), jestli dobře počítám, 12 zrušených letů. Nezrušené byly, nekecám, dva! Ani jednou to nebylo kvůli nějaké změně podmínek pro cestování, pokaždé to bylo z rozhodnutí aerolinky, hezky prozákaznických 15 dnů před odletem (o den později by se už musela vyplácet kompenzace). Lufthansa se v tomhle pro mě navíc zapsala jako vyloženě scam artist, nízkonákladovky aspoň pohotově přistupovaly k refundaci.

Tomas

Jen malá technická – Německo vyžaduje ukončené očkování + 14 dnů.

Jenda

Máte pravdu, omlouvám se za mystifikaci, spletl jsem si to s Rakouskem.

Tomas

Do toho německa místo testů „stačí“ i ukončené očkování (+ 2 týdny). A lidí, které to splnuji, je uz celkem dost.

A i ty testy jsou dostupné a je to ten nejmenší problém.

Jen tak tak

Zatím tu podmínku splňují spíše 50+ a výše. Za měsíc už to bude lepší. 🙂

tom

Jen tak tak… Že by synáček Jen taka?

Jenda

Se trochu bojím, aby jim to nezařízli. Dneska už Bába hlásil, že pravidla pro cesty z Británie se budou muset zpřísnit. A to už je povinná karanténa po příletu a dva testy. Aby z toho nebyl landing ban jako mají pro lety z Británie v Rakousku.

Lkprak

Snad trend bude pokračovat i navzdory současnému zastavení poklesu nakažených v ČR.

Tomas

Trend by pokračoval .. Ale Babiš a Menses jsou tak vyklepaní, že jsou schopni při 2 dnech s 200 nakaženými zavřít hranice sakumprdum.

Ogden

Zrovna teď jsem slyšel v radiu, že GBR bude na blacklistu, takže to žádná sláva nebude.

Pavel Bláha

Vzhledem k tomu, že UK je nejpromořenějším státem indickou mutací koronaviru v blízkosti EU, je zařazení UK na blackist zcela legitimní.